За кърменето и потенето

  • 5 275
  • 27
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 53
Здравейте момичета един малко странен въпрос. Как сте с потенето по време на кърменето? Аз се потя доста когато започна да кърмя. В началото го отдавах на това, че ме боляха зърната, но сега вече не ме болят, а проблема си остана. Има би някоя от вас подобен проблем и има ли обяснение за това.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 020
Аз в началото се потя - първите две три минути като почне да суче, после вече - не. Май е нещо нормално.

# 2
  • Мнения: 545
Първите месеци като започвах да кърмя,все едно някой изливаше цял леген с вода отгоре ми,мъжа ми направо се стряскаше Laughing
Напълно нормално е,сега вече само ми става топло,но вече не се потя.

# 3
  • Мнения: 11 003
Първите месеци, в които кърмех, бяха април, май и после лятото. Не мога да преценя дали ми ставаше горещо и потно от кърменето или от пролетно-летния сезон. Обаче и досега щом бебето засмуче, ожаднявам много и гърлото ми се подпалва. Confused

# 4
  • Мнения: 62
Аз в началото не само се потях, но и потта ми миришеше (сори ама така си беше). Иначе никога не ми е миришела потта. Мисля че е въпрос на хормони. Споко след втория месец съвсем изчезва този синдром
 newsm78

# 5
  • Мнения: 857
Първите месеци се потях много въпреки,че беше зима.
Сега година по късно не е така , не мога да си го обясня точно.

# 6
  • Мнения: 34
И аз се потях много , но все пак раждах края на юни Peace и въпреки всичко много беше сега нещатат са по-добре -ползвах на Виши едно кремче против силно изпотяване и си каза думата, но е свързано  с хормонален дисбаланс непосредствено след раждането и самото кърмене все пак мисля newsm78

# 7
  • Мнения: 279
Моето раждане беше през есента и не беше чак толкова топло,и въпреко това през първите 3-4 м. на кърмене се потях и аз много,и ожаднявах,не се бях замисляла Simple SmileНо сега както виждам не съм била единствена,явно е нормално Sunglasses 
 Peace

# 8
  • Мнения: 867
Въобще не съм забелязвала подобно нещо.

# 9
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И аз бях така повече от 3 месеца.Много е неприятно,направо дрехите ми ставаха мокри.

# 10
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Чак сега се замислям за това, имам предвид че и аз първия месец се потях, особено нощно време, но го отдавах на притеснението и на Т в стаята. Е, явно има какво още да се учи Embarassed

# 11
  • Мнения: 961
Да! На мен все още ми става доста горещо първите няколко минути!  Simple Smile

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Определено има връзка между двете неща, от хормоните е, естествено.
Едно от най-силно действащите средства за стимулиране на лактацията при майки с проблеми - сминдуха - е всъщност потогонно средство Mr. Green Едно от обясненията за това действи е, че млечните жлези на някой много отдавнашен етап в развитието са били вид потни жлези, които после са се развили по различен начин. Т.е. хормоните действат едновременно и за двете неща Grinning

# 13
  • Мнения: 247
Първите месеци се потях много въпреки,че беше зима.
Сега година по късно не е така , не мога да си го обясня точно.
И аз съм така...Пълен кошмар ми е това потене, защото не само като кърмя ми се случва, а и като спя. Три пъти на нощ се преобличам. Най-много обаче ме тормози това, че потта ми мирише неприятно а преди това го нямаше.  Close  Веаче сме в трети месец, ама не спира това нещо..

# 14
  • Мнения: 247
Първите месеци се потях много въпреки,че беше зима.
Сега година по късно не е така , не мога да си го обясня точно.
И аз съм така...Пълен кошмар ми е това потене, защото не само като кърмя ми се случва, а и като спя. Три пъти на нощ се преобличам. Най-много обаче ме тормози това, че потта ми мирише неприятно а преди това го нямаше.  Close  Веаче сме в трети месец, ама не спира това нещо..

Ето защо като започнах да пия лактогонни чайове, когато ми намаля преди седмица кърмата, започнах с пълна сила да се потя .. отново

Хедра, благодаря ти за информацията за д-р Попиванов!!!  Бъди жива и здрава!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт