Претапициране на мека мебел

  • 100 543
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Някой претапицирал ли си е меката мебел вкъщи?

Търся практични идеи или съвети за това. Навремето си купувах едни немски списания за обзавеждане и там бях видяла такива идеи. За съжаление съм загубила списанията. Реших, че с малко дунапрен, дамаска и един такер за тапициране ще успея да обновя старите, но иначе здрави мебели в хола.

# 1
  • София
  • Мнения: 310
Аз съм претапицирала, кухненски ъгъл с дунапрен, кокосова вата отгоре и отдолу на дунапрена,  за да не потъва дупето до долу и дамаска с малки пирончета и тапицерски такер не е трудно, повече ме измъчи едно кухненско разтегателно диванче, съпруга ми го разглоби и аз му уших нови калъфки за възглавниците и върху старата дамаска сложихме нова с такера. Успех  newsm10

# 2
  • Мнения: 1 494
Благодаря!  bouquet
Аз искам холовата гарнитура да обновявам. Ти как подходи? Изрязваш парчетата плат и после? Мисълта ми е дали ги поръбваш предварително или просто ги подгъваш на място и запечетваш с такера? Дали трябва да се разглобят страничните облегалки- подлакътниците, за да може да се скрие между тях мястото на захващането? Май без това няма да минем...Имах и идеята с малко дунапрен да променя формата на подлакътниците, за да стане промяната пълна- да ги облека отгоре с дунапрен- така ще станат по-пухкави и обемни. А дунапрена как се захваща?

# 3
  • София
  • Мнения: 310
Дунапрена се фиксира само отгоре с дамаската, тя трябва да се опъне добре, поне така правихме ние. Задължително  трябва да я разглобите на части меката мебел и така я тапицирай , за да скриеш мястото на захващане и аз не съм подгъвала на машина плата а просто го подгъвах и фиксирах с такера, ама и аз едно обяснение му праснах hahaha, дано си ме разбрала, ако има нещо питай то не че аз съм с голям опит  Joy, но ако мога да съм ти полезна с нещо Peace пиши и успех и чакаме снимки с готовите мебели  Peace

# 4
  • Мнения: 1 494
Разбрах те, разбира се! Hug

# 5
  • Мнения: 1 173
Ето една идея за претапициране

# 6
  • Мнения: 531
 Този фотьойл ми изглежда доста комфортничък.
Аз съм вдигнала мерник на нашето канапе, но искам и да го префасонирам,освен новата дрешка.Само мъжът ми, в началото възприе идеята, а после взе да се опъва, та още го обработвам.Ако някога стане, ще покажа снимки преди и след.

# 7
Здравейте! Наскоро претапицирахме стара холова гарнитура и кухненски столове. Ние също използвахме такер. Имахме проблем с подлакътниците на дивана и фотьолите, както и със седалката на дивана-трябваше предварително да се ушият на машина и след това да се прикачат. Имъчихме се ама...получи се страхотна нова гарнитура Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 494
Откачахте ли ги и вие? (подлакътниците) С какво са захванати? Така ми се искаше сама да се оправя без мъжа ми...ама май няма да мина без него. Той е малко бързак и понякога претупва нещата. Нашата гарнитура е доволно стара, но пък е здрава. Отделните и части са с прости форми и мисля, че няма да ме затрудни, а съм шила доста неща.
А какъв плат ползвахте? Някакви препоръки за материята?

# 9
  • София
  • Мнения: 316
Темата е мн. интересна и за мен.Аз също искам да претапицирам едно малко диванче и столове за кухня.Какво е такер?Това като телбод ли? newsm78А откъде се купува?

# 10
  • Мнения: 1 173
Темата е мн. интересна и за мен.Аз също искам да претапицирам едно малко диванче и столове за кухня.Какво е такер?Това като телбод ли? newsm78А откъде се купува?
Ето така изглежда такера, моя си го купих преди 7-8 години за 12 лева, продава се по железариите, сега може малко да е поскъпнал, но китайски винаги могат да се намерят по евтино  Simple Smile

http://www.best.bg/stock.asp?cat_id=1104&id=8987
 Миналата година претапицирах едни кухненски столове, но в момента нямам никакви снимки, подгъвах на място, става много лесно и бързо, успех!

