Колко е таксата във вашата детска градина?

  • 11 192
  • 208
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Днес научих, че са ни вдигнали таксата от 40 на 50 лв. Много родители са недоволни. Вие колко плащате за едно дете? А за две?

# 1
  • Мнения: 4 187
ЦДГ " Мечо Пух"  гр. Варна - 30лв.

# 2
  • Мнения: 3 268
В София,в 16 ОДЗ е 40 лв.

# 3
  • София
  • Мнения: 676
В София е 40лв, в провинцията е 20лв. Това, че таксата е вдигната с 10лв. не е много. За тази сума в къщи едвали бихме нахранили детенцето си  Peace. За увеличение бях чула от нашата директорка още на есен.

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 39 719
ОДЗ, София - 40лв
Всички допълнителни занимания се плащат отделно. Така, че месечната такса на Дияна излиза 80 (ходи на латино танци и плуване).

# 6
  • Мнения: 1 494
Ми...аз говоря за провинцията. Парите сами по себе си не са чак толкова много, но както виждам, държим първенството. Вярно е, че цените се вдигнаха...
Общините ли решават размера на таксите или всяка градина сама за себе си?

# 7
  • Мнения: 812
софия-40 лв

# 8
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
В Пловдив таксата е 25лв на месец.

А плащате ли за допълнителни консумативи всеки месец? Или купувате такива?

При нас всеки месец искат да носим тоалетна хартия, 2 рула домакинска хартия, течен сапун, салфетки, пластмасови чашки за еднократна употреба. Като сложиш и тези разходи, сумата скача над 30лв.
Допълнителните занимания, разбира се, плащаме отделно. В нашата градина таксата е 78лв. на година за модерен балет или английски език. Може да се плати на два пъти.

...Общините ли решават размера на таксите или всяка градина сама за себе си?

Общо взето, да.

# 9
  • Мнения: 318
В нашата градина таксата е 25лв.на месец,като отделно се заплащат допълнителните занимания и консyмативите. Размерът на таксите мисля,че се решава от общината.

# 10
  • Мнения: 1 494
Сега като ви чета почвам да се ядосвам сериозно.
Иначе събраха по 20 лв в началото на годината за консумативи и това е. На мен ми се видяха малко да си кажа, но те решиха, че ще им стигнат. В тези пари влизат пари за: минерална вода, т.хартия, сапун, салфетки, канцеларски материали, дори играчки. Направо и прозвуча нереално, че ще стигнат за всичко.
Обаче двойна такса в сравнение с други градини, вечеее.... Close

# 11
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
40лв-София.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Таксите на държавните детски градини се определят от общинско решение и не могат да бъдат променяни от друг.
За Ямбол - 28лв.

# 13
  • Мнения: 656
София - 40,00лв.

# 14
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
При нас /в провинцията/ е според дохода-20,30,40,50лв. Ние плащаме 30. Всички консумативи ги купуваме всеки месец отделно, отделно пари за материали и допълнителни занимания.

Общи условия

Активация на акаунт