Печене на бадеми за торта-как??

  • 3 143
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 524
МОля за малко помощ. Имам сурови бадеми които ми се иска да изпека за да ползвам като укараса по тортата. Моля ви ако знаете как се пекат кажете, на колко градуса, колко минути, захар да им слагам ли ????

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Може да ги сложиш за малко във вряла вода и така им падат кожите. След това ги печеш на умерена фирва до бледо златисто. Може и да пробваш на вкус дали са готови, но като извадиш"мострата" изчакай да истине-по- добре се усеща вкуса.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 847
Бадемите за украса на тортите се запържват, мисля. Или поне така пишеше в рецептата за шведската бадемова торта на Rosa. Първо се обеляват като се попарят с вряла вода. На снимката са разделени на половинки, но това не знам как става.

# 3
  • Мнения: 2 327
Попарваш ги във вода съвсем за малко и така ще можеш да махнеш кожичките най-лесно. След това ги печеш на фурна - не много силна за да не изгорят. След 2 термични обработки няма опасност да останат сурови:-).
Можеш да сложиш малко олио в съда, в който ще ги печеш, за да не залепнат.

# 4
  • Мнения: 1 655
Аз пека всякакви ядки в микровълновата. Става много бързо и не залепват. Измиват се както са ти казали момичетата по горе, обелват се и се подправят (при необходимост), се поставят в подходящ съд за МВ (аз използвам дуралексена чиния). За количество около 300 гр включвам на мах мощност за ~3-4 мин, след това разбърквам и пускам за по минута  на по-ниска мощност. Разбърква се през всяка минута и се проверява дали имат нужда от още печене.

Общи условия

Активация на акаунт