Дали и какво да кажа на детето след време ?!

  • 4 090
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 280
        Момичета пускам темата провокирана от тази за последствията. Не съм си разказвала историята защото е подобна на много от вашите, но ето я на кратко. Бяхме заедно с БНД от може да се каже деца. Оженихме се малки аз на 21 той на 23. Бях бременна в 6-ти месец, като замина да работи извън страната. Детенце беше на 2 месеца като се върна, не му донесе нищо, не беше ходил да види снимките които му бях пратила, не прояви никакъв интерес към детето, абсолютно безразличие и постоянни скандали за глупости. Не издържах и след няколко дни му събрах багажа. Последваха опити за събиране, обяснения в любов, на думи много велик, на дела нищо и интерес към детето пак никакъв  newsm78 В край на сметка се разведохме, не търси детето, не плаща издръжка, абе нищо не го вълнува. На скоро го срещнах на улицата и се сети да ме пита какво прави детето, говори ли вече, казва ли някаква дума  #Crazy /детето е на 3 години/.
       Та въпроса ми е какво да кажа на Ники след време, ясно е не мога да го излъжа, затова предпочитам нищо да не му казвам, не искам да го боли, не искам да знае че на "баща му" не му е пукало за него  Cry Как да постъпя??????? Как бихте постъпили вие?    Ей такива неща са ми в главицата откакто прочетох темата за последиците, защото ме е страх от тях  Sad 
       Благодаря че ме изчетохте!   bouquet  Hug

# 1
  • Мнения: 148
Като порасне достатъчно,че  да те разбере,може да му обясниш,че баща му е заминал да работи и това ви е отдалечило и разделило пътищата ви.Естествено,че ще те пита и трябва да му отговориш нещо,а сега не те ли пита?(нали вече е голям мъж:)

# 2
  • Мнения: 1 280
          Ами не не ме пита. То и какво ли да ме пита? Той не усеща липса за сега, просто няма как да му липсва нещо което не е имал  Rolling Eyes А пък аз колкото и да се хабя да обяснявам че има тате, той ме гледа и се чуди кво е тва и от къде се взе. Поне аз така си мисля не знам какво му е в главичката. Скоро стана въпрос за татко му и той ми вика аз имам двама татковци  Shocked Кой бе мамо? Ами Веско и вуйчо   Thinking а сега де

# 3
  • Мнения: 463
Малко е труден този въпрос.Незнам какво ще кажа на детето като порасне,т.е сега знам какво мисля че ще и кажа,но ....Докато порасне има толкова време,дотогава тя ще си е отговорила на много въпроси.Мисля,че ще и кажа истината обаче коя- моята или неговата,или тая дето ще я проумея?Не го мисли сега,отговаряй му на днешните въпроси,може и като порасне нищо да не пита!Ако се постараем да не му липсва внимание и обич се надявам никога да не ме пита нищо по отношение на БНД.А пък него колкото иска да го пита,той да му мисли!

# 4
  • София
  • Мнения: 4 493
Дъщеря ми в детската градина - гледайки как другите деца ги взимат татковци, ме пита - Кога ще дойде моят татко да ме вземе от градина, и да ме носи на конче?, аз си преправих гласа на мъжки и казах, ето аз съм татакоти ела тук бързо да те обуя, че днес ще се носим на конче до вкъщи? - детето се заливаше от смях, но повече не ме попита нищо подобно. По едно време се закачаше с баща ми, като тя му викаше - таткоооо и се подхилкваше и той като нея се смее вика - кааажииии. И този период мина, но никога не съм й казвала че си има баща - при положение че самата аз виждам , че си няма - защото БНД не е "баща" - той е ДОНОР  Sad

# 5
  • Мнения: 6 315
Истината ще му кажа разбира се. А той сам ще си направи изводите. Добре че бързо забравям болката, та мога да кажа истина, която няма да е изкривена.

# 6
   Здравейте момичета!!!
 Надявам се, че след време ще ме разбере, но СЕГА ми е доста трудно. Виждайки как другите татковци вземат децата си от яслата, всеки ден ми се задава въпроса "Къде е тати?"
Какво да отговоря?  #Crazy
 На работа
- Счупена кола
                       
А тя милата толкова се радва, когато отива при баща си /за 4-5часа/
   Weary

# 7
  • Мнения: 357
До болка познато, Иве!
И нашта сапунка е същата, само дето детето ми е на 2 и половина, а татко му сега по празниците се беше сетил, че има син, донесе му подарък и искаше да го види, но замина по-рано от предвиденото за чужбина и не успя. Обаче сега детето обяснява на ляво и на дясно, че имал "тати Митко" и той му купил кола с дистанционно!
До сега нищо не бях обяснявала, не ме беше и питал. И аз мисля, че няма как да му липсва нещо, което няма и не познава, но пък като гледа другите деца и казва, че "... има тати, аз имам мама Тинка, а кака има тати и няма мама" (кака е братовчедка ми, вуйчо ми е разведен и детето живее при него). Мисълта ми е, че детето приема всичко нормално, стига да му се обясни нормално.
И вариянта таткото да не присъства в живота на детето за мен лично е по безболезнен, то ще пиеме, че няма тати, ще има за модел на поведение друг мъжки образ (дядо, вуйчо...) и ще има стабилност и сигурност. Обаче нашият тати вече се появи, както и предполагах, късно, но все пак се сети, че има дете и сега ще си даваме шансове да бъдем родители.  Rolling Eyes
Моят съвет е без излишни приказки и обяснения, като пита, тогава отговаряй, още са малки да им се обяснява на дълго и на широко... и това време ще дойде!

