Сухи и напукани крака

  • 8 709
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 062
 Здравейте, момичета, моля ако някой може да сподели нещо по този проблем, ще съм ви много благодарна!
Още от лятото забелязах, че кожата около палеца на ходилата започна да се излющва и това ме притесняваше, тъй като е грозно в открити обувки. Започнах да мажа крем, против напукване на кожата на краката - на Виши,ефекта е нулев!
Сега зимата, напукването се прехвърли и към петите и вече се отчаях тотално!
Приемам всякакви съвети, благодаря!  Praynig

# 1
  • Мнения: 5 001
Аз се спасих с крем "Витасин" само той ми помогна.Намзвам си краката с него и обувам чорапи.Спя така.За около 2-3 седмици ми се възстанови кожата.Продължавам да се мажа де....за всеки случай... Wink

# 2
  • Мнения: 1 107
Пробвай да мажеш мястото с зехтин- чудеса прави с кожата, дано да ти помогне

# 3
  • Мнения: 3 312
и моите крака са така Tiredмазала съм се с крем4етата за крака на еивън но няма6е ефект  ooooh!

# 4
  • Мнения: 5 001
И аз много страдах,но сега съм много доволна,че краката ми вече са нормални.Вече се мажа само профилактично 1-2 пъти в седмицата

# 5
  • Мнения: 3 312
TheNMaster  от аптеката ли се купува този крем и каква му е цената  newsm78

# 6
  • Мнения: 5 001
Да от аптека се купува,някъде към 3 лв. е.Вътре има листовка ще видиш,че се използва за много неща.Не е лекарство и е от натурални продукти.....

# 7
  • Мнения: 3 312
TheNMaster    bouquet  bouquet  bouquet

# 8
  • Мнения: 5 001
И после да се похвалиш...   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 312
ок  Peace   Flutter Hug

# 10
  • Мнения: 372
Има хубави кремчета и ексфолиант за стъпала на Scholl  Peace  Памучни чорапи и удобни обувки (или поне меки стелки) също така трябва да се използват, защото моите стъпала например много загрубяват именно от обувките Tired
Но! според мен трябва да се наблегне на приема на витамини (особено А и Е), за да има наистина резултати..

# 11
  • Мнения: 3 794
Използвай - Glysolid . По принцип е крем за ръце, но има страхотен ефект и за напукани пети. Не е скъп - около 6лв, а е наистина страхотен. Хем ще ти влезе в употреба за зимните месеци да си мажеш ръцете Simple Smile

# 12
  • Мнения: 6 167
Понеже от април до ноември ходя боса да споделя и моя опит:
Най-важна е пилата - имам  голяма, хубава пила и имам един продукт, който е с мед ( но не знам каква марка е)., който е като ексфолиант. Съчетавам понякога и с един продукт на AVON  с лавандула.

# 13
  • Мнения: 117
    Аз  да   ви  кажа ,  кокво  съветвам  моите  клиенти :
Вечер  напояваш  обилно  памук  с  3%  р-р  на  кислородна  вода  и  го  налагаш  на  петите.
Отгоре   " обуваш "  някакво  найлоново  пликче  и  престояваш 10-20 мин.   
След  това  подсушаваш  леко  краката  и  с  едра  пемза  ги  изтъркваш  хубаво.

После  ги  намазваш  обилно  със  затоплен  на  водна  баня  зехтин ,  слагаш  пак  найлонче  и отгоре  обуваш  памучно  чорапче,  и  така  спиш .
Достатъчно  е  да  го  правиш  1-2 пъти седмично.

# 14
  • Мнения: 730
Използвай - Glysolid . По принцип е крем за ръце, но има страхотен ефект и за напукани пети. Не е скъп - около 6лв, а е наистина страхотен. Хем ще ти влезе в употреба за зимните месеци да си мажеш ръцете Simple Smile

Подкрепям ! На мен ми помага и крем за крака с авокадо на Орифлейм.

Общи условия

Активация на акаунт