Рецепта за бял хляб?

  • 2 669
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 802
Дали ще може някой да ми помогне със рецепта за бял хляб, ама този хляб, който се продава във BILLA? Това е най-качественият хляб, който съм яла и ми се ще да му намеря цаката!   chef
Ако някой знае тази секретна рецепта нека да я сподели с мен СЕГА!   Laughing

П.П. Не мога да ходя всеки ден до BILLA-та за хляб, защото ми е далеко. Това в случай, че някой ме изстреля до там Wink

# 1
  • Мнения: 1 802
 smile3516 Ееее, никой ли не знае?

# 2
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Не можеш да му намериш цаката,защото хляба ,който се продава по магазините е толкова бъкан със всевъзможни простотии,че си нямаш на идея.... ooooh!Такова чудо в домашни условия немое се напрай  WinkАко искаш рецепта за домашно приготвен хляб,но не толкова''качествен'',можеш да намериш в началото на темата "  машина за хляб"  bouquet

# 3
  • Мнения: 1 802
danidji ти ме уби направо!  Crazy
Отивам да видя рецептата за която пишеш!  Hug

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Домашните хлябове според мен са 100 пъти по-хубави от купешките. А и поне знаеш какво ядеш, а ни боклуците от магазина дето не знаеш коя мишка ги е лазила и коя хлебарка е яла от тях.  Twisted Evil Но дори да не е ядена и лазена е пълна с "боклуци" и химии, които може да са и токсични. Както е с безалкохолните напитки. А и да не броим Е-тата вътре.....   Crazy

# 5
  • Мнения: 11 747
Аз да питам - за какъв хляб по-точно иде реч?  Предполагам в Била няма само един вид бял хляб - би трябвало поне 5 да са, на различни производители и прочие, че и с различни форми... newsm78
Кажете, който знае, че ме заинтригува?

# 6
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Домашните хлябове според мен са 100 пъти по-хубави от купешките. А и поне знаеш какво ядеш, а ни боклуците от магазина дето не знаеш коя мишка ги е лазила и коя хлебарка е яла от тях.  Twisted Evil Но дори да не е ядена и лазена е пълна с "боклуци" и химии, които може да са и токсични. Както е с безалкохолните напитки. А и да не броим Е-тата вътре.....   Crazy
Ей това исках да кажа и аз на авторката на темата Peace
Не разбрах аз  за кой от хлябовете говореше тя,но няма никакво значение.....всички са един дол дренки Mr. Green

# 7
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Домашните хлябове според мен са 100 пъти по-хубави от купешките. А и поне знаеш какво ядеш, а ни боклуците от магазина дето не знаеш коя мишка ги е лазила и коя хлебарка е яла от тях.  Twisted Evil Но дори да не е ядена и лазена е пълна с "боклуци" и химии, които може да са и токсични. Както е с безалкохолните напитки. А и да не броим Е-тата вътре.....   Crazy
Ей това исках да кажа и аз на авторката на темата Peace
Не разбрах аз  за кой от хлябовете говореше тя,но няма никакво значение.....всички са един дол дренки Mr. Green

Абсолютно и аз така мисля, въпреки, че и аз не разбрах за кой хляб става въпрос.

# 8
  • Мнения: 1 802
 За белия който, ако не се лъжа го пекат там... ''Бял хляб'' пише на него  Simple Smile
По татово време имаше такъв подобен хляб ''луксозен'' му беше името  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се сещам за какво говориш, но все пак ще си напиша моята рецепта за бял хляб, правя го в машината. Ако нямаш машина, става и ръчно, разбира се, но при толкова разкошни рецепти за погачи, аз бих се насочила натам. Та хлябът, който аз правя е:
500 мл. прясно мляко
1 яйце
1/4 кубче мая
няколко лъжици разтопено масло
около 700-750 гр. висококачествено брашно/ползвам екстра качеството на софимел, светлосини пакети с нарисувани козунаци отпред/
1 - 2 суп. л. захар
1 суп. л. сол
Меся на програмата за бял хляб, бърза, защото на нормалната ми превтасва и накиселява после Peace

# 10
  • Мнения: 11 747
Да, рецептата на Белинда трябва да те устройва.

'луксозен' - стига бе, нямаше такъв  newsm78  - имаше Витоша, Тракия, Киевски, Пирин, Парижка франзела.
Ако ползват рецепта по БДС и ми го опишеш точно как изглежда, мога да ти напиша рецептата му - дали е плетен, дали е с остри краища, дали има нарези по него и т.н., за да го разпозная, кой от горе изброените е.

# 11
  • Мнения: 1 802
Не е плетен хляба, няма остри краища, отгоре има 2-3 разреза и винаги като съм си купувала такъв хляб е топъл и ухае повече от чудесно! Всъщност възможно е парижката франзела и този хляб да се правят от едно и също тесто, защото на вкус са почти едни и същи. Продават го на щанда за хляб, не седи във опаковка по стелажите... Като си поискаш от него ти го поставят във хартиена опаковка и със искряща усмивка ти го подават през щанда  Grinning  Laughing
Съжалявам, търсих снимка из нета не мога да намеря... не мога да го обясня по добре от това, мислех че всеки го знае този прословут хляб...  newsm78
Pina, Иначе за луксозния хляб някъде му казваха хляб ''София'' ако така ще се сетиш Simple Smile  Simple Smile
belinda благодаря за тази рецепта, утре ще пробвам и ще пиша отзиви  Hug

# 12
  • Мнения: 11 747
София ли? Имаше Софийски, но той беше типов, от типово брашно.
Аз съм от Варна и ние нямаме Била, та не го знам този хляб.

Значи тези хлябове не са много обогатени. Освен брашно, вода, мая и сол, вероятно има малко олио и малко захар. Ако ти стои леко жилавичка средината, с по-ерди шупли, значи има аскорбинова киселина - витамин С от ампула може да сложиш - това е.

Някой път, като имаме път прз Шумен или другаде, където има Била, ще купя да го пробвам.

# 13
# 14
  • Мнения: 1 802
Estellia ти поне сещаш ли се за кой хляб говоря?  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт