Може ли за 3 дни да отвикне да суче?

  • 703
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 461
Става дума за следното:
Аз имам вагинално възпаление,и трябва 2 нощти да слагам вагинални глобули.които не се препоръчват по вр. на кърмене.Това ще рече,че ще мога да я кърмя чак на 4 ден от лечението ми,като през това време се цедя и хвърлям кърмата Sad, а на Беба давам ФРИЗОВОМ.Педито каза,че се надява да не се отбие, което ме стресна.Аз искам да я кърмя без да давам друго поне до 5 месец (тя сега е на 3м и 20 дни).Притеснява ме и това мляко , дали може да я запече newsm78 Confused понеже имаше проблеми с акането?
Вие как мислите? Дано да не звучи тъпо питането ми...

Последна редакция: сб, 05 яну 2008, 10:50 от stemo

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Бебка беше на шише  първия месец и половина/само 5 дена след секциото беше на цица/, оперираха ме, лежах в болница, пих антибиотици, цедях и хвърлях  кърмата през това време...и т.н. не отвикна, при условие, че това се случи веднага след раждането...вече е почти на 11 месеца и се кърмим още..Ако имаш проблеми със засукването, почваш първо с нощните кърмения, вместо шише - цица или кърмиш в полузаспало състояние...пък и незнам, ама май по-хубаво от на мама цицата няма...след 1,5 месеца  и аз се притеснявах дали ще засуче...ама си засука без проблем..Шишетата бяха със силиконови биберони, те са по твърди и по трудно пускат млякото...Надявам се и при вас да се получи така лесно както при нас..и да нямате проблеми..Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Много Благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 2 829
За това дали бебето ще се отбие не мога да дам съвет. При всички случаи ако си упорита и положиш усилия ще успееш да го върнеш към гърдата. Ако има проблем-прочети статиите за кърмаческа стачка в библиотеката, ще ти помогнат.
Защо не потърсиш второ лекарско мнение относно лечението на възпалението? Много често лекарите се презастраховат и забраняват кърменето дори когато лекарствата са съвместими, просто за всеки случай? Няма ли алтернативно лекарство съвместимо с кърменето?
Ето тук може да провериш дали лекарството, което са ти предписали е съвместимо с кърменето. Търси се по активните съставки, а не по името на лекарството:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.

Бързо оздравяване и безпроблемно кърмене!

# 4
  • София
  • Мнения: 461
За това дали бебето ще се отбие не мога да дам съвет. При всички случаи ако си упорита и положиш усилия ще успееш да го върнеш към гърдата. Ако има проблем-прочети статиите за кърмаческа стачка в библиотеката, ще ти помогнат.
Защо не потърсиш второ лекарско мнение относно лечението на възпалението? Много често лекарите се презастраховат и забраняват кърменето дори когато лекарствата са съвместими, просто за всеки случай? Няма ли алтернативно лекарство съвместимо с кърменето?
Ето тук може да провериш дали лекарството, което са ти предписали е съвместимо с кърменето. Търси се по активните съставки, а не по името на лекарството:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.

Бързо оздравяване и безпроблемно кърмене!

Благодарности!  bouquet
На листовката изрично пише да не се кърми по време на лечението.Пробвахме и с друго лекарство,но не се получи резултат.И сега това е,като крайна мярка.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 381
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24244.0
Вместо с биберон, може да храните с бебка с чашка, капкомер или спринцовка. Така поне няма да се получи объркване на зърното, защото сученето от гърда и биберон са съвсем различни, използват се различни групи мускули и т.н.

Успех с лечението!

# 6
  • Мнения: 279
за толкова кратко време няма да се отбие,аз имам приятелка която отсъства около седмица от бебето си и после нямаше проблеми.За бебчетата е огромно удоволствие и не се отказват лесно.
Пожелавам ти бързо оздравяване! Peace

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Метронидазол ли ще ползваш (активната съставка на лекарството)? Ако са ти предписали от него и са ти дали таблетките, които са с висока доза и се взимат еднократно - можеш да говориш с лекарката да смени лечението и да ти даде традиционния курс, при който вземаш същото лекарство, но в продължение на 10-тина дни, като дневните дозировки са по-ниски. По този начин лечението е ок за кърмачки и няма нужда да спираш кърменето.
Ако лекарството е друго или не искате да го смените, опитай наистина да предлагаш млякото на бебето не с шише, а по алтернативен начин. Или прегледай тук за идеи как да действате с шишето, така че да се запазят инстинктите за сукане и да е по-лесно връщането към гърдата:
http://www.kellymom.com/bf/pumping/bottle-feeding.html
Възможно е да има известни трудности при възобновяване на кърменето, както и да има колебания с количеството кърма (ако цеденето се окаже проблемно), но всичко е преодолимо с малко помощ и търпение - ще се справите Grinning

# 8
  • Мнения: 1 199
Моята щерка се беше отбила само с инцидентни хранения от шише. Бях написала в друга тема че тогава 2 дена не сука от мен (ама пиеше вода от шише) и накрая пак засука. Сега даваме на бебето понякога кърма с капкомер и този вариант ни устройва.

# 9
  • Мнения: 107
и според мен няма да се отбие. Храних дъщерями 1 месец от шише -цедях преди всяко ядене за да и направя режим Embarassed Embarassed Embarassed, което не стана, но и тя не се отби. Сега умира за цицка и няма случаи да отказва.
Относно фризовом и аз давах по 1 път на ден, вечер за разхлабване, което не стана и го спрях. Ади ака на 3-4 дни, но не е запек

# 10
  • София
  • Мнения: 461
Метронидазол ли ще ползваш (активната съставка на лекарството)? Ако са ти предписали от него и са ти дали таблетките, които са с висока доза и се взимат еднократно - можеш да говориш с лекарката да смени лечението и да ти даде традиционния курс, при който вземаш същото лекарство, но в продължение на 10-тина дни, като дневните дозировки са по-ниски. По този начин лечението е ок за кърмачки и няма нужда да спираш кърменето.
Ако лекарството е друго или не искате да го смените, опитай наистина да предлагаш млякото на бебето не с шише, а по алтернативен начин. Или прегледай тук за идеи как да действате с шишето, така че да се запазят инстинктите за сукане и да е по-лесно връщането към гърдата:
http://www.kellymom.com/bf/pumping/bottle-feeding.html
Възможно е да има известни трудности при възобновяване на кърменето, както и да има колебания с количеството кърма (ако цеденето се окаже проблемно), но всичко е преодолимо с малко помощ и търпение - ще се справите Grinning



Да , метронидазол.Не таблетки,а вагинални глобули.С тях лечението е 2 дни,но пише кърмата да се хвърля.Питах лекаря,дали може да сменим лекарството,но той каза , че това ще помогне ,а е и за най- кратко време.Аз доста се притеснявам,защото беба имаше проблеми с акането и тъкмо се стабилизира.
Благодаря на всички за съветите  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт