Хранене на кърмачка мама вегетарианка?

  • 1 188
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравете предстои ми реждане на трето бебче!Много искам да го кърмя,досега друтгите си две деца съм ги кърмила броени дни за съжаление  Rolling Eyes Кърмата ми спираше.Сега имам повече информация и се надявям да имам възможност да кърмя повече  Praynig
Интересувам се при положение,че не ям месо от години,как да се храня така,че да предпазя бебо от колики и храни които предизвикват алергии  newsm78
С другите си дечица залагах на пресни плодове и зеленчуци,сирена,но сега е зима и не бих могла да си го позволя пък и не са от най-полезните пресните зеленчуци през този сезон.
Ако има някоя мама като мене,която кърми моля да сподели как си съставя дневното меню.
Благодаря на всички,които се включат по темата .   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 325
Клои, и аз не обичам месо така че написаното и на мен ще ми бъде много от полза!Незнам дали е така но съм чувала , че цитросовите плодове предизвикват колики . newsm78 Аз съм доста невежа по този въпрос но лека полека се информирам, знам само , че трябва да се пият доста течности Simple Smile

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Мари,аз знам за цитруси плодове и сокове,прясното мляко също.Зеле.
Но ме интересува дали има проблем с киделото мляко,защото по принцип закусвам кис.мляко и овесени ядки.
Въобще храни,които мога да включа в менюто си ,като се има предвид ,че изключвам месото !

# 3
  • Мнения: 4
Здравейте,вегетарианка сам от 11-и години и родих лятно бебе.По време на своята бременност изядох тонове плодове,но като се роди моето момиченце не ми се ядяха толкова много.Още в болницата започнах да пия чай за засилване на млечната секреция.Взех си билковия чай лактогонен той е евтин и според мен ефикасен.Вече четери месеца и половина кърмя успешно и дори не и давам и вода.Аз самата освен чая,пия много течности наблягам и на бозата мисля,че тя наистина ми помага.По въпроса с киселото мляко,  изяждам всеки ден поне по едно(честно казано то ми е основно в менюто)А колкото до коликите вобще не ги усетих.Препорачаха ми да си взема от Германия Lefax предполагам,4е може и той да ми е помогнал.Само веднъж имаше алергия която премина за около 30часа,но мисля,че причината беше едно руло с фъстаци.Тогава малко ограничих храната,но сега си хапвам всичко дори и южни плодове(по-малко)Успех и на двете и много скоро да си гушните малкие слънца. Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 5 184
  наблягам и на бозата мисля,че тя наистина ми помага.

   Прочети внимателно етикета на продукта с етикет БОЗА. Знаеш ли какво е консервант? А подсладител? Или  "Е"? Потърси информация! Дори от Федерацията на потребителите казват, че в БГ боза няма! Ако флуорират питейната вода, както смятат да стане тази година(виж в подписа ми), дори и тази съставка ще е вредна!
   Моля, бременни и кърмачки, правете си боза сами, да видите колко е трудно, защото закваската (купената боза ) не е истинска! Но не пийте купена!  

   На мен ми действаше успокояващо, че във всяка западна книга за бременност и кърмене има отделено внимание на вег.хранене. Ползвах ги и за да информирам околните, че моето хранене е съвсем нормално, дори и според официалната литература. Колики моите бебета май нямаха- някакви емоционални проблеми имахме, но ги отдавам на неудачния старт в живота , който предлага "Шейново" - разделят веднага новороденото от майката, което НИКЪДЕ в природата го няма. И не можеш да си накърмиш бебето когато се дере от глад и отчаяние, защото... не е при теб ... и може би в момента го наливат с АМ.   
   Алергиите не застрашават вегетарианчетата повече, така че можеш да се водиш от общия случай.
   Въобще,  ако откриеш дълбоко потулените начини за гледане на бебе - закърмяне веднага след раждането, пазене на новороденото от АМ в родилното, неразделяне от безумен болничен режим, носене в слинг до тялото, кърмене на поискване, хранене с натурална храна на бременната и кърмачката- без химични обработки и химични примеси...... и ще сведеш до минимум причините за колики и  за изявяване на алергиите, дори и ако са заложени.... С любов и информираност- спокойно и здраво бебе!

   А най-ценната книга, не само според мен е "КНИГА ЗА КЪРМЕНЕТО" на ХАНА ЛОТРОП на изд. Емас (4лв). Тя така е написана, все едно е за вегетарианка кърмачка. С нищо не ме притесни, че ще навредя на себе си и детето, а само ме въодушевяваше... За всичко.

   Имаме си тук вег. тема, можеш да я прочетеш. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=188148.440

   ПП Прочетох  поста си и видях, че съм дала съвети, които не включват вег.ограничения или специални препоръки. Това много ме зарадва- доволна съм от себе си, че се приемам като "нормален" човек. Въпреки лекарите и роднините, които смятат, че вег. е или секта или непременно довежда до болест. Както и много майки тук.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 11:03 от bilyanam

Общи условия

Активация на акаунт