А след няколко години как ще е положението с училищата?

  • 846
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 146
От цялото суетене по липсата на места в детските градини си зададох този въпрос. Явно е че за наборите от 2003 - 2004 нагоре места в детските градини няма за всички. Значи ли това, че след няколко години, когато същите тези набори трябва да се запишат в първи клас отново ще се получи тази бъркотия? Мисля си, че след като с тази система за подаване на молби за детски заведения ще имат ясната представа от броя на децата, ще помислят ли че тези деца ще трябва да ходят на училище и има ли достатъчно места. Към кого от нашите управници трябва да се отнесе този въпрос? И въобще има ли резон в моите разсъждения и права ли съм да се притеснявам по този въпрос? Кажете параноична ли съм или наистина може да се получи така? И ако все пак има вероятност това да се случи не трябва ли от сега да ръчнем управниците да помислят по въпроса?
П.С. Май трябваше в Нашите деца да я пусна темата?

Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 10:32 от Амелия

# 1
  • Мнения: 728
Дано да няма проблем с училищата. Доста от детските градини си смениха "статута" поради липса на деца, докато с училищата мисля това не се е случило. Най-много да се наложи да тъсят допълнително учители за новите паралелки, които ще трябва да сформират.

# 2
  • Мнения: 1 371
От цялото суетене по липсата на места в детските градини си зададох този въпрос. Явно е че за наборите от 2003 - 2004 нагоре места в детските градини няма за всички. Значи ли това, че след няколко години, когато същите тези набори трябва да се запишат в първи клас отново ще се получи тази бъркотия? Мисля си, че след като с тази система за подаване на молби за детски заведения ще имат ясната представа от броя на децата, ще помислят ли че тези деца ще трябва да ходят на училище и има ли достатъчно места. Към кого от нашите управници трябва да се отнесе този въпрос? И въобще има ли резон в моите разсъждения и права ли съм да се притеснявам по този въпрос? Кажете параноична ли съм или наистина може да се получи така? И ако все пак има вероятност това да се случи не трябва ли от сега да ръчнем управниците да помислят по въпроса?
П.С. Май трябваше в Нашите деца да я пусна темата?
Не се притеснявам по този въпрос. Доста вода има да изтече. Надявам се дотогава да се променят нещата. Все пак там е по-лесно да се открие нова паралелка, отколкото в една ясла или градина. Училищата ни са големи, в момента съкращават учители. Ще се обърнат нещата и тогава учителите няма да са достатъчни. Лошото е, че цялата ни училищна база е пред разруха. Представям си на какво ще приличат сградите след 7 години например. Само да не измислят и кандидатстване за училище с изпит преди първи клас.  hahaha Не че знам какво ще ги изпитват.  newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 146
Момичета пуснах темата в Нашите деца, нека да пишем там, а пък тази тук ще помоля модераторите да я изтрият.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=255184.0 - ето линк към новата.

Много се извинявам, ама нещо напоследък съм много разсеяна.   bouquet

# 4
  • Мнения: 83
 ooooh!Браво,майчета!Повдигнахте ми настроението с този оптимизъм!Аз също съм мислила за това...,все още не заради себе си...,та стигнах до следния извод-по статистика-след 25г. 40% от населението ще са цигани,които не ходят на училище!Така че,ще има достатъчно места за малцинството българчета! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 172
Какъв е броят на децата в една паралелка сега? Аз съм учила в клас с 36 ученика.

Мисля, че в училищата по-лесно ще увеличат броя на децата в класовете, още повече че и преди 15 години в същите тези училища са учили по много деца в клас. Докато в градините все пак се изисква място за допълнителни легла, маси за хранене, обслужващ персонал и т.н., не само места за обучение. Знам за повече помещения на градини, дадени под наем, а не за класни стаи и въобще големи училищни помещения, отдадени под наем.

Друг е въпросът колко качествено ще е образованието, ако направят големи класове.

# 6
  • Мнения: 9 973
 Thinkingвъпрос с повишена трудност Whistling

# 7
  • София
  • Мнения: 431
Ами то образованието е задължително, така че, ако има проблем, с разрешаването му се ще занимаят управляващите.

Общи условия

Активация на акаунт