Фон дьо тен vs. Пудра

  • 4 506
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Чета тук и не се ориентирам, а ми се налага да блесна по повод първия рожден ден на дъщеря ми и ви моля за малко разяснение.

Бихте ли ми обяснили каква е разликата между фон дьо тен и пудрата и в какви случаи какво се ползва? До сега при гримиране съм наблягала само на очи и уста, но сега искам нещо "по-така". Влязох в първата козметика да разгледам и останах съвсем объркана какво искам и най-вече какво ми е нужно

Надявам се няма да ми се смеете на питането, съвсем сериозно не знам.

Ако има значение, кожата ми е смесена, мазна в Т-зоната, много бяла и чувствителна, което е и причина да не съм ползвала по-сериозен грим. След едно участие в телевизията и съответното обилно клепане, бях на пъпчици от пудрата. Очите ми също са светли.

Ами това е, предварително благодаря на всички, които се отзоват!  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 666
Аз лично предпочитам ФДТ пред пудрата.
Също като теб съм със смесена кожа. Ползвала съм все течни ФДТ. Обаче от тези, които са се водили за смесена кожа не съм толкова доволна, защото пък прекалено ми изсушават сухите участъци на лицето. Затова основно съм с ФДТ за нормална кожа. Предпочитам тези, които са по-леки, в смисъл естествен ефект, а не тежките, които седят като маска и които са по-позходящи за вечерен грим.
Препоръчвам ти подробно да разпиташ магазина, ако е възможно да пробваш тестери. Незнам с колко време разполагаш до събитието, но ще намериш твоят ФТД с пробване! Peace

# 2
  • Мнения: 2 414
Фон дьо тен. Peace

# 3
  • Мнения: 35 891
и аз бих ти препоръчала фдт като начало
с уговорката, че не във всички случаи фдт и пудрата са заменими продукти

# 4
  • Мнения: 812
и аз съм за фон дьо тен-а

# 5
  • Мнения: 865
Разликата е в това ,че жени със суха кожа не трябва да ползват пудра,дори поставена над крем или основа за грим не стои добре.За да блеснеш на този важен ден,добра работа ще свърши ФДТ избран според тена на лицето ти . За да няма неприятни изненади както с пудрата в телевизията/която е използвана и върху доста други лица/,пробвай ФДТ два ,три дена предварително.Още един съвет  ако приемаш-не се хвърляй на супер скъпи марки,не винаги цената отговаря на качеството/личен опит!/Хубав празник!

# 6
  • София
  • Мнения: 3 249
Момичета, благодаря ви много за съветите! Heart Eyes Значи ще е фон дьо тен. Задължително ще го изпробвам преди събитието.

Благодаря ви още веднъж!  bouquet

# 7
  • Мнения: 451
Уточни се за какво говориш - по принцип пудрата е със слаба покривност и предназначението й е да стои над фдт-на за допълнително матиране, въпросът ти  малко губи смисъл, след като самостоятелното й позлване е ''половинчата'' работа по-скоро - ако ти трябва нещо с лека покривност, има цветни овлажнители.не мисля, че двете изобщо могат да бъдат съпоставяни, или че пудрата може да замени фон-дьо-тена, освен ако нямаш напълно перфектна кожа и имаш нужда само от матиране.Друга е работата, ако говориш за фдт под формата на пудра, с много цвят и много покривност - там вече зависи от типа на кожата ти

# 8
  • Мнения: 22 343
Не мисля, че двете неща могат да се сравняват, тъй като са съвсем различни продукти.
За постигане на дълготраен ефект и "кристална кожа" се нанася първо фон дьо тен, такъв за околоочният контур и след това пудра, за да се фиксира всичко. Включително се нанася и на клепачите преди гримиране, за да не се разтекат сенките. Накрая се завършва с руж.

# 9
  • Мнения: 3 830
Пудрата не е препоръчителна за сухи и чувствителни кожи.

Не винаги двете се използват заедно.
Фон дьо тенът закрива по-добре недостатъци и уеднаквява тена. Пудрата принципно се използва като матов завършек, след поставянето на фон дьо тена.

Предимно използвам фон дьо тен.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
Ами аз за това питам кое за какво точно се ползва, защото не знам.

Просто искам да допълня грима, да не е само на очите, а досега не съм ползвала и не съм наясно. Не съм сигурна дали намирам точните думи, но искам, като се погледна в огледалото, да имам завършен вид, да знам, че съм пипнала навсякъде и че гостите ми, като ме погледнат, ще си кажат, че съм се разхубавила.

Може би ви звучи много глупаво, на така искам да се почувствам. И тъй като нямам време и финансова възможност да постигна това чрез професионален грим, ще ми се наложи да се справя сама.

# 11
  • Мнения: 451
Ами, да ти кажа, ако е само за веднъж, професионалният грим е по-доброто решение, понеже щом нямаш опит, сигурно и продукти нямаш, и като трябва да купуваш тепърва всичко, ще ти излезе дори по-скъпо от едно посещение при гримьор.Пък и като излезеш от салона, поне ще си исгурна, че всичко е ''изпипано''  Peace

# 12
  • Мнения: 677
Аз обожавам да се гримирам и мисля, че го правя добре, тъй като съм получавала много комплименти за това.

Значи като за начало е много важно лицето да е чисто! Naughty След  като си го почистила(сутрин, или вечер няма значение) се поставя  крема и околоочния контур.
Следва ФТД, който избираш според кожата си, за да не се  събира  около устните и основите на носа. ФДТ представлява перфектната основа за следните няколко стъпки. А те са- лека компактна пудра, която фиксира контурите на овала и матира лицето, руж (ако харесваш), малко сенки+молив (зависимост от дрехите),червило(по твой вкус) и непременно спирала, която завършва красивия грим.
Мога да навляза в още по-големи подробности, но мисля, че това като цяло е конструкцията на грима. Hug
Надявам се да съм ти била полезна и да постигнеш желания от теб ефект!  bouquet

Хубаво е, ако е вечерен грима да се използва пудра върху ФДТ, но ако е за през деня една качествена пудра е достатъчна. Аз лично ползвам само пудра.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 476
Основа, ФДТ, коректор, пудра, това е хронологията. ФДТ и пудрата са продукти с различна функция. ФДТ без пудра, която да го фиксира, звучи меко казано странно, гримът няма да е завършен.
Пудра без нищо отдолу може да се ползва за лек грим в ежедневието, но ако искаш да постигнеш съвършено гладко лице, не трябва да прескачаш  стъпки.

# 14
  • Мнения: 451
за коректора може да се поспори, зависи от консистенцията Wink

Общи условия

Активация на акаунт