# 11
Използвахме дамаска купена от мебелен магазин. Нашата е на 11 год Simple Smileи няма да ви обяснявам какъв зор видяхме, защото подлакътниците бяха прикачени към основата дивана с гредарски пирони. Abigale  Simple Smileбез съпружеското тяло няма да успееш... Имоят е бързак но се забавя в определни случаи Simple Smile Желая ви успех

# 12
  • Мнения: 1 494
Ок- ще мобилизирам и мъжа, но ще обмисля отнапред всички ходове. Най-вероятно и нашите подлакътници са с пирони- в по-зряла възраст са от вашите. Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 316
Ау страшно ме запалихте.Отивам да търся такер.Ако може кажете точно каква дамаска е качествена?Дайте снимки моляяяяяя. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 82
и аз имам 2кресла за тапициране,та ще ви следя с интерес

# 15
geniko, има какви ли не дамаски-въпрос на вкус. Ние се спряхме на флог. Нямам снимка за да ти го пакажа но във всеки мебел магазин имат в наличност мебели с него...така че можеш да го видиш. Отказахме промазката...лесно се зацапва ако е светла а на всичко отгоре се разпъва...особено на седалките. Както писах по горе...въпрос на вкус Simple Smile
abegale...направо настръхвам като знам какво те чака  Simple Smile но с повечко търпение нещата ще се наредят  Peace

# 16
  • Мнения: 1 494
 Laughing До известна степен може да се каже, че имам опит. Навремето съм шила тапицерия за колата си- никъде няма кола с такава весела тапицерия. Laughing
После ших тапицерии за два дивана, но там беше много лесно, защото те са с идеално правилна форма. Завършила съм специализация "Шев и кройка", шила съм чанти, якета, панталони, поли...
Приемам го като предизвикателство, пък и по-грозни едва ли ще станат... Laughing На всичкото отгоре са покрити с едни демодирали губери, които пускат много прах, а и трудно се поддържат. Тъй, че почти нямам какво да губя- освен малко нерви де. Единственото ми притеснение е може би дали ще уцеля качествен плат.

# 17
  • Мнения: 531
Такерът е уважаван инструмент у нас, мъжът ми опъва рамки с него.Но платът е проблем и за мен.Може би повечето сте от София,където могат да се намерят качествени материали, а аз се надявам поне във Варна да мога да разчитам на информация.не бих се разсърдила, ако ми покажете на снимка тази материя "флог".Също ,четох за кокос, той пък откъде се купува?Гледам, новите канапета са със по-дебели и някак по-меки възглавници Това другвид дунапрен ли е, или изобщо друг вид материал?Май въпросите и претенциите ми станаха множко,но като ще развалям канапето, искам после да стане по-хубаво от преди.

# 18
драка, дунапрена но без въпросния кокос купихме от магазин за платове и дамаски-по поръчка. Кокоса не го взехме защото се рони...избива през дамаската и най-вече събира прах.Големи благодарност на магазинерката за съвета от нас  Simple Smileкогато избираш дамаска гледай не е тънка и рехава, а и цвета трябва да съобразиш...Уффф, отраднаха ни апарата на морето и просто нямам възможност да ти покажа този флог-извинявай

# 19
  • Мнения: 531
Много жалко!И за фотоапарата, и за това, че не можеш да ми покажеш дамаската.моят мъж много трудно помни наименования.Та, показали му някаква тъкан, но и забравил името.затова исках аз да видя, може да е едно и също.

# 20
Представлява плътна на пипане материя, мъхеста от лицевата страна. Иди ако имаш време в който и да е мебелен магазин и помоли да ти покажат дамаска флог.

# 21
  • Мнения: 531
Благодаря ти, ще го направя.То в нашия град не знам дали два има дори Wink

# 22
  • Мнения: 1 494
Ето малко инфо:
http://www.novinar.org/?act=news&act1=det&sql=MTQxMDs0&a … ater=MTQxMDsyMA==

http://www.ivd.ru/document.xgi?id=4296&gid=394&hid=&oid=267- в този сайт има доста идеи от типа Направи си сам. Wink


Последна редакция: ср, 09 яну 2008, 17:58 от abigale

# 23
  • София
  • Мнения: 310
http://www.forum.softweb.ru/showthread.php?t=14176
ето тук има хубава книжка по въпроса, иска регистрация но си заслужава, сайта е невероятен, цяла библиотека

# 24
  • London
  • Мнения: 292
Много хубава тема.
И аз се интересувам, за това да попитам,дали трябва да махна сегашната тапицерия(защото тя е на някакви плисета) или може и от горе?Много странен вид има цялата мека мебел,с едни плисета и посредата на облегалките вдлъбнатина пак с плисета. Shocked.
 И друго да попитам, дунапрена на седалките трябва ли нов или да залепя парче върху стариите седалки?

# 25
  • Мнения: 1 494
Аз не съм започнала претапицирането, но по мое мнение, ако смяташ, че плисетата ще си личат под новата тапицерия, е по-добре да ги махнеш. При мен няма този проблем и ще слагам направо отгоре. За дунапрена мисля, че трябва да се прецени на място- ако сложиш отгоре парче няма ли да стана твърде висока седалката. Но то има различни дебелини дунапрени, тъй че не проблем това.

# 26
  • London
  • Мнения: 292
Мерси за отговора.
Ох, то май не е само плисето ами и вдлъбнатината в средата.
Значи май трябва да махна всичко,но ме е страх,че после нищо
 няма да мога да направя. Joy Joy Joy
Мога все пак да пробвам и после ....нали има разни калъфки.

# 27
  • Мнения: 2 005
Купихме изкуствена кожа през месец Юни 2007г.. Беше много евтина - 13-14 лв. линейния метър, на ширина 2 метра. Цената варираше със стотинки до лев, в зависимост от това дали плата, който служи за основа на кожата е изкуствен или естествен. При нас от претапициране се нуждаеше кухненския ъглов диван. Не сме махали нищо, а направо върху старата тапицерия, поставихме новата, кожената. Взехме оранжева кожа, тъй като това е един от основните цветове и на стените на кухнята и на част от другите ми мебели и оборудване. Съпруга ми се справи учудващо бързо и лесно с един такер взет назаем от негов приятел - художник. Само му се наложи да търси подълги скобички, тъй като трябваше да ги набива и през старата тапицерия отзад.   

# 28
Здравейте,страхотна тема!Ние също скоро претапицирахме кухненски столове и табуретки.Всичко се получи изненадващо лесно и бързо.Спряхме се на изкуствена кожа поради ред причини-подържа се изключително лесно,проблема с рехавостта изобщо не стои на дневен ред,предлага се в голямо цветово разнообразие,цената е повече от приемлива,а и дава възможност за персонализиране на мебелите чрез декоративни шевове в контрастен цвят.
Успех на всички!

# 29
  • Мнения: 4
някой знае ли къде във варна се продава пълнеж за претапициране? Simple Smile

# 30
  • Мнения: 326
Някой може ли да ми даде координати, къде мога да занеса мебелите, за да ми ги претапицират (наготово). Не мога, а и не ми се занимава с такива неща. Кой знае какво ще се получи накрая.  newsm78.
Там дали само нова дамаска слагат?? А дали може и нов дунапрен да сложат вътре???

# 31
  • Мнения: 11
В къщи преди година претапицирахме меката мебел...няма да ви казвам каква борба беше, понеже модела е сложен Twisted Evil...разглобяват се до дърво и дунапрен, крои се новата тапицерия....после с такер се тапицира....голяма мъка  Sad Вярно,резултата си струваше, но съм сигурна че в Професионален цех за тапициране ще е по-бързо, по-рентабилно и по-скъпо  Wink

# 32
моля да ми кажете от къде да си закупя тапицерски телбод/ тракер/  и колко струва ?
 Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 586
моля да ми кажете от къде да си закупя тапицерски телбод/ тракер/  и колко струва ?
 Simple Smile

Ние купихме от Метро - телбодът и допълнителни кутийки с телчета излезе около 20 лв мисля Peace

# 34
  • Мнения: 1 100
Баща ми има фирма за мебели. Научих се да тапицирам на 15 години. Който има въпроси, моля. Simple Smile

...но съм сигурна че в Професионален цех за тапициране ще е по-бързо, по-рентабилно и по-скъпо  Wink

Става много бързо, защото се работи с професионални пневматични пистолети. За секунди излизат десетки телбодчета. Един стол се пре-/тапицира за 5 минути /ако няма шиене/. Наскоро претапицирах два фотьойла на свекърва ми с такер - ужасно беше. Цял ден 1 фотьойл ooooh!, освен това ръката ми стана червена. Не е за жени работа. Laughing На втория ден извиках мъжа ми на помощ и стана доста по-бързо. Ако ги бяхме занесли при баща ми, щях да ги направя за половин ден и двата, но той е на 1200 км от нас и няма как.

Kokolin@, да може да се сложи и нов дунапрен и даже да ти променят модела, но не всички се наемат да го правят. Всичко може.

Ov4ar4eto kalitko, и ти можеш да подмениш дунапрена, за да заличиш вдръбнатината. По-евтиният вариант е да запълниш мястото с вата, а отгоре да сложиш тънък пласт дунапрен 1-2 см. Пласт дунапрен ще е нужен и за всички останали седалки, за да не станат различни. Но ватата е само за хлътналите части. Старият плат определено е добре да го махнеш. Успех!

# 35
  • Мнения: 2 068
Много полезна тема  Simple Smile
В момента съм на тази вълна. По точно от една година, когато си купих едни ужасни калъфи от илиенци  ooooh! още не моа да свикна с тях.
Обаче все си задавам един въпрос  newsm78
Горе-долу за какви пари става въпрос ако сама си я претапицирам гарнитурата?
Харесва ми варианта с кожатана облегалките и плата  тук

# 36
  • Мнения: 1 100
Калака, много зависи от вида на гарнитурата. Ако си изчислиш точно количеството плат, който ще ти е нужен и знаеш цената му, лесно ще пресметнеш. Иначе обикновено за гарнитура отиват от 18 до 25 м., но това е много общо. Като се има впредвид цената на метър плат, още повече кожа, точните сметки са от полза. Wink Отделно добавяш малко пари за телбод - стандартът е поставянето им на 10 см разстояние един от друг. Нужното количество пак е трудно изчислимо и отново зависи от вида на гарнитурата  - има такива, при които почти няма шев, а други пък са почти изцяло шити и прикрепети с телбод на много малко места. Ще ти трябва и такер, ако можеш да вземеш назаем от някого, сметката ще намалее.
Още нещо -  по-обикновен и евтин плат за гърба на дивана /в случай, че няма да се вижда/ и за долната /скрита/ част на възглавниците за сядане.
По-точна сметка едва ли би могла да се направи, докато не си спряла на плат - цените му са твърде разнообразни.
Специално за показания модел гарнитура - основната работа е шиене. Ще трябват и здрави конци, но те не са съществен разход Wink

# 37
  • Мнения: 2 068
Голямо смятане ще падне ....... Thinking
Ще пиша когато съм готова  Wink

# 38
  • Мнения: 3 810
Много интересна тема, един от линковете назад много ми допадна.
Аз само съм облякла всичко в къщи с дамаска, така че да мога да си ги свалям и пера, но май вече ми омръзнаха и може  и аз да се замисля за нещо по- мащабно... Thinking

# 39
  • Мнения: 2 068
И аз искам да ги свалям и пера  Wink
ето тук има претапицирани мебели
http://www.finesbg.com/page3.php?ImageGalleryPage=16

# 40
  • Мнения: 3 810
мисля че в темата се говори повече за претапициране с телбод, при което дамаската не може да се сваля... newsm78Но ако търсиш съвети за сваляща се дамаска- моите ги правих като от вестници си направих кройки на различните елементи за да пасне възможно най- добре. Всичко е овързано със система от връвки Mr. Green на някои места от вътрешната страна на дамаската съм зашила ширити за да се опъне по- добре. Успех!

# 41
  • Мнения: 1 400
мисля че в темата се говори повече за претапициране с телбод, при което дамаската не може да се сваля... newsm78Но ако търсиш съвети за сваляща се дамаска- моите ги правих като от вестници си направих кройки на различните елементи за да пасне възможно най- добре. Всичко е овързано със система от връвки Mr. Green на някои места от вътрешната страна на дамаската съм зашила ширити за да се опъне по- добре. Успех!
А дали мога да те замоля за снимки и малко повече обяснения ...като за новаци? Blush
От каква материя е? newsm78

# 42
  • Мнения: 1 100
И аз искам да ги свалям и пера  Wink
Ако гарнитурата ти е подобна на тази, която показа, няма проблем - почти всичко е възглавници и може да ги ушиеш с цип. Основата /рамката/, на която са всички възглавници за сядане, облягане, трябва да скроиш точно и за прикрепиш към съществуващия плат с велкро - лепките, които се използват за якета, обувки и прочие. Велкрото може да се използва и за затваряне на големите възглавници, ако ти е по-лесно. За малките - по-добре скрит цип, защото и двете страни ще са видими.

# 43
  • Мнения: 2 068
Мисля основата да я направя в по-тъмен цвят или кожа която не се сваля а останалата част да са възглавници или дунапрен на които дамаската да се сваля и да е в по-светъл цвят.

# 44
От много време се канех да махна дунапрена на дивана в хола, защото едно, че се сплескал, второ запарва и не е никак приятен, и вчера си поръчах от Екон ядрото на матраците от пенолатекс - в събота ще си ги взема, но още не съм си купила дамаската, че и нея ще сменям(само средната част и ще ушия възглавници за декорация, защото няма да намеря същата замаска , а и останалата част от дивана си е читава). Имам един такер от китайските до 8 мм и не зная дали ще стане с него, но ще пробвам. Ако някой знае откъде да си купя по-хубав, моля да сподели. Интересува ме също дали над матрака трябва да сложа нещо преди дамаската, че гледам на сегашната има нещо бяло между дунапрена и дамаската и как се казва и откъде да го купя.
Благодаря предварително.

# 45
  • Мнения: 1 100
Екк, след дунапрена или пенолатекса се слага полиестерна вата, но не знам откъде се купува на дребно.

# 46
# 47
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
записвам се и аз - ще претапицирам два стола скоро - няма как да стане по класическия начин, защото не мога да ги разглобя...

# 48
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
В момента шия калъфки за двата дивана,но ще са сменяеми,за да мога да ги пера.Детето и котарака ги приведоха в такъв вид,че сякаш сме ги взели от градското сметище.Но ми е нужен такер,защото в долната си част калъфа ще се закрепва към дивана с велкро.Знае ли някой,каква минимум трябва да е дебелината и дължината на използваните телчета за такера?В Практикер не бяха особено информирани.

# 49
  • Мнения: 1 100
Знае ли някой,каква минимум трябва да е дебелината и дължината на използваните телчета за такера?
Дължина 12-14 мм, но зависи и от вида на дървото, в което ще се забиват. В бук 12 мм трудно ще се забият с такер, но в чам - няма проблем. Дебелината е стандартна, еднаква, може би имащ впредвид ширина - тя зависи от модела на такера, на него трябва да е указано с какъв тип телбод работи.
Спорна работа! Simple Smile

# 50
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
 Party ще ви чета първо

# 51
  • Мнения: 1 196
Макар че тема е стара,имам въпрос,ако някой може да ми отговори! Rolling Eyes
Как варират ширините на дамаските?
Мога ли да намеря ширина 150 примерно,или са около 2 метра?
Харесали сме си едни дамаски за диванчето в кухнята от тук:
http://vvr-28.com/index.php?page=damask
но нямат цени и размери! Rolling Eyes
А диванчето ни е с доста парчета,но ще трябва да се обикаля по магазините... Simple Smile

# 52
  • Мнения: 2 068
повечето са по 1.40

# 53
  • Мнения: 1 196
Кalaka    bouquet

# 54
  • Мнения: 120
Хем да се запиша ,хем някой може да ми даде някоя идея.  Hug
Виждам че са се изписали доста неща по тази тема,но все още никой не е показал снимки.  Cry
Хайде бе хора покажете какво сте сътворили,за да ни дадете смелост и ние да направим нещо  Praynig
Чакам с голямо нетърпение някой да покаже нещо. Hug
Аз,така доста се замислям дали да не си продам холовата гарнитура и да си направя нов ъглов диван за хола или просто да си претапицирам старата гарнитура или да и сменя модела,стига да успея да се справя.
Затова ако има някой ,който не само си е претапицирал мебелите в къщи ,Но и ги е ПРЕМОДЕЛИРАЛ- нека да покаже или да даде съвет ,
Моооооооооляяяяяяяяяя  Praynig

# 55
  • Мнения: 2 068
shampu аз правих калъфи тъй като мисля че това е по-добрия вариант. Така мога да ги свалям и пера когато искам. Също така от 2 фотьойла направих диван двойка.
Снимка сега не мога да покажа защото не съм си вкъщи.

http://images.google.bg/images?hl=bg&source=hp&q=cover%2 … p;sa=N&tab=wi

Последна редакция: ср, 23 сеп 2009, 14:14 от Кalaka

# 56
  • Мнения: 120
shampu аз правих калъфи тъй като мисля че това е по-добрия вариант. Така мога да ги свалям и пера когато искам. Също така от 2 фотьойла направих диван двойка.
Снимка сега не мога да покажа защото не съм си вкъщи.

Чакам с нетърпение снимките. И аз си мислех този вариант да направя от двата фотьойла едно двойно диванче.
Кalaka -с удоволствие ще ти разгледам снимките ,когато ги качиш.  Hug

# 57
  • Мнения: 1 196
Веднага щом претапицираме нашето диване,ще ви представя "Преди" и "След"! Peace

# 58
  • Мнения: 668
запис,темата е много интересна ще я прочета и ще чакам снимки Peaceбраво момичета,страхотни сте

# 59
  • Мнения: 1 629
А къде шият калъфи? Моя диван е ъглов и не се разглабя много, ама искам калъф, защото става много мръсен в кухнята. Преди слагах едни одеала, ама много грозно ми се види, пък и точно, където е ъгъла е овален и не мога да намеря с какво да го постеля. Дайде идеи Laughing

http://napravi-si-sam.blogspot.com/2008/05/blog-post_7020.html ето какво намерих, може и такова да си направя

Последна редакция: ср, 20 яну 2010, 19:38 от Dai4eto

# 60
  • Мнения: 120
За тези ъгловите кухненски диванчета съм чувала да продават готови комплекти калъфи. Една моя позната си купи от Шумен от един магазин-(мисля че беше такъв за спално бельо-магазинът де  Grinning) Тя ми каза ,че е имало комплекти на различни цени-започващи от 30 лв. и нагоре. Нейният струвал 60 лв.,защото бил от по-добър плат.  Hug

# 61
Някой може ли да ми даде координати, къде мога да занеса мебелите, за да ми ги претапицират (наготово). Не мога, а и не ми се занимава с такива неща. Кой знае какво ще се получи накрая.  newsm78.
Там дали само нова дамаска слагат?? А дали може и нов дунапрен да сложат вътре???

Здравей, предполагам, че се включвам много късно, но все пак да споделя  Simple Smile. Преди месец една позната си претапицира холова гарнитура с доста сложен модел. Остана много доволна от крайния резултат и от цената, плати около 250 лв за труд. Ползва услугите на варненска фирма, беше  очарована, че са я консултирали изключително коректно и професионално. Ако все още не си решила проблема с тапицирането можеш да погледнеш тук. http://www.tapiciram.com/g1.php

# 62
  • Мнения: 0
Може би се включвам и аз много късно по темата, но аз ползвах услугите на един тапицер в ПЛОВДИВ.Честно да си призная много се страхувах дали холовата ми ще изглежда след ремонта като нова понеже е 20 годишна а и в днешно време не на всеки можеш да се довериш.Телефона му взех от една позната и реших да опитам. Обадих му се и се разбрахме да дойде да я види. Измери я и ми каза колко дамаска да взема. На следващия ден дойде да я вземе и след 2 дни ми я върна. Незнам дали ще повярвате но изглеждаше като че ли сме я купили от магазина.Преди ремонта от седалката изкачаха няколко пружини и беше ужастно. За работата ми взе 200лв като в тях влиза транспорта, разгобяването, разтапицирането, тапицирането и шиенето. Ако някой иска номера му да пише на лични.

# 63
  • Мнения: 187
Момичета, аз също искам калъф за трапезен ъгъл. Абсурд да се справя сама. Иначе модела на дивана е широко разпостранен.
Къде бих могла да намеря готови калъфи?

