Какво се прави при натъртено?

  • 8 932
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 71
Сигурно това не е правилното място да пиша, но не знам към кого да се обърна... Мъжа ми тази сутрин падна по стълбите и си удари ръката. Звъннах веднага на личния лекар и тя ни прати в Пирогов. Там разбира се беше претъпкано с народ. Снимаха го и слава богу не е счупено. Дадоха ни два бинта и ни казаха да бягаме, че има спешни случаи. Аз нямам против това - разбирам ги хората, но не знам какво да го правя мъжа ми... Ръката много го боли, има бая голям оток и не може да я движи много-много. Има някаква кекава превръзка която пада постоянно, а раната кърви обилно. Освен студени компреси какво друго да му дам... Чак си се ядосвам каква съм некомпетентна по този въпрос Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 592
Най-напред ,щом раната кърви е хубаво да се направи превръзка с дезинфекциращи препарати от рода на риванол.За да не се получи оток са необходими студени компреси .И щом има болка трябва пълно обездвижване на ръката.За сега това се сещам.

# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Полей обилно раната с кислородна вода. След това сложи някакъв антибиотик на прах. Превържи. Слагай студени компреси на отока.
Обърни се пак към личния лекар, ако нещо те притеснява.

# 3
  • Мнения: 71
Благодаря ви много! Сега само трябва да убедя "мъжагата" че трябва все пак да се направи нещо и трябва да ми позволи да му помогна Joy Че сме мнооого силни и инати  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт