Ако дактарина не помага???

  • 1 052
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте! Малкото има гъбички от около 2 седмици (може и повече), но аз го забелязах преди 4 дни  Cry Изписаха ни Дактарин и го мажа, но не виждам никакъв резултат, а педиатърката ни каза, че веднага ще се усети промяната. Вие как се справяте? Има ли нещо друго, с което мога да го мажа?

# 1
  • Мнения: 865
Гъбичките в устата ли са?Млечница?
Обади се пак на педи. и кажи ,че няма ефект,тя да смени мазилото.Ако трябва потърси друг лекар Peace

# 2
  • Мнения: 145
за 2 дена трябва да изчезнат, ние прицедирахме така: навивам марля на клечка за уши и след ядене и след като вече съм й изплакнала устичката я мажа - небцето , езичето вътрешната част на бузките и устните и така 3 - 4 пъти та и 5 дневно и след като й минаха по веднъж дневно го правех за 2 - 3 дни че са много упорити тия гъбички и задължително й плакнех устата след ядене и до днес (само след млякото де).успех!!!  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 106
навивам марля на клечка за уши и след ядене и след като вече съм й изплакнала устичката я мажа - небцето , езичето вътрешната част на бузките и устните и така 3 - 4 пъти та и 5 дневно ...

Благодаря! Ще пробвам и аз така и ако не мине не знам. Ама наистина са много упорити тия гъби. Аз досега мажех с пръст, явно не е много ефективно.

# 4
  • Мнения: 5 393
Нининка-лекарката прегледа ли бебето преди да изпише Дактарин?В смисъл такъв- сигурни ли сте, че е млечница?

При млечницата побеляват венците и бузките от вътре, приличат на покрити с афти, а бебето изпитва дискомфорт при ядене.Това е млечница.

Другия вариант е ако само езичето е бяло-това НЕ Е млечница и Дактарина не действа при това положение.

Иво е хващал млечница 2 пъти.И двата пъти Дактарин-а подейства за няма и 24 часа.Но езичето остана бяло и си беше бяло дълго време.Не подействаха никакви мазила,просто си беше беличко от млякото.Изчезна някъде към 5ти-6ти месец и не представляваше никакъв проблем.

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Преди няколко дни и ние имахме. Нашата педиатърка ни изписа Дактрин да мажем 1/4 от мерителната лъжица през 6 часа.Аз мажа с марля навита около пръста ми цялата уста независимо, че при нас бяха /или аз там ги виждах/ основно по езика. След първия ден мазане ги няма, но още мажа 1-2 пъти дневно.

# 6
  • Мнения: 106
Млечница е, въпреки че педиатърката не го е виждала. Има по венците и небцето, и не искаше да яде - дърпаше се и пищеше след известно време сукане. Но много странно, защо не изчезват  newsm78 ? Ще пробвам повече пъти да го мажа, пък дано да мине скоро, че с това цедене е голям ужас, а и не искам да отвиква да суче от мен.

# 7
  • Мнения: 208
Ние ползвахме Дактарина за афти и имаше ефект,защото сме от често боледуващите и след АБ напоследък  често се случваше.Изп. ни и Фунгостатин(даже и заедно с АБ) и той е за гъби и има ефект,макар ,че на вкус е отвратителен.

# 8
  • Някъде в облаците
  • Мнения: 431
На нас също толкова ефективно, както и Дактарина се оказа Фунгостатина - до 2-3 месеца дъщеря ми беше три пъти с млечница. Той е с вкус на банан и тя много го харесваше. Аз редувах Дактарин и Фунгостатин. Но-най много помогна, ако не се кърми детето (оттогава не е получавала млечница) - изваряване на шишета и биберони един път седмично за около 15 минути с една лъжица сода във водата. След това ги оставяш със содата и преди употреба - изплакваш с колкото можеш да търпиш топла вода. И един път дневно - на клечка за уши навиваш марличка, намокряш я с преварена вода, топваш съвсем малко в сода и обтриваш езичето (аз накрая й го правех с навита марля на пръст). Но това се прави не повече от два-три дни и содата се слага на мокра марля, за да остане на нея, а не да я глътне бебето.

# 9
  • Мнения: 106
Благодаря ви момичета  Hug
Дано мине скоро!  Praynig

# 10
  • Мнения: 472
Наскоро на дъщеря ми от антибиотик първо и излязоха афти на устата и езичето, след това излязоха и гъбички. В началото бяхме с Дактарин, но не ни помогна. Водих я на вирусолог и трима специалисти УНГ. Изписаха ни Фунгостатин и чак след 5 дни започна да се оправя  Hug

# 11
  • Мнения: 236
Ние също имахме млечница,когато бебка беше на 1 месец.Измазах цяла опаковка Дактарин (мажех също и гърдите и цялата уста на бебето) но млечницата не изчезваше и тъкмо се чудех дали да зпочвам нова,налепите изчезнаха.Също мих гърдите си със сода.Тогава изчетох доста за млечницата,някъде пишеше да се мият гърдите след кърмене с разтвор оцет и вода 1:1.Накрая и това правих и мисля,че имаше ефект.

# 12
  • Мнения: 37
момичета,каво ще рече срок на годност 28 дни след отваряне на първичната опаковка-това пише на тубичката на дактарина  Embarassed

# 13
  • Мнения: 865
момичета,каво ще рече срок на годност 28 дни след отваряне на първичната опаковка-това пише на тубичката на дактарина  Embarassed
Това ,че след като разпечаташ херметически кремчето и го ползваш след 28 дни хвърляш! Peace

Общи условия

Активация на акаунт