Пак за бабините деветини.

  • 10 289
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 587
Пускам темата от чисто любопитство.Лично за себе си съм решила че това е нещо което никога не бих приложила на детето си.Някакси не съм отгледана по този начин и просто ми е недопустимо да си го помисля че ще ми е от полза.Не става въпрос за конкретна бабина рецепта.Много от мамите във форума споделят че не биха направили нищо от сорта на къпане със сол,или мазане с мед против кашлица,или ..... или....... всякаквите други.Не вярвам че бабините рецепти могат да лекуват(пример за това е мъжа ми),но ми е любопитно за колко от тях е доказано че могат да навредят и как.За меда на биберона -знам и едва ли вече има някой да не знае,но за останалите за които дори и не се сещам в момента..........  newsm78
Много ще ми е интересно да разбера.

# 1
  • Мнения: 25 447
Аз пък съм се убедила от личен опит, че някои неща все пак действат!
Фактът, че човечеството е оцеляло преди антибиотиците и хомеопатията, би трябвало да ти подскаже, че все пак не всичко може да се отрече с лека ръка.
А вече въпрос на интелигентност и образованост е да се прецени (съобразно с конкретните особености на организма) кое и как може да се използва.  Peace
Аз лично правя огромна разлика между къпане на новородено с морска сол и топене на крака в гореща вода със сол при настинка на възрастен човек.  Wink

ПП Единственият съвет, който получих навремето от свекърва ми и то случайно, е за чайчето с джоджен против повръщане и разстройство при бебета и малки деца. След консултация със справочна литература относно дозировка и технология на запарка, лично се убедих, че действа. И съм й благодарна, че ако не беше тя, щях да се мъча да го тъпча с гадната Смекта.

# 2
  • наоколо
  • Мнения: 55
Знам доста които вършат работа, но има и вредни.
Ако питаш за нещо конкретно може и да ти каже някой, но така общо...

# 3
  • София
  • Мнения: 5 074
Не бих казала, че са деветини. На всички бабини рецепти са се уповавали и още разчитаме на тях. Има полза от много бабини рецепти. Има тема, от която можеш да почерпиш много знания. Потърси я   bouquet

# 4
  • Мнения: 46 437
Аз пък съм израсла с тях. Почти всичко, което съм чела тук във форума, особено тези за лечението са прилагани в/у мен  Sick Имам много лоши спомени и никога не бих подложила детето си на това. От нито едно от мъченията, грешка ... леченията  Wink нямаше никакъв ефект ...

# 5
  • Мнения: 3 447

Аз лично правя огромна разлика между къпане на новородено с морска сол и топене на крака в гореща вода със сол при настинка на възрастен човек.  Wink
Така си е  Simple Smile
Аз се лекувам основно с бабешки методи, антибиотик не съм пила от дете, а температура не съм вдигала от... десетина години, сигурно. Някои от нещата прилагам на сина си - предпочитам да го намажа с мед и да го разтрия, отколкото да го тъпча с антибиотици. Твърдо съм "за" лечение с билки, пчелни продукти, масажи. Твърдо "против" всякакви процедури като къпане на бебето в сол, вадене от коритото за главата, бръснене на гръбчето против колики, бръснене на главата за сгъстяване на косата и прочее.

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чувала съм за починало от салмонела бебе след къпане със сурово яйце.

# 7
  • Мнения: 46 437
Dona, аз пък с нищо не се лекувам и да ти кажа като сравнявам няма разлика в ефекта  Mr. Green само дето не пия гнусотии и не се мажа с гадости  Simple Smile

Да уточня - разтриването (без нищо) и гореща вана (когато човек няма Т), въобще не ги слагам с списъка на деветините  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 5 074
Последното изречение, баба съм ама не го разбрах, за какво бръснене става въпрос newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 5 074
Чувала съм за починало от салмонела бебе след къпане със сурово яйце.
Разбира се. Яйцата са най-честите разпространители на салмонелозата.

# 10
  • Мнения: 3 453
Аз пък съм израсла с тях. Почти всичко, което съм чела тук във форума, особено тези за лечението са прилагани в/у мен  Sick Имам много лоши спомени и никога не бих подложила детето си на това. От нито едно от мъченията, грешка ... леченията  Wink нямаше никакъв ефект ...
Благодарение на такива "лечения", не употребявам оцет под никаква форма. Само от миризмата му ми се гади. И ракия също. Не познавам вкуса и, за сметка на това добре съм запозната с миризмата! Sick

# 11
  • Мнения: 2 587
Dona, аз пък с нищо не се лекувам и да ти кажа като сравнявам няма разлика в ефекта  Mr. Green само дето не пия гнусотии и не се мажа с гадости  Simple Smile



Аз също с нищо не се лекувам.Не само "бабини рецепти",но и лекарства не пия(дори аспирин и аналгин).Доста по бързо се оправям с болестите от само себе си.

# 12
  • Мнения: 2 131
Майка ми е детска медицинска сестра и от нея знам, че мазането с мас може да доведе до обриви и алергия.

# 13
  • Мнения: 4
Моята дъщеря  като малка, никога не съм я лекувала с антибиотик. Преди една година се наложи да пие такъв.Тя вече е на 25год. Лекувала съм я винаги по бабешки. Но е една здрава българка.

# 14
  • Мнения: 3 447
Dona, аз пък с нищо не се лекувам и да ти кажа като сравнявам няма разлика в ефекта  Mr. Green само дето не пия гнусотии и не се мажа с гадости  Simple Smile
О, и аз имам много кофти спомени от разни лечителства като памуци с ракия в носа против хрема и компреси с вълна  Sick Такива не прилагам нито на себе си, нито на детето. Нямам нищо против чая от джоджен или шипки, обаче.

Общи условия

Активация на акаунт