Имам въпрос....за продажбата на памперси???

  • 1 681
  • 10
  •   1
Отговори
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Момичета имам въпрос.....Обикновенно памперси купувам от "Кауфланд,Метро,Билла" но се случва понякога да ми се наложи да купя на бройка от аптеката.Никога до сега не съм имала проблеми,купувайки по 5-10 бр.

Снощи ми се наложи,да купя десетина памперса и тъй,като аптеката до нас от която обикновенно пазарувам е във ремонт,влязох във друга аптека.Помолих учтиво за 10 бр.памперси,при което аптекарката-собственичка,ме направи на две стотинки. Shocked

Нямало ли да се спрем вече с тия цигании,не съм ли разбирала,че закона не позволявал да се продават памперси на бройка,можело да ми дадът само във пакет.Останах като гръмната.

За първи път,чувам подобно нещо,че закона не позволявал да се продават памперси на брой.
Може ли да ми кажете,има ли нещо подобно?????Има ли такава наредба,която да гласи,че не може да се продават памперсите на брой???
Става въпрос за памперсите"Памперс"

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
За лекарствата има такъв закон,но за памперси... #2gunfire

# 2
  • София
  • Мнения: 1 555
И аз имам спомени, че съм чувала нещо подобно. Не съм пазарувала никога памперси на бройка, а винаги в пакет, но чета, че много мами го правят, освен това съм виждала реклами за продажба на памперси на бройка. Поради тази причина си помислих, че съм недочула за тази забрана...пък и някак си не ми се струва реално...точно закон и точно за еднократни пелени... Crazy може би е за нещо по-общо... newsm78

# 3
  • Мнения: 10 982
Миналата година се чу, че ще забраняват продажбата на памперси на бройка, но досега никъде не са ми отказвали.

# 4
  • Мнения: 2 936
винаги съм купувала пакет!
само в наложащи ,редки случаи на бройка...
и аз съм чувала нещо подобно за памперсите,обясняваха за това да не се отварят пакетите,че било нехигиенично и т.н.

# 5
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз също купувам винаги по цял пакет,но се налага,както снощи да останем за вечерта без памперси и ми трябваха 5-10 бр.за първо време,докато се оборудвам със цял пакет.
В аптеката до нас,както по-горе писах никога не са ми отказвали,макар,че рядко съм взимала на бройка.Казвам марката памперси,кг.или номера който ми трябва и винаги са ми давали.Но снощи останах като попарена,първо заради този закон,който аз до сега не знам да е излизал,второ заради самото отношение,все едно видиш ли се стискам и не искам да купя цял пакет,ми точно от аптеката не желая не ми изнасят цените за да купя цял пакет.Цели пакети си пазарувам от точно определени места,където цената им е приемлива.

Явно точно в тази аптека,не им се  е занимавала да продават на бройка.Е добре,няма лошо,но можеха културно да ми кажаг"Г-жо,не продаваме памперси на бройка а на пакет"вместо да ми се зъбят насреща.

Благодаря за отговорите.

# 6
  • Мнения: 4 668
Не знам за такава наредба ... но дори и да има не оправдава неприличното отношение  Confused
Аман от истерични и изнервени продавачки ...
Аз също купувам цели пакети , но ми се е случвало да сме навън и да ми се наложи да взема няколко , винаги са ми давали . Все пак в Била един пакет е 30 лв. , а в аптеките е към 40 лв.  Rolling Eyes
Нищо не оправдава подобно държане  Naughty

# 7
  • Мнения: 1 322
В Кауфланд даже е 27 и някакви стотинки. Не помня точно колко.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 272
Да имаше нещо такова с памперсите още преди повече от 1 година, но му хванаха цаката - правеха предварителна опаковка на малко бройки (Лятото на морето го видях също) Аз на "таз" щях да и кажа "Да ще си купя цял пакет, ама друг път и от друго място".
А аман от не невротични като не знае как да се държи аптеки дал господ.

# 9
  • Мнения: 15 379
По принцип е забранено, но в много аптеки и някои детски магазини продават на бройка. Никога не съм взимала на дребно - все на пакети, но е удобно, спор няма, ако внезапно закъсаш.

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
Аз винаги съм купувала само пакет, така или иначе има малки пакети по 10-тина лева....ама и така на бройка...странно ми е, леко не хигиенично ми стои даже....в смисъл ако бяха опаковани като превръзките по единично ок, ама така....

Иначе за отношението - нямам коментар....българска му работа...

Общи условия

Активация на акаунт