# 8
  • Мнения: 2 863
Чудя се от вчера какво да ти напиша, понеже не се сещах за историята ти, ама то щото не съм я знаела де:))
Според ме в този случаи е най-добре да казваш, че да, всеки си има майка и баща, но не всеки живее с тях. Можеш да кажеш истината относно това, че сте се разделили,  той е  заминал и се е отчуждил от вас, защото хората като не се виждат и  вече са не са така близки.... и че просто има различни семейства, вашето се сътои от теб и него и изоброяваш всички роднини дето са в наличност. И гледаш да не му  създаваш чувсто за липса... в градината всяко второ -трето дете вероятно живее в разделено семейство, така че в днешни дни за съжаление това изобщо не е  нещо кой знае колко странно.

# 9
  • Мнения: 357
Според ме в този случаи е най-добре да казваш, че да, всеки си има майка и баща, но не всеки живее с тях. Можеш да кажеш истината относно това, че сте се разделили,  той е  заминал и се е отчуждил от вас, защото хората като не се виждат и  вече са не са така близки.... и че просто има различни семейства, вашето се сътои от теб и него и изоброяваш всички роднини дето са в наличност. И гледаш да не му  създаваш чувсто за липса... в градината всяко второ -трето дете вероятно живее в разделено семейство, така че в днешни дни за съжаление това изобщо не е  нещо кой знае колко странно.
Изцяло съм съгласна с Джали!
Както казах и аз все още не съм започнала да обяснявам сериозно на детето какво се случва, но за напред мисля да спазвам такова поведение. За бащата или добро, или нищо, при нас сигурно по-скоро нищо ще е, но със сигурност не смятам да си тровя детето със злобни приказки по адрес на тати му Митко Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 569
А аз не знам какво да кажа след време на сина ми ooooh!.Че ,,бащата,, никога не го е искал и виждал .Това може да стане ,когато сина ми стане достатъчно голям да ме разбере.

# 11
  • Мнения: 1 258
Здравейте на вси1ки мами!аз също имам проблем с това,че съм самотна майка!На таткото на Пламен-Виктор не му пука особенно,че има дете!за сега се справям сама,но ужасно се страьувам от въпроса на Плами:"МАМО,А КЪДЕ Е ТАТКО?"Той е още много малък,но съм сигурна,че един ден ще ме попита!Дори потръпвам при самата мисъл!моля ви даиде ми  мнение по този въпрос. Hug Weary!Благодаря ви!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Истината му кажи, но не и "Не му пука за теб", "Никога не се е интересувал от теб...", "Изостави ни.", "Той не е никакъв баща"  и подобни... Може за теб това да е истината, може наистина това да е истината, но това оставя белези в детето.

Въздържай се от квалификации просто. Обичахме се, бяхме млади /избързахме/, той замина да работи, отдалечихме се и решихме да се разделим, за да сме щастливи...

Аз поне бих предпочела /и го правя/, лекинко да изменям истината, че дори и в 'полза' на БНД, но да остане дъщеря ми с впечатлението, че това е бил наш, общо съзнателен избор, че това е било най-добрия възможен вариант, а не да расте със съзнанието, че майка й е пораженец или че тя или аз сме изоставени, измамени, излъгани и изобщо подбни мисли за малоценност.

# 13
  • Мнения: 402
Истината му кажи, но не и "Не му пука за теб", "Никога не се е интересувал от теб...", "Изостави ни.", "Той не е никакъв баща"  и подобни... Може за теб това да е истината, може наистина това да е истината, но това оставя белези в детето.

Въздържай се от квалификации просто. Обичахме се, бяхме млади /избързахме/, той замина да работи, отдалечихме се и решихме да се разделим, за да сме щастливи...

Аз поне бих предпочела /и го правя/, лекинко да изменям истината, че дори и в 'полза' на БНД, но да остане дъщеря ми с впечатлението, че това е бил наш, общо съзнателен избор, че това е било най-добрия възможен вариант, а не да расте със съзнанието, че майка й е пораженец или че тя или аз сме изоставени, измамени, излъгани и изобщо подбни мисли за малоценност.


перфектно казано!

едно момиче от тук много добре беше казало как се отговаря на подобни въпроси :всяко дете си има татко. някои татковци живеят с децата си и мама, други живеят в други къщи, твоят също живее в друга къща...

аз като мисля за себе си какво ще казвам, изобщо не мога да си отговоря. болката още е толкова силна,че ми иде да му кажа ;;баща ти беше пълен кретен...но това разбира се не мога да си позволя да го кажа... Cry

# 14
  • Мнения: 1 280
            Здравейте момичета отдавна не съм писала  Embarassed но нямам много свободно време на последък. Абсолютно подкрепям публикуваното от Иса и аз стигнах до това заключение и така ще направя.
         Но преди няколко дни имахме интересна да я нарека случка. Бяхме излезли на разходка по главната и срещаме баща му случайно. Спряхме се. БНД уж му се радваше колко бил красив  Rolling Eyes /оставаше и друго да каже за собственото си дете/ и пита малкия "ще дойдеш ли с мен на количките пък мама да пие кафе", а малкия му вика "неееее няма", "защо няма?", "ми не ми харесваш"   newsm78 В първият момент ми стана много смешно, а после ми докривяя реших нищо да не казвам. Трябваше ли според вас да реагирам някак?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт