Съвети за суха кожа

  • 3 091
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 956
От известно време ми се появи такъв проблем. Цялата ми кожа стана суха. Особено тази зима. Преди да забременея имах смесена кожа на лицето, особено лятото, но и бях по-млада. Сега, дори когато си измия лицето само с вода, чувствам кожата си опъната. Ползвам кремове за лице тип 2 на Клиник, т.е. за нормална към суха кожа. Но не сложа ли от крема става страшно.
Кожата на тялото ми е още по-суха. Бели се като бял прах. Използвам бебешко олио сутрин и вечер като в него съм смесила и 4-5 вида масла на Икаров. Но като се намажа след 4-5 часа кожата ми пак побелява и става опъната.
Ръцете ми загрубяват за часове. Въпреки крема за ръце и въпреки това, че домакинските задължения си ги върша винаги с ръкавици.
Стъпалата ми също много бързо загрубяват.
Скалпът ми също е сух, макар косата ми да се озманява към третия ден - тънка е и за това.
Абе изобщо трагедия! Дано няма хора с моите проблеми, но ако има, моля за съвети как да се преборя.

Дайте идеи за витамини (но да могат да се пият при кърмене), храни... Също така и за козметика - от всякакъв ценови диапазон. Също и за разни специфични трикове, защото може би този тип кожа изисква някакви по-специални процедури.

# 1
  • Мнения: 38
Аз до преди 2-3 години нямах проблеми, но изведнъж кожатата ми се изсуши и запона да се бели на ситни люспички...просто трагедия...и от тогава тръгнах по лекари..оказа се, че имам "атопичен дерматит" Cry и ми препоръчаха да се мажа с Excipial ili A-Derma (Exomega). От Ексипиала има подобрение  Simple Smile поддържа ми кожата влажна, но трябва да се мажа по 2 пъти на ден Wink
Така, че аз те съветвам да отидеш все пак на лекар (дерматолог) за всеки случай  Peace

# 2
  • Мнения: 2 726
Аз също съм със адски суха кожа,най-вече по тялото,ръце,крака.И лятото е зле,но зимата е  Sick,та след дълго ровене и търсене в интернет,най-накрая се спрях на Еудермол-8(струва само 2,60 лв. за 200 мл.),и не можах да повярвам,че нещо толкова евтино може да помогне.За пръв път от толкова години насам кожата на тялото ми изглежда добре,а иначе особено по краката беше като напукна земя.Мажа се само вечерно време и това е достатъчно.
Опитай,ако не си го пробвала вече,може пък да помогне. Peace

# 3
  • Мнения: 473
Освен качествена козметика, която ползваш мога да те посъветвам да пиеш специалните добавки на Фито, които укрепват кожата, ноктите и косата. Специално на кожата оказват много благотворно влияние. Също така трябва да ядеш храни, богати на мазнини - кожата трябва да се подхранва и отвътре, не само да се маже отвън. Ако не обичаш мазни храни, можеш да добавяш повечко зехтин към салатите например. Много е важно и кремовете, с които се мажеш да са не толкова хидратиращи, колкото с нарушен липиден баланс.

# 4
  • Мнения: 730
най-накрая се спрях на Еудермол-8(струва само 2,60 лв. за 200 мл.),и не можах да повярвам,че нещо толкова евтино може да помогне.За пръв път от толкова години насам кожата на тялото ми изглежда добре,а иначе особено по краката беше като напукна земя.Мажа се само вечерно време и това е достатъчно.
Опитай,ако не си го пробвала вече,може пък да помогне. Peace

Моята кожа по цялото тяло е ужасно суха,ако не се намажа след всеки душ се чувствам ужасно Sick,толкова опъната си чувствам кожата,абе гадна работа,ще пробвам с тоя крем,само да попитам в аптека ли мога да го намеря или..... Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 473
Исках да напиша за кожа с нарушен липобаланс!

# 6
  • Мнения: 2 726
най-накрая се спрях на Еудермол-8(струва само 2,60 лв. за 200 мл.),и не можах да повярвам,че нещо толкова евтино може да помогне.За пръв път от толкова години насам кожата на тялото ми изглежда добре,а иначе особено по краката беше като напукна земя.Мажа се само вечерно време и това е достатъчно.
Опитай,ако не си го пробвала вече,може пък да помогне. Peace

Моята кожа по цялото тяло е ужасно суха,ако не се намажа след всеки душ се чувствам ужасно Sick,толкова опъната си чувствам кожата,абе гадна работа,ще пробвам с тоя крем,само да попитам в аптека ли мога да го намеря или..... Rolling Eyes

Да, аз от аптека си го вземам.То си е лосион(не е много гъсто)и в началото като го видях си викам,че и от него няма да има ефект,но за мой късмет помогна Party,но бъди постоянна в мазането,аз един месец не пропусках нито ден без да се намажа,и после след като го ползваш известно време пиши дали е помогнало Peace

