Кърменето и цеденето...

  • 486
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 752
Моята беборанка е на 15 дни... В началото хапваше по 5-10 минути най-много, а сега се храним почти по половин час с няколко заспивания и пробуждания, защото се оказа, че като заспи първия път после се буди много бързо от глад... Май се поотнесох...
Та въпросът ми е как успявате да се изцедите, аз така и не успях нещо да се науча точно как става номерът... Имам помпа на АВЕНТ - като почна с нея направо ме заболяват китките от помпене (колко смешно звучи) и едвам едвам изцешдам по няколко капки, а като стисна на ръка още има къма в гърдите ми. Днес си взех и наи обикновената помпа от аптеката (тип спринцовка), но и с нея не успявам...Кажета как да се справя, има ли някакъв трик за тая работа...  Cry

# 1
  • Мнения: 3 161
Давай на бебка да суче колкото често иска, и колкото дълго иска, и не си губи времето с помпата. Бебчето ти е по-добра и по-ефективна помпичка! (Изпомпвай само ако гърдите са пълни, а детето не суче, или ако ти трябва мляко за по-късно, например ще излизаш).
Спокойно, малко е объркано в началото, влизай често тук и чети, питай, ще видиш колко скоро ще ти се изясни и колко е лесно всъщност всичко! Успех!

# 2
  • Мнения: 1 320
Честно казано и аз не се справях добре с помпите , затова /при първото ми дете/ се цедях на ръка ... малко като при кравите Embarassed  но определено се получаваше и имаше ефект Wink .
С бебо се отказах от цеденето , минах на варианта " на повикване" и ................ кърмих доста по дълго , но моя опит не е много добър , така че да кажат и другите мами с по - голям стаж.
Успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 845
От този форум знам, че има много мами,които не са успявали да се цедят с помпите, а например са могли само на ръка. А някои доли и на ръка не са съумявали. Така че не се притеснявай излишно, а просто слагай бебето по-често на гърда, така няма да има нужда от изцеждане.

Ако искаш все пак разгледай днимателно инструкцията за сглобяване на помпата, да не се окаже че си пропуснала нещо важно, или напремер да си монтирала грешно малкото бяло кръгче от помпата. А гуменото уплътнение отгоре сащо трябва да беде добре прилепнало. Важно е да се създаде вакум. По-принцип за по-добро и лесно изцеждане аз лично си помагам, кото лекичко притискам самата гърда. Не знам дали е правилно или не, но това определено помага.

Успешно кърмене!

# 4
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: nadezhda
Та въпросът ми е как успявате да се изцедите, аз така и не успях нещо да се науча точно как става номерът... Имам помпа на АВЕНТ - като почна с нея направо ме заболяват китките от помпене (колко смешно звучи) и едвам едвам изцешдам по няколко капки, а като стисна на ръка още има къма в гърдите ми. Днес си взех и наи обикновената помпа от аптеката (тип спринцовка), но и с нея не успявам...Кажета как да се справя, има ли някакъв трик за тая работа...  Cry

А защо ти е да се цедиш  Thinking аз се цедях само докато бях без бебка в болница....
Бебето е най-добрата помпа!

# 5
  • Мнения: 1 214
Не позволявай на бебчето да заспи,пощипвай по бузките ,ушичките,крачетата и каквото се сетиш само и само да не заспива,а да се насуче колкото му е нужно.
Аз съм използвала обикновена помпа спринцовка и помпа на Авент.Разликата е огромна-с едната боли и става невероятно бавно,а с другата направо е удоволствие.Наистина, тайната е  във вакуума!Дали подхващаш правилно гърдата отдолу?Преди изцеждане направи лек масаж-поглаждане на гърдите в посока към зърната.И!Вярно е-най-добрата помпа е бебето и никоя помпа не изцежда по-добре от ръката.Но пък е невероятно улеснение!Струва си!

# 6
  • Мнения: 4 629
Опитай да намокриш силиконовия накрайник на Авента. Така вакума става по - добър и може де успееш. Но и аз бих ти казала че няма нужда от цедене. На мен в болнцата ми казаха, след като беби хапне да изцеждам всичко останало. Правех го в началото, въпреки, че гърдите ми не са били напрегнати или твърди.И в един момент престанах, защото не виждах смисл в това. Само веднъж до сега ми се е появявяла бучка от курма и тогава изцеждах след кърмене.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз също не успявам с никаква помпа почти нищо да изцедя - 30-тина мл най-много,и то от препълнена гърда (т.е. - изцеждало се е само това,което би си изтекло и спонтанно).На ръка става много добре и ми е много по-лесно.Но пък никога не съм се цедила от любов към спорта - досега ми се е наложило два пъти заради запушени каналчета и малко в първите седмици за изтегляне на зърното,а не за събиране на кърма.Иначе не цедя,не съм цедила даже и в първите дни.

# 8
  • София
  • Мнения: 10 291
Цитат на: hedra
Аз също не успявам с никаква помпа почти нищо да изцедя - 30-тина мл най-много,и то от препълнена гърда (т.е. - изцеждало се е само това,което би си изтекло и спонтанно).На ръка става много добре и ми е много по-лесно.Но пък никога не съм се цедила от любов към спорта - досега ми се е наложило два пъти заради запушени каналчета и малко в първите седмици за изтегляне на зърното,а не за събиране на кърма.Иначе не цедя,не съм цедила даже и в първите дни.

А пробвала ли си помпата на Авент.... определено с нея помпането не е проблем...
Наде, да не би да слагаш малкота, бяла гумичка отгоре в накрайника, вместо отдолу, че аз и тази глупост бях сътворила  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 752
Всичко на помпата си е сглобено както трябва и вакум има просто много по малко потича като се цедя с помпата, а като стисна на ръка направо си тече... Neutral Face

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Цитат на: nadezhda
Всичко на помпата си е сглобено както трябва и вакум има просто много по малко потича като се цедя с помпата, а като стисна на ръка направо си тече... Neutral Face

Тогава цеди на ръка, когато трябва да се цедиш. Аз изцеждах много повече ръчно, отколкото с помпа.

# 11
  • Мнения: 8 450
Не се притеснявай!Действай упорито с помпата,докато усъвършенстваш техниката.На мен в началото ми беше толкова трудно да цедя с помпа,че си блъсках главата,защо съм дала 80 лева за Авент.Сега обаче всичко е въпрос на минути.За 10 минути успявам да изтегля 120 мл.-точно както пише в указанията.Но ми трябваше поне 1 месец да свикна ,и мен ме боляха ръцете.

Общи условия

Активация на акаунт