Изкървях в 6-та г.с.

  • 7 751
  • 31
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 538
Здравейте, момичета! За много години Simple Smile!
Преди известно време се похвалих тук, че 16 години след раждането на сина си чакам второто си дете, но.........нещата са на кантар Cry Ще карам в хронологичен ред:
1. На 6-тия ден от закъснението - положителен тест и леко прокървяване /само зацапване 2 дни/. Нямало място за притеснение.
2. На 13-тия ден от закъснението пак леко зацапване 1 ден. Видеозона показа само плоден сак, но все още нищо не се виждаше. Нямало място за притеснение.
3. На 20-тия ден от закъснението кървене в продължение на два часа със съсиреци. Нямах болки, нямах оплаквания. Отивам в болницата и при прегледа ме подготвят за абразио. Но видеозона показа друго: отлепящ се плоден сак, съсиреци в матката, но плода е жив и има сърдечна дейност Praynig Видеозона показа 6-та седмица и 3-ти ден /датата е 04.01./ Изписаха ми но-шпа инжекции, утрогестан 2+2, фолиева киселина и витамини. Два дни се "чистих", т.е. при забърсване "ръждива" стара кръв /бях предупредена за това/.
Утре пак съм на видеозон. Дано всичко е наред Praynig
Имам няколко въпроса към преживелите подобно нещо:
1. Вярно ли е, че ранните аборти са признак на генетичен дефект в по-голям процент?
2. Има ли сред вас мами, които са преборили отлепянето на плодния сак и са износили бременността  си?
3. Ако бебо се задържи, 9 месеца ли трябва  да  лежа? Има ли период, в който тази опасност изчезва?
Благодаря ви предварително, но много се притеснявам! Първата си бременност изкарах без никакви оплаквания освен лекото гадене и после киселините!

# 1
  • Мнения: 1 335
Здавей и на теб! Съжалявам, че минавш през толкова неприятно начало на бременността.  Hug
Минавам директно на въпросите
1. Не, не е вярно. Абортите в ранна бременност са все по-чести. Причината не става ясна. Обикновено се спряга теорията за хромозомна аномалия, проблем при деленето и пр. Имам 2 мисед аборта, но при направени генетични излседвания се оказ, че нямам такъв проблем.
2. Не мога да отговоря от личен опит. Но има много такива случаи. Ще се включат и такива момичета.
3. Пак не от собствен опит, НО не. В някои случаи е наложително, но не винаги. Майка ми ме е износила след поредица прокървявания, без да е лежала цялата бременност.
Силно се моля проблемите ти да са прилючили и да изкараш безпроблемна бременност оттук нататък  Praynig

# 2
  • София
  • Мнения: 538
Благодаря! Ще се радвам, ако процента надежда се увеличи! Не мога да кажа, че съм много вярваща, но винаги съм казвала, че това си е Божа работа!  Много ще се радвам, ако проблемите са дотук,но............насила хубост не става! Ще споделя какъв е резултата, след като утре отново съм на преглед!

# 3
  • Мнения: 945
Здравей, мила!

Аз пусках непрекъснато информация за моя близка, която преживя същото като теб с пълно отлепяне на плодния сак, но плацентата се държи. Тя кървеше ужасно много, с много съсиреци и признаци за инфекця, изпи два антибиотика и лежа 2 месеца в болница. Бебето е без увреждания засега. Вече е в 6 месец и е в болнични, но не лежи постоянно. Дано да роди живо и здраво и тя да бъде добре. Пожелавам и на теб всичко да мине успешно, имай вяра, възможно е!

# 4
Здравей,
Ако питаш мен ще ти е доста трудно, аз бях с подобен проблем, но при мен никой не ми каза
какво ми е.Кървеше ми доста силно, но светилата в Стара Загора ме уверяваха, че това било цветна бременност, но уви , до момента ,в който родих в шестия месец. надявам се при теб нещата да протекат добре, защото те вече знаят какво ти е . УСПЕХ!!! ЩЕ СТИСКА МА ПАЛЦИ! smile3503  Hands Thumbsup  Hands Thumbsup 

# 5
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Аз прокървих в 10 г.с., причината - частично отлепяне на плодния сак. Основното, което ме посъветва лекаря е да пия ударни дози спазмолитици в рамките на няколко дни, докато кървенето спре. Не препоръча да пазя леглото, защото на толкова ранен етап нищо не било ясно и ако е пиано, ще направя аборт. Аз обаче си уредих 5 дни болнични по друга линия. До края на 5-тия месец гледах да не се натоварвам много, но продължих да работя, а в чантичката си почти до края носех но-шпа.
Желая ти успех, дано всичко е наред.

