дали не и достига храната?

  • 468
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
моето бебе е на 2 месеца и половина .Не че досега си е спала цяла нощ,но преди като заспи в 22ч след яденето в 21ч,се събуждаше в 3,4или 5 ч.А напоследък се събужда все по-рано.Снощи се събуди в 1ч.И така през 3 часа се събужда.Аз и давам само от едната гърда да суче и си мисля,че е достатъчно.За съжаление не иска да яде от шише поне вечер да и давам и да виждам колко изяжда.Ако и давам от двете гърди дали ще помогне?И сутринта като се събуди към 6:45 ,похапна малко и оттогава не иска да яде,дърпа се и реве,а сега е 11ч.Смуче си ръцете постоянно а не иска да суче.

# 1
  • Мнения: 748
а на режим ли се храните?
около 3 месец има (поредния) период на скок в растежа, когато бебето има нужда от повече храна и иска да суче по-често, за да си увеличи количеството. (както сигурно знаеш при кърменето важи принципа за търсенето и предлагането.) обикновено продължава от 2 дни до седмица.
най-бързо се регулира количеството като даваш да суче когато иска и от двете гърди.  Peace

# 2
  • Мнения: 1 877
Мисля,че в кърмаческия форум ще се намерят повече майки,които да ти отговорят

# 3
  • Мнения: 745
само за инфо да ти кажа,че отначало от гърдата тече нещо като водичка,след това тръгва кърмата.аз не го знаех това.онзи ден го научих от специалист от Часът на мама.неиният съвет беше да се изцежда отначало гърдата и след това да се предлага на бебето.това ти го пиша във връзка с въпроса ти дали да го храниш от двете гърди?

# 4
  • Мнения: 423
За да нямаш грижи с кърменето, кърми на поискване и не гледай часовника. Предлагай и двете гърди на едно ядене, бебчето като пусне едната предложи и втората за всеки случай, то може и да не иска, но може и да иска, а ти няма как да знаеш ако не го пробваш. Аз даже съм сменяла няколко пъти гърдите на едно ядене, за да съм сигурна, че се е наяло човечето.
За да се държи така, най-вероятно навлизате в период на усилен растеж, през който бебетата искат да сучат по-често, за да си увеличат кърмата. Освен това милилитрите не са най-важните, води се по детето, то е по-важния критерий.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
Мисля,че в кърмаческия форум ще се намерят повече майки,които да ти отговорят
И аз така мисля, ето ти линк към форума, попитай там:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=8.0

# 6
  • Мнения: 748
само за инфо да ти кажа,че отначало от гърдата тече нещо като водичка,след това тръгва кърмата.аз не го знаех това.онзи ден го научих от специалист от Часът на мама.неиният съвет беше да се изцежда отначало гърдата и след това да се предлага на бебето.това ти го пиша във връзка с въпроса ти дали да го храниш от двете гърди?
о, не!  ooooh! каква водичка? тези "специалисти" от Часът на мама пак са се оляли!... сигурно въпросният "специалист" се е опитал да обясни за предното и задното мляко? обаче да се нарече "водичка", ще ме извинявате, ама е малоумно! а още повече пък да се изцежда...  ooooh! аман от некадърни съвети и недоразбрали "специалисти"!  Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 44 033
Кърми на поискване.
Давай и от двете гърди...като хубаво изпапа всичко от едната и ако иска още предложи и другата...ако иска ще яде, ако ли не - няма...нищо по-лесно...
нищо недей изцежда и хвърля, това са глупости...

# 8
  • Мнения: 745
само за инфо да ти кажа,че отначало от гърдата тече нещо като водичка,след това тръгва кърмата.аз не го знаех това.онзи ден го научих от специалист от Часът на мама.неиният съвет беше да се изцежда отначало гърдата и след това да се предлага на бебето.това ти го пиша във връзка с въпроса ти дали да го храниш от двете гърди?
о, не!  ooooh! каква водичка? тези "специалисти" от Часът на мама пак са се оляли!... сигурно въпросният "специалист" се е опитал да обясни за предното и задното мляко? обаче да се нарече "водичка", ще ме извинявате, ама е малоумно! а още повече пък да се изцежда...  ooooh! аман от некадърни съвети и недоразбрали "специалисти"!  Naughty
#Crazy #Crazy #Crazyстига бе!! а толкова уверено говори и обяснява !!!човек се чуди на кого да вярва вече!!! ooooh!

# 9
  • София
  • Мнения: 44 033
само за инфо да ти кажа,че отначало от гърдата тече нещо като водичка,след това тръгва кърмата.аз не го знаех това.онзи ден го научих от специалист от Часът на мама.неиният съвет беше да се изцежда отначало гърдата и след това да се предлага на бебето.това ти го пиша във връзка с въпроса ти дали да го храниш от двете гърди?
о, не!  ooooh! каква водичка? тези "специалисти" от Часът на мама пак са се оляли!... сигурно въпросният "специалист" се е опитал да обясни за предното и задното мляко? обаче да се нарече "водичка", ще ме извинявате, ама е малоумно! а още повече пък да се изцежда...  ooooh! аман от некадърни съвети и недоразбрали "специалисти"!  Naughty
#Crazy #Crazy #Crazyстига бе!! а толкова уверено говори и обяснява !!!човек се чуди на кого да вярва вече!!! ooooh!

нали се сещаш, че ако беше така излишно това  предно мляко природата нямаше да го е "измислила" Wink

# 10
  • Мнения: 748
човек се чуди на кого да вярва вече!!! ooooh!
във форум Кърмене можеш да намериш достатъчно информация за кърменето, освен това там са и единствените лицензирани консултанти по кърмене. така че ако се чудиш на кого да вярваш - ето на кого: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=205725.0 Peace
а "специалистите" от Часът на мама може и наистина да са специалисти в някоя област, но НЕ и за кърмене...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт