съвет

  • 2 054
  • 19
  •   1
Отговори
здравеите,аз съм на 21 години,но с приатяля ми искаме детенце.много про4етох за това как да разбера кога съм в овулация и как да си меря температурата,но ни6то не схванах.може ли малко по подробна и разбираема инфирмация за базалната температура,как се определя кога съм в овулация.благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 202
Здрасти vanq_86 и успех в бебеправенето, скоро да се похвалиш Peace Има доста статии по въпросите, които те вълнуват, можеш да ги пуснеш на търсачка в "бг мама" или в  търсачка като Google например и ще видиш колко информация ще получиш; доколкото разбирам обаче от постинга ти, вие сте в началото на опитите и мисля,че на този етап не ти е нужно да се ограмотяваш толкова за тези неща, просто спрете да се пазите и се отдайте на любов без да мислиш за базални температури и овулации, остави нещата да следват естествения си ход и дай боже да не ти се наложи да задълбаваш в тази материя, за която питаш Hug

# 2
благодаря за бързия отговор.доста се потрудихме този месец и сега 6те жидим какво 6те стане,може пък ве4е да съм бременна,след 5 дена 4акам цикъл ако не доиде зна4и няма нуйда от информацията.просто ми стана интересно за температурата  и овулациите и затова попитах.

# 3
  • Мнения: 9 063
Ами то по принцип си е сложно, така че щом си прочела инфо - ние няма как да т направим по-лесно за разбиране, може би по-скоро ако имаш конкретни въпроси, ще можем да помогнем Hug
Все пак, желая ти този месец да си бременна и да не ти се наложи да четеш Grinning

# 4
kolo dni se izmerwa tazi temperatura,kolko gradusa e nomarlnata temperatura i kolko e w owulaciq,

# 5
  • Мнения: 9 063
Мери се през целия месец, всеки ден, всяка сутрин по едно и също време, примерно в 7.
Няма нормална температура, при всеки е различно, има разлика и ако мериш анално, орално или вагинално - аналните стойности са най-високи, но това няма значение. При орално мерене, ако преди овулация е 36.4 - след овулация скача над 36.6, стига по-нагоре. При анално - често е над 37.

# 6
  • Мнения: 57
vanq_86 съгласна съм с бланш за момента гледай да не се стресираш с такива работи просто си правете любов и това е ако след една година няма резултат чак тогава можеш да се задълбочиш,стискам ти палци съвсем скоро да забременееш Peace

# 7
благодаря ви много

# 8
  • Мнения: 1 335
Пробвайте няколко месеца просто без да се пазите  Peace
Иначе БТ ежедневно и по едно и също време ... всичкото инфо е в библиотеката.
Пий задължително фолиева киселина, ако вече не пиеш.
Дано да сте успели още този месец  Praynig Намини да се похвалиш какъв е резултата

# 9
  • Мнения: 382
vanq_86, моми4етата имат право, пове4ко търпение и пове4ко любов и не го мисли.Понякога е по-добре да не знае6 много.Успех ти пожелавам, и те о4акваме с добри новини. Hug

# 10
измерих си сега вагиналната температура и  ми е 37.6 не е ли много висока?

# 11
  • Мнения: 1 335
БТ се мери САМО И ЕДНСТВЕНО СУТРИН, непосредствено след събуждане, без да си се движила или ставала от леглото  Peace

# 12
  • Мнения: 145
vanq_86 мила, не се тормози с тези подробности!!! Просто правете любов, без да се пазите поне през ден и ако не се получи след няколко неуспешни месеца, започни да мериш температура. Не виждам проблем, ти си на 21 /както и аз/ и при нас се получи още от първия месец. Започнахме опитите след като ми свърши цикъла и почти всеки ден  luvbed и последен съвет от мен "не превръщайте секса в мисия за правене на бебе, нека си остане едно страхотно преживяване!!!!

# 13
  • Мнения: 202
Това с меренето на базалната температура е много стресиращо и според мен, освен ако лекар не ти го препоръча, не е нужно да се занимаваш с него; аз един-единствен месец мерих температура(ректално) и съвсем се бях побъркала от стойностите, които отчитах, правех всичко както трябва, по едно и също време, сутрин, преди ставане за работа и първо, че стойностите ми бяха доста по-ниски от "обичайните" стойности на температурата, измерена ректално, второ-никаква двуфазност нямаше, т.е.-все едно, че съм нямала овулация, а наистина правех всичко точно както трябва; за щастие същия месец имах час при гинеколожката ми, която каза, че съм имала овулация и да не се занимавам с това мерене; и пак за щастие-повече не ми се наложи да меря

# 14
  • Мнения: 57
Съгласна съм с бланш и аз така октомври направих опит да си я меря първо че се бях вманиачила на тема бебе а това е даже повече стресиращо и второ че никога не знаеш от какво се покачва или спада температурата при всеки е различно,така че правете си секс за удоволствие за сега и ще видиш че природата и тялото ти си знаят работата Peace

Общи условия

Активация на акаунт