Има ли такива като нас?

  • 1 416
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 423
Не мога да разбера в мен ли е проблема.
Гледам дечица - с шапки, шал, ръкавички, ботушки....
Е, Джули не понася шапка, нито шал, нито ръкавички, а ботушки почти не мога да й сложа, защото веднага ги изхлузва. Confused
Не мога да я изведа на по-  студено време, принудена съм винаги в колата да я държа, облича с удоволствие само едно есенно яке, не търпи дори и качулка...
Има ли такива като нас и нормално ли е това ,как да се справя? Confused

# 1
  • Мнения: 7 723
Ми.....не е много нормално.... Rolling Eyes
Според мен не е усетила наистина студ.

Всъщност, и моята голяма дъщеря не
обича горепосочените атрибути,
ама като й се смръзнат ушите, доброволно си ги слага Wink

....за разлика от малката, която е способна да нахлузи
и шапка, върху шапка, че и качулка отгоре Crazy

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Е, и аз стигнах до този извод, но как да разреша проблема?
Не мога да я оставя да разбере какво е студ, защото после аз ще разбера какво е ад. Confused

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


   Синът ми имаше такива опити, но се оказа със зла майка.Казах му, че без шапка няма да върви с мен.Когато сваляше шапката го пусках и му казвах, че продължавам сама.След 10-ина мои крачки се чуваше рев и сам си слагаше шапката.Един път си събу ботушите, оставих го да ходи бос за известно време.Нищо, че беше мокро и студено, нека разбере каква е целта на дебелите обувки.След това подобни опити не е правил.


  Просто трябва строг родителски контрол WinkАко на такава мръвка й позволяваш сега да ти се качва на главата, като порасне не те мисля.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Не мога да я оставя да разбере какво е студ, защото после аз ще разбера какво е ад. Confused


 Да, но рискуваш да я направиш като саксийно цвете, ако чакаш да станат температурите за якето което си харесва.Не е казано, че ако за 2 мин. е боса и без шапка ще се разболее.

# 5
  • Мнения: 1 371
Ако моето дете можеше, щеше да си свали и шапката, и ръкавиците, и ботушите. Изобщо всичко, което го притиска в студените месеци.... Сега е още малък, но догодина ще видим. Може и да я търся тази тема.  Laughing
Ами, ако й обясниш, че няма и не може да излиза навън без споменатите неща? Няма ли да я заинтригуваш и тя да отстъпи?

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Знаеш ли, страх ме е, че съм изпуснала момента Confused
От бебе, ама от съвсем малка, не търпеше шапки, роди се с невероятно дълга и гъста коса .
Всичките ми опити да й нахлузя шапка се проваляха, още лежеше в количка и се извиваше и почервеняваше и се дереше в момента, н който усети шапката Rolling Eyes
Както я махнеш, така се успокоява, тогава лекарите го обясняваха с това, че й е топло от косата и че е по - лошо да слагам шапка, та така си остана и до днес.
Трагедията е пълна, опитвам и под формата на игра, слагам си всички видове шапки, на мен, на баща й, на кака й, тя се смее, играе, слагам я за малко на нейната глава, викам ауууууууууууу, красива си, принцеса си  - смее се, отива до огледалото, поглежда се и с един замах я хвърля...
Не иска  и това е, явно усеща, че може всичко са си позволи с мен, знам, че греша, но... просто се превръщам в едно разтопено масло, когато я погледна и всичко позволявам. Embarassed
А сега и съвет търся ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 695
Опита ли с шапка, която се завръзва под брадичката? При нас това работи засега. Преди това като е плачела заади шапката съм я слагала веднага след като излезем навън и тя се заплесне да гледа наоколо - нали всичко й е интересно, забравя за шапката.  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 1 603
От бебе, ама от съвсем малка, не търпеше шапки, ......Всичките ми опити да й нахлузя шапка се проваляха, още лежеше в количка и се извиваше и почервеняваше и се дереше в момента, н който усети шапката Rolling Eyes
Както я махнеш, така се успокоява

При нас е точно така. Слагам шапката чак в асансьора, пея песнички ... ужас.

