Дайте идея за дребни сладки или соленки?

  • 3 849
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
Момичета,
даите рецепти.
Много ми се иска да направя някакви дребни сладки или соленки. Спомням си баба ми /лека и пръст/   chef  правяше едни такива миришещи на сода и поръсени със захар отгоре.  Laughing  Laughing  Laughing Горката вечно ги криеше от нас /4 внучки/, ама ние ги намирахме.  Wink  Wink  Wink Все казваше яжте по малко да не Ви опадат зъбите. Rolling Eyes

Не, че тук / в Америка/ няма, но ми се приядоха едни хубави пухкави домашни курабийки, сладки и соленки.
Бременност какво да Ви пиша ... Wink

# 1
  • Мнения: 672
Точно тези курабии немога да правя.Аз съм по-простичките,но и те са вкусни.За целта е нужно:
1 кг бутер тесто
1 Яйце
захар,сол и ким
Разгъва се тестото и се намазва с яйцето.Половината се насолява , а другата половина се поръсва с повечко захар.Кимът се поръсва в/у солената половинка.След това се реже на хапки(2-3см) ,поставят се в тавичка(без да се маже с нещо) и се пекат в предварително загрята фурна.

Може да си направиш и по-малко количество:),че в този период как се трупа само Close !Аз вече отказах тези вкусотийки и само се самонаказвам като чета тук:)!

# 2
Здравей Pela.
може би за тези курабий става въпрос.

4 яйца
1ч.ч. олио или масло
1ч.ч. кисело мляко
0,5ч.л. сода
1ч.ч. захар
около 1кг. брашно
Меси се меко тесто.Оформят се топчета които се намазват с белтък и се поръсват със захар. Пекът се до порозовяване.
Дано съм улучила.

# 3
  • Мнения: 2 655
Цитат на: venieivi
Здравей Pela.
може би за тези курабий става въпрос.


БЛАГОДАРЯ ТИ Vinieivi!
Точно тези са. Wink  Wink  Wink  Още снощи ги направих. Сега седят на масата до ПС и ми намигат. Wink  Wink  Wink

# 4
Pela,
радвам се, че ти и бебчо си хапнахте вкусни курабийки.

Общи условия

Активация на акаунт