Биде...

  • 18 853
  • 60
  •   1
Отговори

Анкета

Имате ли биде?

Опции:

  • Мнения: 3 830
Имам намерението да взема биде, макар че банята ни е малка.
Знам от личен опит, че е много удобно.

Имате ли биде?
Имате ли представа на какви цени са? Какво трябва да имам предвид, когато го купувам?

# 1
  • Мнения: 4 916
Имам биде, но нямам представа колко струва, тъй като целия ремонт беше поет от фирма и тя се занимаваше с покупките и монтажите.
Май не ти помогнах много  Tired

# 2
  • Мнения: 3 830
Напротив. Не съм решила още по какъв начин ще го взимам и монтирам. Това е добра идея фирмата да ми го монтира.
Благодаря!  bouquet

# 3
  • Мнения: 373
Като нямаш място за биде, но все пак искаш такова , вземи си дъска-биде Simple Smile Удобно е, и пестиш много пространство.
Дъската се монтира на самата тоалетна чиния, като зад чинията трябва да имаш изводи за топла и студена вода.
Цените са около 250лв за пластмасова, 300 за бакелитова и 380-дървена. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 830
Като нямаш място за биде, но все пак искаш такова , вземи си дъска-биде Simple Smile Удобно е, и пестиш много пространство.
Дъската се монтира на самата тоалетна чиния, като зад чинията трябва да имаш изводи за топла и студена вода.
Цените са около 250лв за пластмасова, 300 за бакелитова и 380-дървена. Simple Smile

Определено не искам такова нещо, което си представям според опианието ти,
Или отделно, или тоалетна чиния с чешмичка, но като вторите съм виждала монтирани, но не и в магазини да се продават. В Турция съм виждала такива тоалетни чинии, чиято чучурка е на самата тоалетна чиния, там, откъдето се стича водата. Но не ми харесват много.

Давайте снимки, ако ви се намират Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 3 830
Ааа, да, това ми харесва много.

Съвсем друго си представях одеве.
Само трябва да намеря такава дъска-биде в Пазарджик Rolling Eyes

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
И на мен това ми харесва.

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
И ние си взехме, но не сме приключили с ремонта и не сме го изпробвали Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 18 542
С риск да ме сметнете за абориген, как се ползва точно това нещо?  newsm78

# 10
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Ние нямаме ,но пък много искаме да имаме...  Laughing
Виж тая дъска ми хареса,идея е като нямаш място в банята..като нас.
Ама ако имам нова баня и то голяма бих си сложила отделно биде.
С риск да ме сметнете за абориген, как се ползва точно това нещо?  newsm78
Е ти пък...как...ми газурчиш се и позамиваш... Joy Joy Joy

# 11
  • София
  • Мнения: 4 005
На мен дъска-биде ми изглежда много нехигиенично. Naughty Това чучурче си е едно потенциално замърсено място, за мен не става. И понеже не исках биде си сложихме душ-хигиенник  Joy. Честно,така пишеше на етикета. На Grohe е, едно много малко душче, с бутон. Но трябва да се монтира на смесителна батерия, освен ако не искаш да ползваш само студена вода. Crazy Хубавото е ,че може да се монтира на батерията на мивката,ако е близо.

# 12
  • Мнения: 8 999
Аз нямам биде, но и не искам да имам. Каквато съм гнуслива, ще трябва да лъскам с белина след всяко миене, а този труд ми идва малко излишен. Моята тоалетна чиния е между ваната и мивката - или скачам във ваната, или си пълня една каничка и се мия така, както си седя на тоалетната.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 917
И аз съм с аборигенски въпрос, ама винаги ми е било чудно. Струйката вода на бидето в каква посока тече - отзад напред ли? Ако е така, това хигиенично ли е - не попада ли замърсената вода по разни деликатни области? Нали при използване на тоалетна хартия си има правило накъде да бършеш...  Thinking

# 14
  • Мнения: 3 830
Струйката на бидето може да се насочва накъдето си поискаш. Поне аз си я въртях да ми тече, както искам, когато ползвах.

Освен това всеки ден почиствах тоалетната, мивката и особено бидето. Не ми е проблем чистенето.

Не мисля, че е нехигиенично! Особено, когато бидето е отделно.

Колко пъти ви се е случвало, докато си вършите някаква работа, водата в тоалетната чиния да ви опръска по разни места, точно тая вода, която си стои вътре? Един комшия, който или говори за секс , или за фекалии, все се оплаква, че сутрин, както и да седне на чинията все го пръска вода, докато прави голямата работа  hahaha Joy Егати гадорията!

Общи условия

Активация на акаунт