Ето моята днешна история

  • 3 216
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Ох не знам дали съм за тук, ама направо съм луднала. Мензисът ми закъснява с 20 дни, през това време правих 4 теста, всичките отрицателни. Днес отидох на една дългопрактикуваща лекарка, която ме прегледа на видозон установи бременност в 3 г.с., а междувременно се разбрахме, че ако искам да направя аборт да отида утре в 08 ч. и да ми направи аборт с вакуум. Прибрах се шашната от всякъде. Замислих за утре. Но по едно време се сетих, че в къщи имам още един тест и реших да го направя и той отрицателен. Обадих се на друг лекар на частна практика, който установи първата ми бременност и отидох на преглед при него. Този доктор ме води на два видезона и в кабинета му и в болницата и не установи бременност, каза че матката е като пред мензис. Купих още един тест по негово настояване и той е отрицателен.  Предписа ми  утроггстан, който трябва да пия 2 пъти по едно в продължение на пет дни, като през това време трябва да ми дойде. Е моля ви кажете ми какво да мисля, защото съм в шок.

# 1
  • Мнения: 350
А дали първата лекарка е коректна?
Може ли да си търси повод  да получи пари?
Все пак толкова отрицателни тестове и видеозони?!?!!!......

# 2
  • Мнения: 3 861
Много объркана история... Thinking
Аз бих отишла при още един лекар поне...да си каже и той мнението

# 3
  • Мнения: 3 663
ходи на трети...
да не стане някоя беля...
и да се наложи да правиш аборт имаш време

# 4
  • Мнения: 1 581
20 дни след закъснението все някой тест щеше да познае  Thinking
аз бих отишла при още някой

# 5
  • Мнения: 3 153
Ох, ужас! Направо настръхнах, защото и на мен ми закъснява с повече от 20 дни и тестът за бременност, който правих е отрицателен. На лекар обаче не съм ходила все още, планирах да отида ако не ми дойде още 10-тина дни..........И сега с кво сърце да отида да се прегледам?! Моля те, кажи как ще приключи тази история (като разбира се ти стискам палци тестът да е верен), за да знам може ли да се вярва на тези тестове или направо да се запътя към лекаря ми!

# 6
  • Мнения: 5 468
Thinking Не е ли много рано, за да се види нещо на видеозон? Щото моето го видяха в 6 г.с. и казаха да ида още веднъж след 10 дни да потвърдят Tired. А ти в 3 г.с.!!! Незнам, ама да каже някой друг, дали са му виждали толкова рано бременността. Незнам защо ми се върти из ума, че тази докторка те е излъгала. Ще си платиш аборта, а всъщност такъв няма да има Tired ... що пък не?!

# 7
  • Мнения: 3 663
Моята я бременност видяха в трета. Даже в началото на трета. Тоест видяха плоден сак, но не се виждаше дали вътре има ембрион и трябваше да ида след 2 седмици, за да видят дали със сигурност има ембрион. НО плодният сак се виждаше. Даже и аз го видях. след като ми го показаха разбира се  Wink

# 8
  • Мнения: 189
Аз скоро ходих на преглед защото ми закъсняваше  10 дни и една лекарка, при която отидох защото ми беше на удобно място след преглед и видеозон ми каза че не е сигурно но матката ми е увеличена, размекната и според нея съм бременна, но на видеозона призна че не вижда плоден сак ами "струпване на клетки". Е аз бях 99 % сигурна че не е възможно да съм бременна и по-скоро ме беше страх да не би да ми е станало нещо друго. Мога да призная че ми изкара акъла, след това се прибрах, направих си тест и се оказа -, а след 2 дни ми дойде, но как можа да ми ги наговори тия. Моят съвет е отиди след 1 седмица, тогава няма да има съмнение лекаря който и да е и пак ще имаш време да размислиш и решиш какво искаш ако наистина си бременна.

# 9
  • Мнения: 130
Моят съвет е или да отидеш на трети лекар за мнение или да си направиш кръвен тест в някоя лаборатория,моята бременност така я установиха дадох кръв и след 1 ч. имах резултат бременна в 4г.с.
Успех и дано вси4ко се нареди както ти искаш! Praynig

# 10
  • Мнения: 1 399
E, как може вообще ,след 20 дневно закъснение, бременността да е в 3г.с. Гестационните седмици се изчисляват от датата на последната менструация. В такъв случай след 20 дневно закъснение, трябва да е 7-8 г.с.  
Дори да е 3 седмица от оплождането, излиза че си забременяла точно когато е трябвало да ти дойде. Много объркано ми се струва.

# 11
  • Мнения: 174
Това за кръвния тест ми се  най- умното предложение. Бях забравила, че и на мен така ми установиха бремеността. Резултата при този тест е наистина 100% сигурен.
Освен това ако все пак си бремена в толкова ранна седмица се поинтересуваи дали не може бремеността да се прекъсне по друг начин, не с вакум. Има процедура, която е много по-малко травмираща за майчиния организъм, но може да се приложи само в много ранен стадии от рацвитието на плода. Докоркото си спомням се казва кармен или нещо подобно.
Колкото до докторката: на мен ми звучи като шарлатанка
А и още ако се стигне до аборт непремено го направи в болница, а не в кабинет, т.н. клиника или друго от този тип.

# 12
  • Мнения: 93
Благодаря ви момичета за отговорите. Тя всъщност ми показа нещо, но аз бях толкова шашната, че нищо не видях, а пък и не разбирам. Казах и че съм правила четири теста и тя ми отговори - цитирам : " днес едно момиче дойде при мен и каза че е правито тест и той е +, те искали от 10 месеца да си имат бебе, но матката и беше празна, а на теб е пълна", друго пък такова момиче с отрицателен тест също било бременно  Thinking Вторият доктор ми каза, че матката ми е празна, като преди мензис изглеждала, и той се възмути как така утре щели да ми правят аборт без бременнот, каза, че това е шарлатанство, заради парите. Абе незнам, сега започнах да пия от тези хапчета и дано ми дойде, ако нещо пак ще ходя.

# 13
  • Мнения: 1 581
Извинявай, че ти ползвам темата, ама така ли се прави по принцип? Бременна си, ела утре сутринта за аборт  ooooh!
не се ли дава малко време за размисъл все пак, аз не съм принципно срещу аборта, но бих имала нужда да премисля, ако е нежелана, всеки има нужда според мене, особено като си в 3 седмица и има все пак известно време  Thinking
Чудя се аз така ли трябва

# 14
  • Мнения: 596
не се прави така, да, и за аборта трябват сума ти изследвания, както и за раждането, спин, васерман, кръвна група ...

Общи условия

Активация на акаунт