Адаптирано мляко/Обикновено сухо мляко?

  • 1 423
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Здравейте,
купих си книжката с рецепти на Иван Звездев (за приготвяне на пюрета и каши до 1г.) и в една от забележките пишеше, че АМ може да бъде заменено с обикновено сухо мляко.
Предполагам става дума за готвне, а не за консумация от шише. Иска ми се да приготвя кисел, но тъй като ще е необходимо време да се охлади смятам, че ако го приготвя с АМ ще изтече 1-я час позволен за консумацията му ...в тази връзка се чудя дали да го приготвя с обикновено сухо мляко?

# 1
  • Мнения: 27 524
По-добре недей, преди годинка не е желателно да се дава. Като се охлади киселът добавяш АМ и тогава даваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 011
Спокойно си го приготвяй кисела със сухо мляко.
В повечето детски млечни кухни приготвят десертите със сухо мляко /в много малка част готвят с истинско прясно мляко/.
Всички частни кухни в София приемат дечица от 8-ия месец, а в провинцията дори има кухни от 4-5-ти месец. Peace

# 3
  • Мнения: 27 524
Всички частни кухни в София приемат дечица от 8-ия месец, а в провинцията дори има кухни от 4-5-ти месец. Peace

От 4-ти месец с обикновено прясно мляко  ooooh! ooooh! ooooh!
Не е хубаво да се дават неадекватни съвети все пак  Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
А ти какъв кисел искаш да приготвиш?

Спомням си летните предавания на Иван Звездев, когато канеше педиатъра д-р Антонова и тя в едно плодово пюре добави сухо мляко. Обясни, че именно за готвене (варене) при деца до едногодишна възраст се ползвало сухо мляко, а не прясно. Тогава това ми направи силно впечатление и съм го запомнила, но така и не намерих време да проверя достоверността на думите й.

Така или иначе аз кисели не давам. Давам плод, евентуално с АМ, с бисквита, с кисело мляко (отскоро), с каша, но нишесте със захар не виждам защо трябва да варя и какво полезно ще даде това на детето ми.

# 5
  • Мнения: 814
Много сте малки за сухо мляко (мое мнение  Flutter)

# 6
  • Мнения: 508
Спокойно си го приготвяй кисела със сухо мляко.
В повечето детски млечни кухни приготвят десертите със сухо мляко /в много малка част готвят с истинско прясно мляко/.
Всички частни кухни в София приемат дечица от 8-ия месец, а в провинцията дори има кухни от 4-5-ти месец. Peace
В ПРОВИНЦИЯТА кухните който са от 4-5 месец са съобразени с възраста на децата тоест дават се пюрета подходящи...Друг е въпроса че майката си решава да запише детето си на такава кухня,вероятно за свое улеснение и от финансова гледна точка.При нас кухнята е от 8-9 месец-мен този вариант по ме устройва.Защото детето ми е захранено по-късно и постепенно.
А иначе от седми месец има сухо мляко в някой пюрета-тях да, защото количеството е минимално,но аз бих следвала съвета на Блонди да чакаш да истине и да добавяш АМ Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Всички частни кухни в София приемат дечица от 8-ия месец, а в провинцията дори има кухни от 4-5-ти месец. Peace

От 4-ти месец с обикновено прясно мляко  ooooh! ooooh! ooooh!
Не е хубаво да се дават неадекватни съвети все пак  Wink
Кое точно е неадекватното? В провинцията има кухни от 4-ия месец. Написала съм, че малка част от кухните готвят с прясно мляко, все пак. Всеки заинтересуван може да си попита в тяхната кухня с какво точно приготвят десертите.
В София в частните кухни от 8-ия месец готвят със сухо мляко. В държавните кухни, записващи от 10-ия месец също.
Детето на авторката е над 8 месеца, ако го запише на кухня би консумирало точно такова сухо мляко.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Спокойно си го приготвяй кисела със сухо мляко.
В повечето детски млечни кухни приготвят десертите със сухо мляко /в много малка част готвят с истинско прясно мляко/.
Всички частни кухни в София приемат дечица от 8-ия месец, а в провинцията дори има кухни от 4-5-ти месец. Peace
Да това е самата истина. Аз затова не записах детето си на кухня на 8 месеца, а по късно ако исках нямаше места

# 9
  • Мнения: 131
относно въпроса на Ним, аз какъв кисел искам да приготвя - с плод, царевично нишесте, мляко  и без захар
Стремя се към разнообразие в менюто, тъй като се изчерпаха възможностите за "полезни" готови след обедни закуски.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 219
Киселът ни най-малко не е безполезен.
Съдържа мляко, плод и зърнен продукт (нишестето е обработено по определена технология зърно).
Не е много по-различно по състав от домашните каши.

Общи условия

Активация на акаунт