# 6
  • Мнения: 27
Не се притеснявай миличка ,искам от теб само положителни и позитивни помисли.И много  Praynig Praynig Praynig
Аз получих в 8 мата седмица такъв страшен кръвоизлив ,че си нямаш на идея.Влезнах в болница-инжекции, хапчета и т. н..........
Някои доктори казват ,че поне до 3-я месец трябва много да се пазиш.Така направих и аз,повече почивах ,молих се......
Благодеря и на всички сладурани които се отзоваха и ме укоражиха в този труден момент за мен Hug Hug HugДано се почустваш и ти така PeaceСега гушкам моя сладур който е вече на 2-а месеца baby_neutralи не мога още да повярвам ,че страха и този ужас вече го няма.
Вярвам че и при теб ще е така ,пожелавам ти го то все сърце Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 538
Много благодаря на всички за куража! Grinning Вчера бях пак на  преглед. Отлепянето е намаляло, но е все още налице.  Засега съм в отпуск 3 седмици. Докторката ме увери, че навлизайки в 12 г.с. опасността ще намалее рязко. Дано да е права, защото все още не  мога да си представя 9  месеца лежане. А и НОИ както бави изплащането на болничнитееееее Shocked

# 8
  • Мнения: 18
Здравей аз изживях този кошмар.Само че аз прокървих в 11 г.с. проведох дом.лечение с ношпа и Утрогестан .Всичко мина но в 6-ти месец обилно кръвотечение.Тогава си помислих,че това е края на бременоста ми.Отидох на лекар и ме приеха в болница 3 дни на системи.Всичко мина но трябваше много да се пазя.Родих 2 дни преди термина живо и здраво момченце 4,500кг.Не съм лежала до края но се ограничих с разходките.Желая ти КЪСМЕТ baby_neutral

# 9
  • София
  • Мнения: 538
Благодаря ви за куража, който ми давате! Стискам палци на всички момичета, които имат проблеми и ги споделят тук! Моля се за вас! Нека Господ ви помага! Praynig Praynig Praynig

# 10
  • Мнения: 8
Здравейте,
Моят проблем е аналогичен на този. Тази седмица (която незнам точно коя ми е - първи ден на последна менструация - 11.12.2007 ooooh!) по точно днес 15.01.2008 получих кръвотечение, не е обилно, но все пак много се притесних. Това е бременност, която много силно желая и очяквам. По лошото е, че не мога и на лекар да отида тъй като се намирам в Америка, в командировка съм за една седмица. Дали от часовата разлика и недоспиването или от притеснението покрай патуването стана незнам. Незнам какво да правя. И дали ще издържа пътуването обратно, което ще е чак на 19.01. това са си още 4 дена.
Моля се всичко да се развие по най-добрия начин.

# 11
  • Мнения: 1 335
Аз както ги смятам си в 5-та г. с. Ако не можеш да отидеш на лекар, то пробвай директно в аптека да намериш еквивалента на тзи лекарства:
Но-шпа - успокоява гладката мускулатира, матката в случая
Дуфастон или Утрогестан - чист прогестерон - използва се за задържане до 12 г. с.
Питай и как да дозираш.
Стискам палци всичко да е наред. Успех

# 12
  • Мнения: 8
Благодаря ти,
но ми казаха че тук не продават така лесно лекарства без рецепта. Довечера ще пообиколя насам натам да видя какво е положението и ще опитам. Защо винаги нещата трябва да се случват по възможно най-трудния начин незнам  Thinking Сега ще провря в нета какви еквиваленти имат тезо лекарства, които ми описа.
Благодаря още един път, стискай палци:)))

# 13
  • Мнения: 8
Здравейте!Снощи и на мен ми процапа,не точно кръв ,а нещо кафеникаво.Ужасих се,защото при първата бременност нямах никакви проблеми.Днес няма нищо,но утре смятам да отида на лекар.Дано не е нещо лошо.

# 14
  • Мнения: 27
когато изкървите ви съветвам да пиете веднага Нош Па,
ниама да ви навреди,и след това веднага на лекър.  bouquet
Леко бременеене и успех. HugПовечето явно сме минали през този проблем,знам че не е приятно .Но кураж ние българките сме издражливи и не се предаваме лесно. baby_neutral baby_neutral baby_neutral
 baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт