Бройкам си калориите ...

  • 2 715
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 598
Искам да отслабна и почвам "диета" - ще броя до 1200 калории на ден според този калкулатор на калории . Смятам да хапвам от всичко, но да огранича шоколада и тестените храни. Ще наблегна на супички и готвено, плодове и зеленчуци. По мои сметки трябва да свалям по два килограма на месец или около 18 000 калории  Shocked , тоест до края на месец май се надявам да съм свалила десет килограма или 90 000 калории Wink

Ако се получи, плана продължава и до края на лятото ще искам да съм с още десет надолу  Sunglasses Simple Smile Praynig

В момента съм 85кг, 170см. Крайна цел - 65кг за октомври 2008-ма.

Ако някой има опит с тези калории ... да удари едно рамо моля

# 1
  • София
  • Мнения: 965
Ами аз ккал-те си ги броя нонстоп, но това ми е останало грозен навик от анорексията...
важно е сутрин да са въглехидратите в активната част на деня - до 14ч най-много
после само белтъци и салатки - ама от зелените  Peace
плодовете също до обяд заради захарта и малко по малко ще ги смъкнеш
за твоя ръст май 1200ккал са малко - да не ти става лошо само  Thinking

и спорт - много спорт  Peace

# 2
Танинка, здравей!

Много се зарадвах на темата ти, защото аз точно това правя - броя си калориите, а и дори да не ги броя знам, че това е добрият начин за отслабване. Както писах някъде не съм привърженик на НВХ, а за БВХ пък да не говорим. Баланс на храните и малко калории + спорт. Това е истината. Белият хляб и сладкото наистина нямат място в диетата, но си ги позволявай 2-3 пъти в месеца, за да не ти станат фикс идея. Много ще се радвам, ако успееш. Пиши често.

Джинджър, много сори за анорексията. Предполагам, че ти е било много трудно, но виждам, че си желязно подкована със знания сега. За спорта съм съгласна, но само искам да добавя, че ако си абсолютно начинаещ и ако кг. за сваляне са много може и да се започне с по-малко спорт на ден, но редовно. За да не стане претоварване и човек да се предаде бързо-бързо.

Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 965
shrink2008 мерси

изчела съм толкова книги и статии, че ще взема да стана диетолог накрая  Joy
хранителните разстройства не се лекуват за съжаление, подтискат се, но не мисля, че някога пак ще мога да ям както казват хората 'нормално' - за сега съм се ограничила с орторексия само - тя е дори и малко полезна  Peace
Броенето на ккал е хубаво, човек не трябва да се ограничава от нищо, дори и от шоколад ако му се дояде - важно е да е с мярка...
и спорт - по малко по малко и то става много накрая  Laughing

# 4
  • Мнения: 598
Мерси за отговорите,

Така като ви чета и се чудя дали пък не бъркам нещо, ама то ще си проличи  Rolling Eyes Аз си ям и бял хляб и шоколад и всичко, но примерно вчера хапнах две филии хляб и три четири плочки шоколад, една боб чорба, една супа пилешка, и една чиния пилешка дробсърма с кисело мляко, салатка от зеле, ябълки две и това май беше. Незнам с тва темпо дали ще сваля нещо, като смятах уж са около 1 600 калории  Tired, незнам дали правилно ги смятам. Боба май е доста калории, не очаквах, аз си мислих, че е диетичен преди да видя в калкулатора. 150 грама боб - 500 калории.
Чудя се сега дали да си купувам кухненска везна, да си меря точно грамажите. И кантар още не съм си купила  Whistling. За спорт - мързунка ме като, че ли. Правя само по няколко 20-30 коремни преси от време на време и то половинки такива, със сгънати колене.

shrink ти за колко време си ги свалила тези двадесет и няколко килограма  Simple Smile

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 12:30 от Танина

# 5
  • Мнения: 1 817
Моя приятелка свали 40кг! за 1 година, но тя ядеше преди по 700ккал на ден, а сега по 1000ккал и продължава да си подържа теглото от 3 години. Ама това не е ли много досадно, бе момичета? Само калории да бройкаш по цял ден...То за друго не остава време май  Rolling Eyes . Допълвам, че правеше и по 90мин на степера всеки ден.

# 6
  • Мнения: 1 280
Не е досадно,защото в един момент вече наизуст знаеш всяка храна какво ще ти вкара в организма и не броиш, и не смяташ,просто си знаеш почти на 90% колко кал си изяла и се контролираш. Абе на теория всички сме супер..ама само да не ми минава някоя тортичка път...

# 7
  • Мнения: 2 199
Къде мога да намеря този калкулатор за храни?  Embarassed

# 8
  • София
  • Мнения: 965
Изобщо не е досадно и не губи време
сега само  да погледна дадено нещо и грамажа му веднага превключвам и знам колко ккал има колко въглехидрати, белтъчини и мазнини съдържа  Peace

# 9
  • Universe
  • Мнения: 1 556
 Здравейте, калоримерки Laughing

Аз предпочитам този калкулатор за калории - въпрос на вкус - http://culinary.pop.bg/foods_calc.php

Не е досадно броенето на калории - става автоматизиран навик / както казват  Pinkito и  Джинджър / и в течение на времето мозъкът ти става като РС, който дава BAN на "неправилните храни".

Танина   - може и да си спестиш кухненската везна, ако си премериш черпаците /евентуално чиините/ колко грама съдържат.  Но  Naughty без кантарче за кг - не може.

И още една тайна  Wink - яжте в сини чинии /потискат апетита - в природата няма синя храна/ и в по-малък размер от необходимата /окото се "нахранва" по-бързо и предава сигнала до мозъка/

Айде, да не досаждам повече  Embarassed!!! Успехи -   bouquet

# 10
  • Мнения: 721
Преди 6 години отслабнах с броене на калории от 65 кг на 58 кг за около 6 месеца. Успоредно ходех на фитнес по 3-4 пъти седмично. Ядях около 1300 калории на ден. Хапвах си добре. Тогава спрях да пия газирани безалкохолни, алкохол и всички тези излишни течности, с които се наливах преди това. Пиех много вода също.

Сега се опитах пак да приложа броенето на калории, но нещо не се получи. Кърмя и трябва да поемам към 1800 на ден, така че едва ли ще мога да отслабна с толкова много. Пък и стоенето в къщи ми разваля дисциплината нещо.

Успех! Отслабва се така  Peace Peace

# 11
  • Мнения: 598
Оф и аз така си седа вкъщи и малко развалям дисциплината

Общи условия

Активация на акаунт