Кървене и болки при бременност след инвитро

  • 21 404
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 125
Здравейте
Сестра ми прави инвитро на 28.11 в клиника Надежда при Стаменов. На 10.12 направи кръвен тест и резултата беше доста висок.същия ден имаше и кафеникаво кървне, по точно зацапване. но понеже клиниката не работеше реши да изчака. но на 31.12 обаче имаше кръвоизлив. отиде в пловдив в клиника Торакс, видяха сърдечна дейност на един ембрион и още два плодни сака без сърдечна дейност, биха и ношпа и това е.забравих да кажа че през цялото време след трансфера си взимаше ношпа и утрогестан. но след като се прибра от лекаря започнаха да падат съсиреци и на втори януари отиде в окръжна, там също установиха сърдечна на единия плод и я пуснаха.на четвърти вече я приеха в болницата и видяха един жив и само един плоден сак, явно третия е паднал. спряха и болките и кървенето, но до днес.днес пак е с кървене червено и болки, след прегледа пак сърдечна дейност, но вече други ембриони не се виждат
никой не и дава никакви обяснения, да лежи и това е
направо вече се побъркахме
утре ще ходя да говоря с лекаря да кажат какво става
ако някой е имал подобни проблеми да пише
дано всичко е наред
моля се всеки ден  Praynig

# 1
  • Мнения: 740
Щом сестра ти е в болница под лекарски контрол значи е в добри ръце. Нека лежи и следва инструкциите на лекарите. Аз ще се помоля за нея Praynig

# 2
  • Мнения: 902
Първо - веднага да се обади на д-р Стаменов. Няма да й откаже разговор. Ако се наложи, да пусне СМС с името си и той ще й звънне веднага щом се освободи.
Второ - често при изчистване на неразвити ембриони се получава такова кървене. На този ранен етап само може да се молите да мине. Имам приятелка, която чисти втория сак до 12 г.с. и сега гушка дъщеричката си. Не ставаше от леглото и пиеше лекарства.
Нека сестра ти да вярва и да не се натоварва с никакви движения. Шансовете са много големи щом сърчицето продължава да тупка. Grinning
Стискам силно палци за Малкото юначе.

# 3
  • Мнения: 4 125
благодаря ви за отговорите
надявам се всичко да е наред
 Praynig  Praynig  Praynig

# 4
  • Мнения: 1 335
Кървенето е от това, че организма с опитва да се освободи от ембрионите, които не са се развили. С цялото си сърце се моля за сестричката ти!  Praynig Praynig Praynig
Дано всичко е наред!!!

# 5
  • Мнения: 4 125
ох дано е така
дано всичко лошо е вече зад гърба ни-толкова го искат това дете и толкова дълго го чакат
благодаря ви -вдъхнахте ми надежда и то голяма
успокоих я и нея-предадох вашите думи  Hug

# 6
  • Мнения: 7 716
Нормална е тази реакция на организма с цел да се изчисти.
Наистина нищо не може повече да се направи, да пие лекарствата и да лежи. Късмет. Praynig

# 7
  • Мнения: 4 125
днес говорих с лекаря.каза че кървенето се дължи на хормонален спад. такъв се получава и след като яйцеклетката не е оплодена и се изхвърли и дойде цикъла. явно и затова е кървенето, организма го разпознава както при цикъл
а иначе състоянието и е добро . няма болки и кървене. до 12 г.с. ще сме на тръни, но останаха само 3 седмици.
ще се молим и това е  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 284
Илиана,моля се всичко да е наред Praynig Praynig Praynig

# 9
  • Мнения: 7 716
  до 12 г.с. ще сме на тръни, но останаха само 3 седмици.
ще се молим и това е  Praynig

Тръните са за цял живот. Wink
Късмет! Laughing

# 10
  • Мнения: 4 125
верно е , че тръните са за цял живот, но поне да роди здраво бебе
вчера са я гледали на ултразвук, има сърдечна дейност, на май плода е по-малък отколкото трябва
дали е нормално това
иначе са и казали , че има кръв в матката
общо взето всеки доктор казва различно, но мен доста ме притеснява това, че плода е по-малък
възможно ли е да има сърдечна дейност, а да е по малък

# 11
  • Мнения: 2 422
Илиана вече не кърви нали, а в болница ли е още

# 12
  • Мнения: 4 125
не вече е добре
но чакат да падне и втория сак който е без сърдечна дейност
тоя стаменов голяма работа- три ембриона при трансфер и трите се хванали
единия нали ви казах че изпадна
сега чакат втория
а третия е със сърдечна дейност и е вече 22мм
болките и са защото се свличал този който щял да пада
ще чакаме и ще се молим всичко да е наред

# 13
  • Мнения: 945
И аз пожелавам успех, всичко ще е наред! Важното е това двусантиметровото да се развива нормално.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Продължавам да се моля за сестра ти!

Общи условия

Активация на акаунт