Струва ли ви се,че бебето ви постоянно реве?

  • 1 571
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Майка ми и сестра ми ми бяха на гости за 2 седмици и аз само кърмех бебето ,а те после се занимаваха с него.Сега като си отидоха ми се струва,че това дете постоянно реве.Мисля си,че може  би и преди е било така,но като съм имала помощ и не съм обръщала внимание.Сега започва да реве понякога неудържимо и докато не я взема на ръце и я полюшкам да заспи няма утеха.Не мога да се оправя с режима и за спане.Имам чувството,че много бързо се изморява и аз смао приспивам бебе цял ден.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
има такива моменти, може по някаква причина да е неразположено детето и затова да е по-нервно. Колко е голямо?

# 2
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Нямам такива наблюдения. Сигурно защото все сме заедно.

# 3
  • Мнения: 745
ако са я свикнали само на ръце не се учудвам,че сега плаче.бебенцата много лесно се приучават на някои работи като носене  на ръце.и сега като си сама ,няма как постоянно да я люшкаш.аз моя много малко съм го държала на ръце и сега хич не иска да го гушкам.предпочита в шезлонга или да си го оставя в кошарата да си играе.моя позната така се беше видяла в чудо.бабите го свикнали на ръце и после си отишли и ела да видиш какво става.реве ли реве,иска да го носят само.

# 4
  • Мнения: 3 376
Ми май не плачеше много като мъничък,даже никак.Но постоянно го носехме вкъщи,само когато спеше си беше в кошарката.
Вземи си слинг или кенгуру ще ти е по-лесно така.

# 5
  • Мнения: X
При мен е същото, по празниците беше от ръце на ръце и сега ми идва малко трудно.
Не че иска постоянно да я нося, обаче като й стане кисело и сънливо, иска малко гушкане и кърмене, за да заспи или поне да се унесе.
А и като свикнеш известно време да са ти свободни ръцете, детето да го гледаш и малко отстрани, да можеш да си изпиеш кафето на спокойствие с вестника и изведнъж пак само на твоите ръце... И на мен ми се струва на моменти, че само реве. Но, после като започне да сяда и да се заиграва, няма пък да иска гушкане.  Grinning

# 6
  • Мнения: 172
и аз с това се успокоявам,че ще дойдат и по-светли дни ,ще се заиграва,няма само да реве и колкото сме я гушкали това ще е .И наистина мрънка май само като и се спи,но на мен ми се струва постоянно.Сега я оставям да спи в количката в градината ,поне малко да имам време за себе си,но пък все трябва да надничам дали се е събудила.

# 7
  • Мнения: 1 900
Не разбрах на колко месеца е бебчо?

# 8
  • Мнения: 172
на 10 седмици е,т.е. 2 месеца и половина

# 9
  • Мнения: 2 960
Майка ми и сестра ми ми бяха на гости за 2 седмици и аз само кърмех бебето ,а те после се занимаваха с него.Сега като си отидоха ми се струва,че това дете постоянно реве.Мисля си,че може  би и преди е било така,но като съм имала помощ и не съм обръщала внимание.Сега започва да реве понякога неудържимо и докато не я взема на ръце и я полюшкам да заспи няма утеха.Не мога да се оправя с режима и за спане.Имам чувството,че много бързо се изморява и аз смао приспивам бебе цял ден.
Ами то след като са си заминала дефакто  си се почувствала като мама на бебо ,дето всичко трябва да рлави сама. Пък и той е малък ,казваш на два месеца...нормално е да се уморява бързо и естествено е да го приспиваш постоянно,какво странно има че трябва постояно да се приспива..... bowuuне е лесно да си мама ... bowuu то нали затова е малко бебе,за да яде и спи.....по късно ще се занимава повече с други неща и ще бодърства повече.
А в определен период бебоците /не всички/наистина имат ревливи моменти ...особено надвечер...пристъп на рев и мрънкане....но това постепенно отшумява.Много е важно обаче да ....оправиш режима на спане....тока бебето ще е по спокойно Peace

# 10
  • Мнения: 4 555
Сега започва да реве понякога неудържимо и докато не я взема на ръце и я полюшкам да заспи няма утеха.
Еми какъв точно ти е проблемът, не разбрах. След като има утеха, когато я утешаваш, прави го. На мен ми се струва най-логичното бебешко поведение. И наистина не разбирам кой е насадил представата, че бебето от мига на раждането си трябва да е самостоятелна личност, която може чудесно да се забавляза, успокоява и да задоволява сама всичките си нужди, така че майката да не е ангажирана и да може спокойно да си гледа работата  newsm78

# 11
  • Мнения: 1 900
Питах защото според мен едно бебе на 2 месеца не може да се разглези. Ако става въпрос за 6 месечно да но на 2, по скоро или има колики или просто такъв период. А и може да е от това, че изведнъж си се оказала сама и цялата отговорност и грижи са само твой. Важното е че щом я гушнеш се успокоява. Повечето бебета на тази възраст имат такъв период.
Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 97
Да,моята хубавица непрекъснато плаче,защото си я научихме на ръце....

# 13
  • Мнения: 1 197
случва се не само да ми се струва Mr. Green

# 14
  • Мнения: 24 467
Не, но ми се струваше, че бяха в постоянно в будно състояние.  Mr. Green
Ако бебето има колики е нормално да плаче в по- голямата част от времето, когато не спи. Ако реве пък е нормално да го разнасяш из къщи през цялото време, стига да имаш ръэце да носиш. Не мога да си представя как ще се "разглези" толкова малко бебе.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт