капризни гости

  • 7 095
  • 109
  •   1
Отговори
Пиша анонимно не за друго, ами не искам въпросната дама да разбере че този пост аз съм го пуснала ( и тя пише във форума ) и после да има сръдни.....
Та значи познати сме от скоро, често се засичаме на разходка и си разменихме телефоните. Обажда ми се тя един ден и пита може ли да намине за малко с малката. Докато говорим аз поглеждам набързо имам ли нещо за почерпка и се съгласявам.
Та ето какво ме озадачава. Идват те, предлагам спрайт - о, не тя безалкохолно не пиела. Казвам " добре тогава" и предлагам сок. А тя и това отказва, и кафе не пиела. Можело чаша вода.На масата съм сложила хубави бисквити, които даже не поглежда. Стои няколко часа, а не просто за малко.
На мен особено не ми дреме, но мъж ми много се притеснява. Като се прибра ме дръпна настрани и попита няма ли да почерпя с нещо жената. Обясних му какво е положението, но той продължи да ме гледа подозрително.
Случвало ми се е и друг път такива гости, макар и рядко. Каквото им предложиш отказват, а ако го поднесеш не го докосват дори и след подканяне и става още по сконфузно.
Да кажа че въпросната особа и водата не близна. Можеше поне от учтивост поне нея да изпие - сама си я поиска. Не предлагам отрова в крайна сметка.
Ако е на диета да си каже. 
Но ето какво е интересното. След няколко дни аз отивам на гости. Сипва ми се безалкохолно, кафенце....Поднася ми се тортичка и настоява да си я изям всичката. Аз понеже не съм злопаметна си я изяждам. И тя хапва.
Е кажете ми какво е това? Как реагирате на такива глупави житейски ситуации, но все пак силно дразнещи.

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
Другия път и сервирай само водица,без да ти казва нищо! Peace

# 2
  • Мнения: 1 425
Ейй това жените не можете без да си измислите някой проблем.  Twisted Evil
За по-малко дразнене от простотии - повечко секс трябва. Тогава няма да ти пука кой къде за колко време какво яде и какво пие.  Sunglasses

# 3
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Може да и е неудобно. Следващия път направо налей по едно малко и ако и него откаже, значи е нещо сбъркана  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 4 380
Много, ама много добре те разбирам. Отвратително е направо. Случвало ми се е няколко пъти, направо ми идва да им покажа вратата на такива гости. Naughty

По-голяма обида от това здраве му кажи. Хич не ме интересуват личните превземки на някого, аз го приемам много лично. Crossing Arms Като е решил да се превзема или го е гнус у чужди хора да хапва макар от кумува срама, да си седи в къщи. Crossing Arms Един приятел на мъжа ми, престанах да го каня у дома. Не че съвсем нищо не хапва (има и такива образи, направо за убиване), но оглежда, пък разпитва, пък едва близва и побутва настрани почти недокоснато. Shocked Егати мърльото! Sick По-добро и в ресторант няма да опита. Но ако си плати солидно там, едва ли ще му се цупи и ще има кого да разпитва надълго и широко това какво е. Crossing Arms

Абе...разбирам те прекрасно. И свекърва ми е подобна. Тя си има 10 вида манджи които е яла и готвила през живота си и друго не признава. Joy Куко абсолютно. Не поиска и пъпеш да опита. Не била яла такова и не щяла да опитва. hahaha На млади години много зле го приемах, после и свикнах и я оставям сама да си готви. Ама хайде, това е възрастен човек, някак съм по-снизходителна. Но млад, здрав, прав...човек, който се има за интелигентен и културен, а следователно и с елементарна поне кулинарна култура...и да се демонстрира открито на гости каква захлупена консерва е...това въобще не го разбирам. Naughty И не понасям такива хора, и когато веднъж ми се случи, втори път такъв в дома ми не стъпва. Naughty

# 5
Другия път и сервирай само водица,без да ти казва нищо! Peace
Точно това смятам да направя.
Пантере, не си измислям проблем. А и както казах мъжът ми е този който се притеснява.
 А я си представи че се бях подготвила по-добре. Бях отделила от времето си и бях предложила нещо което лично съм приготвила - я кексче, я сладкиш. Е, тогава определено нямаше да гледам весело на нещата.
Ксения, развесели ме! И аз знам подобна свекърва като твоята. Идва на семеен празник и носи сготвена от нея храна ( с цел да помогне на домакинята) и си яде само от това което е донесла. Другото го побутва и му се мръщи.

