Възможно ли е?

  • 354
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
 Здравейте мами! Възможно ли е бебето да изсуче всичко от двете гърди за по-малко от 10 мин.? Ние имаме млечница и бебо до скоро не искаше да суче от мен. Сега е малко по-добре, но пак от време на време не иска да суче и се налага да се цедя. Знам, че вечер по-малко кърма има, но винаги го слагам да суче преди да му додам изцедено мляко с шише. Последното ни кърмене беше към 16:30 ч. за 9-10 мин. и бебо пак се дръпна (не знам дали от болка или защото няма нищо), а аз изцедих общо 30 мл. от двете и му додадох. С това цедене май малко ми понамаля кърмата и се притеснявам дали се е наял?
Изобщо не знам дали се изразих правилно  Embarassed

# 1
  • София
  • Мнения: 12 223
  Здравей отново  Simple Smile
  Бебчето е вече достатъчно голямо за да може да хапне за 10 мин  Simple Smile След като вече си суче от теб няма нужда изобщо да се притесняваш и дори може да спреш да се мъчиш с цеденето. След като суче дребното то само ще си изработи необходимото количество кърма. Дори да е изял по-малко, няма да остане гладно, а ще поиска малко по-скоро да яде отново. Кърмените бебета всъщност никога не изяждат еднакво количество кърма, едния път може да е 50грама, следващия 100 грама, но с по-малки или по-големи паузи те си набавят общото им необходимо за деня количество мляко.
  Бих те посъветвала ако проблема с млечницата е решен направо да премахнеш цеденето и шишетата или ако искаш да се цедиш и замразяваш, но да не предлагаш допълнително на бебчо от шише, защото има опасност постепенно да предпочете шишето и да не иска да суче от гърда. А няма нищо по-лесно от кърменето единствено от гърда  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 829
Единствения начин да разбереш дали бебето хапва достатъчно е да следиш колко пишка, дали изглежда доволно, дали е жизнено, дали наддава добре. Да, възможно е да се нахранва за 10 мин., възможно е и за 5 мин. да изсуква достатъчно. Но също така е възможно и да започва да предпочита шишето и да си го чака. Но пък има доста бебета, които без проблем се хранят и от гърда и от шише, без никакви проблеми.
Т.е. мисълта ми е, че ти сама ще прецениш най-добре Hug

# 3
  • Мнения: 106
Ох, как искам да ги махна тия шишета  Sad , ама малкото още има млечница и понякога суче, понякога не иска и пищи! Дебна го нощем когато е сънен и денем, когато иска и не го боли. Съчувствам на всички мами, които се цедят  Hug
Явно наистина моето човече може да суче бързо  Laughing
Благодаря ви!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт