На колко месеца почнахте да давате попара?

  • 27 025
  • 87
  •   1
Отговори
  • Мнения: 295
Здравейте, мами.

Синът ми е на 6мес и 1 седм. почнах да го захранвам на 4мес и 1 седм. със зеленчуково пюре. След известно време му дадох и плодове на пара, каша, а от около седмица яде и купешки месни пюрета. Досега четох из нет-а и на няколко места пише, че от 7ми месец трябва да почна да давам попара със сирене вместо второто сутрешно хранене с мляко. Въпросът ми е - на колко месеца наистина почнахте да давате попара със сирене? и с какъв хляб и какво сирене я правихте?   chef

Предварително благодаря за всички отговори  Hug

# 1
  • Мнения: 2 401
Май преди шестия беше.. със сухари натрошени почти на прах, обезсолено сирене и малко масло.  Пробвай го и ще разбереш дали му е дошло времето на твоя младеж да хапва попарка.

# 2
  • Мнения: 1 172
На  ок. 7 месеца е бил, като започнах да му правя попара - със готови сухари, лъжичка масло и изкиснато сирене. Но моят син е захранван от 3ия месец и сокове от 2ия месец. До 6-7ия му е било въведено всичко - месо, риба, повечето зеленчуци и плодове, каши, кисели, дори и кисело мляко. Пиша това, не за да предизвиквам спорове за и против късното захранване, а за да добиеш представа след колко време, какво е ядял вече и т.н.

# 3
  • Мнения: 1 427
Около 7м.някъде.Натрошен сухар, обезсолено сирене и АМ.

# 4
  • Мнения: 605
И на двете около 7-мия месец, но голямата не я обичаше и я спрях,
докато към 9-10 месец започнах да и правя филийка със сирене и масло, нарязвах я на малки хапки и тя се опитваше да се храни сама  Simple Smile. Малката още обича попара и ме кара да й правя.

# 5
  • Мнения: 250
Преди около седмица дадох за първи път попара,но на него не му хареса.Късно захранен е,няма заместено хранене и въобще не е много ящен по отношение на всичко с изключение на кърмата. Tired

# 6
  • Мнения: 17 407
Никъде не е казано, че трябва. По старата схема е от 7-я месец. Има мноого писано за попарата.
Дъщеря ми е на 7 месеца, има заместено само обедно хранене, от вчера започнах д ай давам попара. ИНаче е на кърма.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На 9 месеца започнах да й давам закуска - попара, каша.

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
На 7.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



 На седем месеца.Правих я със сухарите на Пападупулис и обезсолено краве сирене.

# 10
  • Мнения: 2 131
На седем месеца беше Алекс. Попарата правя със сухари, изкиснато сирене и малко масло. Ако досега не си слагала масло в пюретата, внимавай с количеството, че разхлабва  Peace

# 11
  • Мнения: 295
благодаря, момичета Simple Smile
още един въпрос - задължително ли с АМ се прави? не може ли с чай?

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
благодаря, момичета Simple Smile
още един въпрос - задължително ли с АМ се прави? не може ли с чай?

   Олеле, нали не смяташ да правиш попара от АМ със сирене JoyПрави се с чай от шипка, или липа!

# 13
  • Мнения: 1 092
на 7 месеца започнах да давам попара,но я заливам с вода а не с АМ  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
Здравейте, мами.

Синът ми е на 6мес и 1 седм. почнах да го захранвам на 4мес и 1 седм. със зеленчуково пюре. След известно време му дадох и плодове на пара, каша, а от около седмица яде и купешки месни пюрета. Досега четох из нет-а и на няколко места пише, че от 7ми месец трябва да почна да давам попара със сирене вместо второто сутрешно хранене с мляко. Въпросът ми е - на колко месеца наистина почнахте да давате попара със сирене? и с какъв хляб и какво сирене я правихте?   chef

Предварително благодаря за всички отговори  Hug
Някъде около 7-ия месец започнах да давам попара. Правя я с купени сухари и АМ, сиренето се обезсолява поне една нощ. Захар не слагам.

Общи условия

Активация на акаунт