# 6
  • Мнения: 4 380
Цитат
Ксения, развесели ме! И аз знам подобна свекърва като твоята. Идва на семеен празник и носи сготвена от нея храна ( с цел да помогне на домакинята) и си яде само от това което е донесла. Другото го побутва и му се мръщи.

Същата е. Слава Богу че много отдавна не ми е идвала на семейни празници. Joy Но определено я включвам в готвенето за да съм сигурна, че поне нещо ще хапне. Абе някак на нея и прощавам...издразни ме невероятно само веднъж, когато гостува на майка ми. Но за млад човек съвсем с ума си, не мога да правя никакъв компромис. Crossing Arms Аз не гощавам гостите си само с безалкохолно. Ако някой е поканен, винаги съм добре подготвена и винаги съм вложила не малко труд и усилия. Да се демонстрира неуважение към храната, която съм приготвила собственоръчно, е повече от демонстрация на неуважение към мен. Sick

Имала съм разбира се и обратния случай, когато гостенинът ми неочаквано за мен проявява голяма кулинарна култура. Е това е най-запомнящото се, и най-приятното гостуване. Няма да забравя едно гостуване на изключително известен готвач с международни награди. Слава богу че не знаех предварително за успехите му, че щях да се панирам ужасно. Но никога преди или след това ястията ми не са били оценявани по-достойно. Mr. Green Абе направо да не ти се ще да си тръгва... Laughing

# 7
  • Мнения: 2 161
Аз мисля,че жената е притеснителна малко повече от необходимото.И независимо,че пишеш анонимно,уверявам те,че тя те е разпознала.

# 8
  • Мнения: 1 002
както казват англичаните - you made my day  Grinning...
как реагирам ли ?  притеснявам се , поядосвам се , после ми минава

# 9
  • Мнения: 2 131
Ти сама си си отговорила - глупава житейска ситуация. Според мен, не се впрягай толкова. Е, разбирам те, че сигурно си се почувствала кофти. По принцип е редно от възпитание и уважение към домакините да се вкуси от това, коет са предложили. Но, може би, наистина е по-притеснителна, или........ кой знае   bouquet

# 10
  • Мнения: 1 761
Всеки има право.Я си представи,че нямаш нищо кой знае какво, а госта ти е с големи очаквания.
Ако жената ти е приятна-ходете си на гости.АКо не-не общувай с нея.Толкова е просто.
Аз пък точно такива гости много обичам-идват заради мен,не заради яденето и пиенето.Като си отидат у тях да си ядат каквото искат.Предлагам вода,кафе,чай,ако имам сок,но след като не съм поканила някого на гости специално не мисля,че трябва да правя някакви предварителни приготовления.За вечеря питам предварително дали гостите имат някакви претенции-например,вегетарианци са или страдат от язва или диабет.

# 11
  • Мнения: 473
Изобщо не се притеснявам от такива гости, просто нищо не им предлагам както искат те. Това да ти е проблема!

# 12
  • Kопенхаген
  • Мнения: 663
И аз мисля че е обида и неуважение към домакинята smile3506 в крайна сметка ти не и предлагаш 3 вида гозби, а една малка почерпка. Знаеш ли мила има такива хора, които нищо не хапват от чужди хора, гнус ги е от всичко, без разбира се да подценявам твоите умения на добра домакиня. Но за съжаление има такива чешити гадни smile3515

# 13
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
гостите са дошли заради мен и ще се съобразяват с това което мога да им предложа с най-добри чувства .... ако не и харесва което мога да и предложа за ядене/пиене ще стои гладна. Ако не обува чужди чехли да си носи свои. Ако се притеснява да ходи в чужда толетна да се стиска или да ползва памперс, ако не може да спи на дивана, да отиде на хотел ..... приятелите ми не са такива за другите не ми пука !

# 14
  • Мнения: 7 186
Тя ако беше притеснителна, надали щеше да ти се обади с молба да ти дойде на гости, че и да стои няколко часа у вас.
Наистина е глупаво, каквато и де била причината да не близне нищо, все можеше да измисли нещо, от кумова срама, дето се вика- че е на строга диета примерно.
Но в крайна сметка не виждам какво толкова ти пука, тя ти е дошла ненадейно на гости, предложила си няколко неща, не е като без хич, тя като не иска, проблема си е неин.
Пък ако е била толкова претенциозна, да беше взела нещо пътьом, предполага се, че нямаш бар- сладкарница с меню по избор у вас Peace

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 10:11 от Lady Marmalade

Общи условия

Активация на акаунт