# 7
  • Мнения: 5 650
Аз до преди 2-3 години нямах проблеми, но изведнъж кожатата ми се изсуши и запона да се бели на ситни люспички...просто трагедия...и от тогава тръгнах по лекари..оказа се, че имам "атопичен дерматит" Cry и ми препоръчаха да се мажа с Excipial ili A-Derma (Exomega). От Ексипиала има подобрение  Simple Smile поддържа ми кожата влажна, но трябва да се мажа по 2 пъти на ден Wink
Така, че аз те съветвам да отидеш все пак на лекар (дерматолог) за всеки случай  Peace
Peace

# 8
  • Мнения: 4 916
От известно време ми се появи такъв проблем. Цялата ми кожа стана суха. Особено тази зима. ...

Може да е от бремеността, а може и да е от възрастта. Препоръчвам целодневно пиене на вода (примерно по 2 литра, за да не претоварваш бъбреците с повече) и помпа-пулверизатор за стаите вкъщи.

# 9
  • Мнения: 372
От известно време ми се появи такъв проблем. Цялата ми кожа стана суха. Особено тази зима. Преди да забременея имах смесена кожа на лицето, особено лятото, но и бях по-млада. Сега, дори когато си измия лицето само с вода, чувствам кожата си опъната. Ползвам кремове за лице тип 2 на Клиник, т.е. за нормална към суха кожа. Но не сложа ли от крема става страшно.
Кожата на тялото ми е още по-суха. Бели се като бял прах. Използвам бебешко олио сутрин и вечер като в него съм смесила и 4-5 вида масла на Икаров. Но като се намажа след 4-5 часа кожата ми пак побелява и става опъната.
Ръцете ми загрубяват за часове. Въпреки крема за ръце и въпреки това, че домакинските задължения си ги върша винаги с ръкавици.
Стъпалата ми също много бързо загрубяват.
Скалпът ми също е сух, макар косата ми да се озманява към третия ден - тънка е и за това.
Абе изобщо трагедия! Дано няма хора с моите проблеми, но ако има, моля за съвети как да се преборя.

Дайте идеи за витамини (но да могат да се пият при кърмене), храни... Също така и за козметика - от всякакъв ценови диапазон. Също и за разни специфични трикове, защото може би този тип кожа изисква някакви по-специални процедури.

Витамини Ц, А, Е, Д... в комбинация с мултиминерали най-добре. Консумирай по-малко сол и пий повече вода.
Бих те посъветвала да се откажеш от бебешкото олио, а най-добре и от тези масла (особено пък смесени!)... Вместо тях, вземи си хубав подхранващ лосион и крем за тяло и ползвай минимални количества сапуни и душ-гелове (особено ако се къпеш по два пъти на ден). Може да се мажеш и със зехтин  Peace

http://www.eucerinus.com/products/hb_pluslotion.html
http://www.eucerinus.com/products/hb_plusbody.html
http://www.eucerinus.com/products/hb_daily.html
http://www.eucerinus.com/products/hb_original.html

# 10
  • София
  • Мнения: 1 956
Да отбележа, че хапчетата на Фито не може да се пият при кърмене и по време на бременност. Една приятелка е търговски представител на разни козметични марки (и на Фито включително) и ми го каза изрично.
А вода пия много - по 50 мл на килограм от теглото ми. Което прави над 3 литра на ден. Значи не е от водата.
Ще ги изпробвам тези мазила.
А за мазните храни - не съм ги ограничила, но явно в кърмата отива всичко ценно. Пия ленено масло от 3 месеца, но не забелязах промяна от него. Готвя само със зехтин. Ям сусамов тахан заради калция всеки ден.
Решила съм да пробвам олиото за душ на Себа мед. Ще докладвам.

# 11
  • Мнения: 545
А аз си мислех,че съм единствената!Моята кожа също беше нормална към мазна,а сега,след раждането е адски суха!Бели се,опъва ме ooooh!
Ще пробвам Еудермол и аз. Иначе по-добре е да се използват хидратиращи млека и мазни масажни кремове,а не олио!

# 12
  • Варна
  • Мнения: 472
И аз гласувам за Еудемола.  Simple Smile
Аз ползвам 5-ти номер, но май трябва да си взема и 8.
А емулсията за напукани пети няма равна просто.  Peace
Чувала съм добри отзиви и за козметиката на Гарние за много суха кожа  Thinking

# 13
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
И аз имам същия проблем.Забелязах,че след като свършиха коледните пости много ми се изсуши кожата.Мисля,че е свързано с храненето.Трябва повечко мазнини да консумираме през зимата.От многото дрехи и студа също може да ни се изсуши кожата.Аз след къпане ако не се намажа се чувствам адски зле.Все едно по цялото тяло ми правят "иглички" като ония дето като бяхме малки си ги правихме като си извивахме ръцете.Дали да не пробвам с мас да се мажа?

# 14
  • Мнения: 473
Не ми стана ясно, че си бременна. Това променя нещата.

Общи условия

Активация на акаунт