Къса горна юздичка

  • 1 129
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте!

Сина ми има къса горна юздичка. Днес говорих с педиатърката ни и тя ни препоръча консултация при специалист - Доц. Джоров, доколкото разбрах е лицево - челюстен хирург.

Моля, ако някой има впечатление от него или може да ми препоръча друг специалист - да сподели.
И въобще ако някой се е сблъсквал с това нещо - ще бъда благодарна за всяка информация.

Благодаря на всички предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Никой ли няма мнение по въпроса? Rolling Eyes

# 2
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравей.Синът ми също имаше къса юздичка.
Имаше и цепка на небцето(вълча уста)Доц.Анастасов от гр.Пловдив го оперира.Много съм доволна от него.
Ето ти линк:http://www.ala-bg.org/
Надядвяма се всичко да е наред при вас.
Поздрави.

# 3
  • Мнения: 304
Здравей, за съжаление за специалист не мога да кажа нищо.
Мога да споделя, обаче, че като дете имах къса юздичка, не можех да си изплезя езика, "р" казвах по френски, на гърло. Оперираха ме в поликлиника - само едно клъц с ножичка, под местна упойка. И после много бързо минава, даже нямам спомен от оздравителния процес, само от операцията, ама тя беше съчетана с вадене на трета сливица, та може би за това го помня.
Не знам до колко съм от полза, просто исках да покажа гледната точка на другата страна.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 011
Благодаря ви, момичета!  bouquet
При нас проблема не е много сериозен, по - скоро естетически. Горната юздичка /между горните венци и устната/ е много ниско разположена. Като се усмихне не може да оголи венеца. Притеснявам се, че когато проговори е възможно да има трудности с произнасянето на някой звук.
Ще го заведа при този доктор, но ще изчакам поне грипния сезон да премине. Hug

# 5
  • Мнения: 2 005
И ние имаме такъв проблем но с долна юздичка, но консултирах се с хирург и той ни каза да изчакаме , защото били много еластични и можело да се разтегне сама  Thinking Пък и мъжът ми също е бил с такъв проблем , като му е дошло времето сама се е клъцнала и е нямал никакви проблеми при изговарянето на някои звуци  newsm78 така, че изчакваме Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт