Фризовом и разстройство?

  • 5 171
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Здравейте и Честита Нова Година на всички,желая ви много здраве и щастие и много детски усмивки!
Имам следният въпрос-ако не е за тук се извинявам и,ако сметнат,нека модераторите преместят темата ми.
Синът ми е на 43 дни и от два дни започна да ака по-рядко.Не е съвсем течно,но преди акото му беше по-гъсто.Също ака по-често.От сутринта до сега е акал на всяко хранене плюс още веднъж.
Минахме от Фризолак на Фризовом заради коликите и затруднено храносмилане.Обаче на Фризовом сме от поне две седмици.Възможно ли е това да се дължи на Фризовома?
Имам една кутия неотворен Фризолак и мисля на следващото хранене да ги смеся.
Не мога да се свържа с микропедиатърката по телефона и затова реших да питам тук,ако някой има идея на какво може да се дължи това,моля да ми пише,ще съм благодарна на всяко мнение!

# 1
  • Мнения: 2 131
То честото акане не е странно - бебчето е мъничко все пак. А Фризовомът се дава и за разхлабване. По-добре е обаче да смесваш или да даваш вом само на 2 или 3 хранения.
Но пък ти даваш Фризовом от две седмици, а промяната в акането е от два дни. Така че не знам дали е възможно да се дължи на това.
При всички случаи обаче най-добре е, ако имаш притеснения, да намериш начин да се свържеш с лекаря.

# 2
  • Мнения: 998
Благодаря  bouquet,
Ще пробвам да смеся млеката,през това време ще търся лекарката.
Иначе малкия изглежда здрав и дори не е плакал скоро.
Дано да е само от Фризото!

# 3
  • Мнения: 491
Преди да започна да давам Фризовом,малката акаше по 1 път на ден.Когато започнах да го давам,започна да ака на 1-2 часа,в един момен се бях побаркала ShockedСлед около месец акането и се нормализира,и сега ходи по 2 пъти.
Но ако при теб е от Фризовома,мисля че щеше да се разхлаби веднага,а не след 2 седмици.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 414
И при нас след 10 дни ни разхлаби Фризовома,но се нормализира след още 10 дни.

# 5
  • Мнения: 24 467
Възможно е да се дължи и на Фризовома- това мляко е не само за хабитуално повръщане и колики, а се препоръчва и при запек.  Ходене по два пъти дневно обаче, не е непременно разстройство. Малкият ми син ходи така и сега, на година и осем месеца и вече не е на Фризовом. Като съвсем малък и той ходеше доста на често. Ако мислиш, че имате разстройство можеш да се консултираш и с лекарката на бебето. При притеснения могат да се пуснат и изследвания за бактерии, но тя ще прецени по- добре.

# 6
  • Мнения: 29
i nie biahme taka i az zapohnah da smesvam FRIZOLAK I FRIZOVOM I vsihko se oprawi

 и ние бяхме така и аз започвам да смесвам FRIZOLAK и FRIZOVOM и всичко се оправи


Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 16:12 от Vivi

# 7
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Бебето е още много мъничко, за да ака на рядко.А е кнормално акито да е рядко, при условие че есамо на мляко....пробвай ти да караш така, да видиш....моята дъщеря два месеца акаше на всяко ядене...малко им е коремчето и като се нахрани му бута чревният тракт.
Не с епритеснявай.Говори с докторката,но според мен не е нищо сериозно.
Не си прави експерименти с млеката по своя инициатива да не объркаш повече детето.

# 8
  • Мнения: 8
 Simple Smile Здравейте. Не се притеснявай - разтройство е ако ака повече от 6-7 пъти на ден. Знам го от опит имам син на 4г и дъщеря на 2 месеца. Нея я храня с равни части Фризовом и Фризолак и й се отразява добре. От докторката знам , че едно бебе може да ака и 1 път на ден и 7 пъти

# 9
  • София
  • Мнения: 302
това не е разтройство според мен... защото и ние бяхме така (поне както го описваш)... моят син акаше почти на всяко хранене от фризовома след един период на запичане който имахме от др храна... но това се нормализира и сега от 4тия месец ака само 1 път на ден... ако се притесняваш все пак питай лекар.... аз сам винаги ЗА консултация с педиатрите

# 10
  • Мнения: 814
 Смесвах Фризовом и Фризолак 50:50 , понеже само с Фризовома даста се разхлабихме.

# 11
  • София
  • Мнения: 165
И ние сме на Фризовом. Бях се стрестнала дали не сме с диария, защото си беше доста редичко. Педи ни предписа даже прахчета. Но както казвате акахме м/у 3 и 4 пъти. Сега малко се позатегнахме, но пак си е по редичко от колкото беше преди.

РС Преди сменихме почти всички АМ на пазара - и това има значение сигурно. ( с чувствително стомахче сме и повръщахме от всичко)

Общи условия

Активация на акаунт