здравейте мили майчета

  • 755
  • 12
  •   1
Отговори
нуждая се от помощ бебето ми е на 24 дена храня го през 3-4 часа с friso-ha роди се мъничак само 2300 изписаха ни 2350 и ми казаха да му давам по 60мил  но разбрах че до края на 1месец трябва да изява по 90 мил и мисалтами е дали правилно съм разбрала и на кутията пише 1мерителна лъжичка на 30мил тоест на 60 мил 2 лъжички но немога да разбера на 70 и 80 мил колко да слагам  Praynigмоляви маичета пишете ми и ми обяснете защтото не мога да ги оправя тези милг  БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО  Cry

# 1
  • Мнения: 745
ами много просто .както си разбрала 1 мерителна лъжичка е  на 30мл. вода.ако искаш да направиш 40 слагаш 1+1/3.ако искаш50 слагаш 1+1/2 лъжичка.правя го на око.това е!!

# 2
  • Мнения: 1 763
И моето бебе е на Frizo HA, 70-80мл не можеш да дозираш правилно, затова прави 90мл (3 мерителни лъжички) и което не изяде, го хвърляй. Не се води по това, което пише на опаковката, нека детето яде, колкото иска. Моето бебче изяжда понякога по 120, друг път по 150мл,  роди се доста голям и е нормално да яде повече, но аз винаги му правя по 150 и често изхвърлям.

# 3
  • Мнения: X
Няма такова нещо, като половин лъжичка, 1/3 лъжичка.
Праи се дозата с една, две, три....лъжици и остатъка се изхвърля!

# 4
  • Мнения: 745
Няма такова нещо, като половин лъжичка, 1/3 лъжичка.
Праи се дозата с една, две, три....лъжици и остатъка се изхвърля!

точно лекар ми го каза.храним се така от много време и проблеми нямаме!!!

# 5
  • Мнения: 1 032
Няма такова нещо, като половин лъжичка, 1/3 лъжичка.
Праи се дозата с една, две, три....лъжици и остатъка се изхвърля!


Абсолютно. На толкова малко бебе е задължително да спазваш точните пропорции вода- АМ. Когато поотраснете и ти придобиеш повече опит- сама ще започнеш да си правиш третинките и четвъртинките. До тогава- щом трябва да пие 80 мл- правиш 90 и остатъка изхвърляш. Когато трябва да изпивате по 100 мл- правиш 120 и така. По този начин ще си сигурна и че млякото е достатъчно на детето. Ако млякото е прекалено разредено има опасност детето ти да не получава това, което му е необходимо за разттежа. Ако млякото е по- концентрирано- има опасност от запек.

# 6
благодаря ви за отговора питах моята педиатърка и тя ми каза да прочета упътването и затова че не разбрах нищо си позволих да пиша ще му правя както казахте на 90 мил вода 3лъж обаче то става 100мл и още нещто как се овеличават млг на колко време

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Прави си 90 мл,пък колкото изпие.И нас ни изписаха 2,300 кг но Тери винаги изпиваше по-малко от описанията по кутийте.По-късно и аз се специализирах по третинките и четвъртинките.

# 8
  • Мнения: 745
за увеличаване на милилитрите детето ще ти покаже.ако след като изпие даденото количество ревне-значи не се е наяло.другият случай-ако огладнява за по малко от 3 часа.поне ние сме така.
а за мерките,сега се размислих и  наистина признавам,че не те посъветвах правилно,защото бебо е много малък.по нататък ,ако решиш мисля,че не пречи.

# 9
  • Мнения: 1 032
Нормално е щом увеличаваш пропорциите да се получават по 10- 20 мл повече. Все пак сухото вещество, което слагаш също е повече  Wink Иначе за увеличението на грамажа- стандартната схема е на 2 месеца- 120 мл, 3 месеца- 130 мл и т.н. Но все пак всичко е индивидуално и до дете. Ще има хранения, в които ще изяжда повече, на други ще е по- малко поетото количество. Това са неща, които не трябва да те притесняват. Винаги изхождай от позицията, че храниш живо същество, а не наливаш в епруветка. Нормално е и апетита в различните часове от деня да му е различен, а и да има дни в които да не иска да яде, или пък да те учудва с апетит. Късмет ще се справиш   bouquet

# 10
Прави си 90 мл,пък колкото изпие.И нас ни изписаха 2,300 кг но Тери винаги изпиваше по-малко от описанията по кутийте.По-късно и аз се специализирах по третинките и четвъртинките.
[/quot  и вие до края на месеца ядяхте по 90мл ли
 

# 11
ох благодаря наистина просто се страхувам или да не би да не си дояжда или да не му претоваря коремчето защото то е от яшните бебоции ако го чакам да спре да цока значи щте изяде  тройно порцията си  и така Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 12
  • Мнения: 922
Няма такова нещо, като половин лъжичка, 1/3 лъжичка.
Праи се дозата с една, две, три....лъжици и остатъка се изхвърля!


И аз така прявих.

Общи условия

Активация на акаунт