пак питане за кашите

  • 516
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Уж изчетох доста,извинявайте ако някъде пише,разбрах,че трябва да започна с безмлечна,безглутенова,за предпочитане оризова каша,вече давам и слагам и 2 м.л. АМ,добавям и малко плодово пюре,прочетох и за глутена,но не разбрах от кога се дават млечните каши?

# 1
  • Мнения: 154
Пропуснах да питам,дали всички млечни каши съдържат глутен?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Глутенът се намира в пшеницата,а не в млякото.Можеш и млечна каша да си вземеш,но ако си добавяш от твоето АМ тя пак си става млечна.

# 3
  • Мнения: 554
Аз вземам на Милупа, оризова и бананова и двете са млечни, без глутен.

# 4
  • Мнения: 6 029
Никога не съм взимала безмлечни каши. Няма смисъл. Хумана, Фризо, Милупа, Хип - тези със сигурност са с АМ.

# 5
  • Мнения: 337
Не съм вземала безмлечни каши. Вземам на Милупа бананова и ориз с царевица-без глутен са

# 6
  • София
  • Мнения: 15 197
Ако купиш млечна каша, приготвяш я само с вода. Тя съдържа мляко на прах.
Ако купиш безмлечна-приготвяш я с млякото, което пие бебето ти. Препоръчва се, ако бебето по една или друга причина пие специално мляко.
И в единия, и в другия вариант на финала бебето получава млечна каша. Т.е., дава се от самото начало.  Simple Smile

Не всички млечни каши съдържат глутен.

# 7
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
и мен туй ме вълнува понеже и аз след има няма  15,20 дена ще захранвам с такова нещо.Ама аз Храня детето си с Нутрилон 1-ца.Н е ели проблем ако взема Млечна каша пртимерно на Хип или на Фризо.???Тъй като все пак ние ядем коренно различно мляко и на друга фирма.В моя случай не ели по добре да взема безмлечна и да си прибавям от мойто си мляко Peace Peace
демек:Нутрилон

 
И още един въпрос да изпраскам

кога да я дам кашата наобяд в 13,30 часа когато яде или сутринта в 9,30 newsm78 newsm78

днеска питах педито тя ми вика  наобяд и после  като  свикнел да  я давам  за слетобедно хранене  а наобяд да почвам зеленчуково пюре newsm78

А аз и зададох въпрос..ами в 9,30 какво ще яде newsm78 Тя ми отговори мляко
Малко много въпроси зададох,ама да не отварям нова тема Thinking

уфф доста неща не с ами ясни уж чета  тука темите  и в архива ама да видим до къд еще стигна ooooh!

# 8
  • Мнения: 451
Не виждам смисъл в безмлечните каши освен при наличие на алергия. Аз ползвам на Милупа, просто виж кои са биз глутен.
Иначе, Ани-Бани, кашата се дава на обяд докато захраниш с нея. Това е подходящо време и стомахчето е по- активно.Иначе кашата се дава обикновено за следобедна закуска. Не мисля, че е от особено съществено значение разликата в марките на кашите и АМ,което даваш.

Общи условия

Активация на акаунт