# 9
  • Мнения: X
Проблемът не е в детето. Как да иска шапка, дебело яке и ръкавички, като е в топлата кола?
И аз не бих искала.
Я я изкарай така на студа и в снега да видиш няма ли да иска нещо по-дебело.
Няма да се разболее толкова лесно. Все пак от само от студ трудно се разболява.
Покажи и как се играе в снега и следващия път и кажи, че ако не сложи яке, шапка и ръкавици - няма игра в снега.
Моята така един ден рева, защото не иска да чуе, че ще и измръзнат ръцете от снега и след десет минути имаше такива болки в ръцете  Mr. Green - сега се екипира, като ескимос преди да излезе.

Недейте да правите такива лоши услуги на децата си. Нормално е човек да се учи от опита си, ти я лишаваш от това да изпита студ и да реши, че иска по-топли дрехи и после казваш, че има проблем. Има, но не тя, а ти.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 554
Напълно съм съгласна с Пандора и Биляна.
 Peace
Просто отсега ти се е качила на главата и колкото повече расте, толкова повече ще играе Дайчовото отгоре, ако сега не покажеш кой командва парада. Естествено има майки, които предпочитат цял живот да правят това, което каже детето. Една от приятелките ми е такава. Мога да ти кажа, че детето й не се търпи - отвратителна лиготия.

Така че я остави на студа малко да й настине гъзето и сама ще си сложи шапката.

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Буболина, моят син от бебе и той си има собствено мнение, по разни въпроси, но пък аз съм инат, та се не трае. Щом съм решила, че навън е за дебело яке и шапка, обличам ги и излизаме. Първоначално у нас беше ад от рев и тършкане + още толкова щом илезем навън. Той сваля шапката, аз я слагам и така 1435 пъти на едно излизане. При това искам да допълня, че е много гласовит. Даже  се е случвало съседи да излезят и да проверят какво ни се случва  Embarassed.
Сега вече е голям, разбира и въпреки това в началото на зимата много се инатеше... не знам на кого се е метнал, сигурно на майка си  Joy, но вече знае и щом трябва да излезем сам казва: Мамо, бичай якето, сагай шапката и кавичките.

# 12
  • софия
  • Мнения: 636
и мойта щерка не търпи нищотакова откакто се е родила. Аз обаче й сложих шапка дето се връзва под брадичката. За дебелото яке пищиама как ще й се дам - тя може да е зодия скорпион ама аз съм зодия майка на скорпион, което е много по-страшно. Та слагам шапката когато излезем навън - т.е оставям я да усети студа и тя сама посяга. Ще я махне ли - друг път!За ботушите веднъж ги сабу и се прибра без тях- вървя 10 метра по чорапи, пищя и сега като отивам към вратата тя си носи ботушите. Вече слага и ръкавички - от тези с пет пръста за да може да пипа. Мисля, че не бива да й се даваш така лесно. На моменти и аз много се изнервям, щото децата на съседката се обличат тихо и кротко, а ние като отиваме някъде целия блок разбира, но постепенно нещата се нормализираха. Всеки ден показвам кой командва парада и тя се кротва, няма къде да ходи. Ще видим догодина как ще е като ще я гледа баба 4 часа и аз 4 часа. Дано не изтормози баба си newsm78 Shocked Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 938
Буболина, щом има дълга и гъста коса, може да я оставиш без шапка. Аз от малка ходя без.  Mr. Green 

# 14
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
От бебе, ама от съвсем малка, не търпеше шапки, роди се с невероятно дълга и гъста коса .
Всичките ми опити да й нахлузя шапка се проваляха, още лежеше в количка и се извиваше и почервеняваше и се дереше в момента, н който усети шапката Rolling Eyes................
И при нас беше така,но сега съм му хванала цаката слагам я навън.Щом я сложа вътре отива до огледалото оглежда се и я хвърля.Но навън явно не му дразни толкова много и я държи,може би вътре му е доста горещо с шапка.Пробвай и със шапка която се връзва

Общи условия

Активация на акаунт