Въпрос за ръста?

  • 628
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 454
Здравейте, имам един въпрос или по-слоро притеснение. От вече два месеца моето бебе, което е на 11 месеца си стои на едни и същи сантиметри като ръст. Лекарката казва, че няма нищо, обаче мен ми е много притеснено. На килограми си наддава, жизнен е и не спира да пълзи и да се изправя. До сега си нарастваше съвсем нормално и всеки месец и за това искам да знам има ли и други бебчета, които са имали по-продължителни периоди, без да растат?

# 1
  • Мнения: 2 171
Нормално е, не се притеснявай Peace. Алекс също имаше 2-3 месеца, в които не беше пораснал и със сантиметър, след това за месец дръпваше с по 2-3 см. Наше приятелче по същия начин имаше период, в който не растеше. Сега и двамата са големи и развити за възрастта си деца. Нормално е след шестия месец децата да не растат толкова бързо и да не качват толкова килограми, колкото в началото Peace

П.С. Освен това се сетих за още една причина да не е пораснал - може просто лекарката да не му е изпънала хубаво крачетата като го е мерила някой от пътите или предишните месеци да е отчела повече сантиметри. Докато ги мерят бебчетата легнали е много относително цялото измерване.

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Още от 10-11 месечна възраст на дъщеря ми започнах да не обръщам внимание на показателите на кантара и ръстомера. За мен е важно, че прибирам постоянно умалели дрехи  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 264
Зависи с какъв метър го мерят детето. При ЛЛ Калоян го мериха с шевашки метър. Единият път го изкараха, че се е смалил.  Mr. Green Докторката каза, че вероятно другите бебчета като са го напишкали и метърът се е разтегнал. Не се притеснявай.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 39 711
Наистина може да се сгреши при меренето. И Дияна я бяха изкарали смалена и сестрата каза "най-вероятна на миналата консултация съм сбъркала".
А и децата ако наддават повече на килограми, наддават по-малко на ръст, и обратното.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
Тери я бяха премерили грешно и после за 2 месеца порасна само с половин сантиметър.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам дали беше грешка в меренето, но и сина ми на две поредни консултации не беше наддал на см., само на кг. Това беше към 6-ия месец.

# 7
  • Мнения: 54
Не се притеснявай защото не може да ги измерят точно, пък и всяко дете е различно едно расте повече на см. друго пък на кг.

# 8
  • Мнения: 701
Това теглене и мерене на консултациите е адски относително.Наскоро прочетох следното:
 - До навършване на годинка е прието детето да утрои теглото си от раждането и да достигне до ръст 74-77 см.

# 9
  • Мнения: 7 474
И при нас е имало моменти на застой, нормално е или просто са премерили грешно Wink

# 10
  • Мнения: 4 621
Още от 10-11 месечна възраст на дъщеря ми започнах да не обръщам внимание на показателите на кантара и ръстомера. За мен е важно, че прибирам постоянно умалели дрехи  Laughing
Аз постъпих по същия начин Hug

Общи условия

Активация на акаунт