# 64
  • Мнения: 1
Здравейте на всички! За първи път пиша тук и смятам, че в условия на криза тази тема е доста полезна Simple Smile Сигурно отговора на моя въпрос е много елементарен Embarassed, но не мога да си представя как се правят заоблените и извитите форми на някои дивани Simple SmileАко някой ме е разбрал ще се радвам да ми отговори.

# 65
  • Мнения: 8
Здравейте на всички! За първи път пиша тук и смятам, че в условия на криза тази тема е доста полезна Simple Smile Сигурно отговора на моя въпрос е много елементарен Embarassed, но не мога да си представя как се правят заоблените и извитите форми на някои дивани Simple SmileАко някой ме е разбрал ще се радвам да ми отговори.
v.r.     виш това дали ще ти свърши работа  http://picasaweb.google.com/partic4/FacaVocaMesmoTapecaria#

# 66
  • Мнения: 1
Благодаря за снимките. Исках само да си пооправя грозното старо диванче, но изглежда доста трудно за непрофесионалист  Simple Smile  Явно ще трябва да се примиря със старата му форма.

# 67
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 500
v.r.,ако искаш пиши ми на лични.Ще се опитам да ти помогна за диванчето.Това е сменяема дамаска http://drozofila.multiply.com/photos/album/4/4#photo=133  ,но съм си шила и калъфки и за стария ъгъл.

# 68
  • Мнения: 120
записче

# 69
  • Мнения: 0
Може би се включвам и аз много късно по темата, но аз ползвах услугите на един тапицер в ПЛОВДИВ.Честно да си призная много се страхувах дали холовата ми ще изглежда след ремонта като нова понеже е 20 годишна а и в днешно време не на всеки можеш да се довериш.Телефона му взех от една позната и реших да опитам. Обадих му се и се разбрахме да дойде да я види. Измери я и ми каза колко дамаска да взема. На следващия ден дойде да я вземе и след 2 дни ми я върна. Незнам дали ще повярвате но изглеждаше като че ли сме я купили от магазина.Преди ремонта от седалката изкачаха няколко пружини и беше ужастно. За работата ми взе 200лв като в тях влиза транспорта, разгобяването, разтапицирането, тапицирането и шиенето. Ако някой иска номера му да пише на лични.
Здравейте забравих да кажа че тапицера ме беше изненадал с наколко възглавнички от дамаската на холовата

# 70
  • Мнения: 47
А, ето тема, която  може да ми свърши работа Simple Smile Записвам се да следя Simple Smile

# 71
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
и аз търся по-пресна информация за претапициране в софия? моля някой ако е претапицирал да си каже мнението и препоръка.

# 72
# 73
  • Мнения: 3 898
Здравейте.
Нужна ми е информация ако някой знае. Добър тапицер в Пловдив. Но не точно за претапициране, а по-скоро за смяна пълнежа на седалките на диван. В момента е някакво странно чудо, което не е дунапрен. Твърдо е и след само година ползване се слегна неприятно. Дори дамаската отгоре започна да се намачква тъй като материалът вътре няма никаква еластичност, а се сляга.

Искам да сложа възможно най-добрия материал (предполагам, че това е дунапрен) така че да бъде меко и комфортно при сядане.

Намерих от интернет само един сайт на някаква фирма "Марио 81".
Молбата ми е ако някой е от Пловдив и е извършвал подобна манипулация на седалките на диван, да ми препоръча тапицер.

Не искам да си го правим сами, а да ни го направят.


Казаха ми, че добро било някакъв високоеластичен дунапрен. Вземал се от завода в севлиево. Поне така каза този тапицер, с когото говорих.

# 74
  • Мнения: 1 780
Момичета, аз също искам калъф за трапезен ъгъл. Абсурд да се справя сама. Иначе модела на дивана е широко разпостранен.
Къде бих могла да намеря готови калъфи?


 В магазините в които се предлагат дамаски обикновено може да се поръча калъф или покривало за дивани и  спални, защото повечето имат уговорка с шивачка за извършване на услугата, а иначе може да се поръча от http://www.adita-bg.com/order.php

Общи условия

Активация на акаунт