vapros za 315te dni

  • 607
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 469
Parvo izvinete 4e nepi6a na kirilica no neta se precakva postoqnno i ot obqd se ma4a da vlqza no vse nestava takmo stana i kompa po4na da se e......... Super sam bqsna na toq net! no v tova vreme nqma na4in!!! az sam dosta zakasnqla za tozi vapros no vse me 4uvarca ne6to! Az rodih na 30.11.06  Iskam da popitam az vlizam li v tezi 315 dni v koito se ispla6ta 90% ot zaplatata. S4etovoditelkata koqto e mnogo kompetentna ve4no neznae ne6to. Az vse si mislq 4e bqh v zavareno polojenie. Ni6to 4e e minalo tolkova vreme iskam da znam dali me precakaha ili sa 4estni za parvi pat! Blagodarq vi i pak se izvinqvam za latinicata Blush

# 1
  • Мнения: 208
Доколкото знам тези 315 дни майчинство се отнасят за майките раждали след 01.01.2007г.Не съм 100% сигурна обаче. Най добре е ако не получиш адекватен отговор на въпроса си да пишеш в майчиното счетоводство.

# 2
  • Мнения: 1 372
Според мен влизаш като заварен случай, ние имахме като казус майка родила през август 2006 година и тя също попадна в листата на заварените случаи! Има обаче и една лоша новина, трябвало е да подадеш молба- декларация че искаш да се възползваш от тази ситуация! Не става автоматично! Мисля че вече е късно! Все пак като не можеш да разчиташ на счетоводителката която се грижи за тези неща, направи едно запитване в НОИ, не че те ще ти дадат по-компетентен отговор. Все пак нищо не ти пречи да попиташ и ако въобще има някаква възможност да се възползваш за стар период! Да до уточня, че дори и да си била в заварено положение, облаги ползват само майки които са осигурявани на висока заплата, а не и тези които са осигурявани на минимална работна заплата!

# 3
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 341
Заварен случай си. Прецакали са те, търси си правата, ако има начин. Счетито е за убиване.

# 4
  • София
  • Мнения: 672
Заварен случай си. Трябвало е да подадеш декларация че искаш да ползваш остатъка от 135 до 315 дни. За да не чакат мамите отвориха специални стаи в НОИ на първия етаж, където се подаваха и още се подават май декларациите. Ако можеш се разходи и питай. При всички положения хвани я  #2gunfire счетито и кажи на шефа ти да и удържа 6 месеца 90% от заплатата за да разбере каква грешка е направила. Ей, аман от некадърни...

# 5
  • Мнения: 466
Ами прецакана си -била си в заварено положение .
Аман от некадърници наистина  #2gunfire

# 6
  • Мнения: 469
Здравейте! Много ви благодаря за отговорете! определено не ми се занимава с шефовете то една година работих без договор и съответно без осигуровки докато не реших да напусна и чак тогава ми направиха договор. Но ще попитам все пак.  bouquet

# 7
  • Мнения: 469
Според мен влизаш като заварен случай, ние имахме като казус майка родила през август 2006 година и тя също попадна в листата на заварените случаи! Има обаче и една лоша новина, трябвало е да подадеш молба- декларация че искаш да се възползваш от тази ситуация! Не става автоматично! Мисля че вече е късно! Все пак като не можеш да разчиташ на счетоводителката която се грижи за тези неща, направи едно запитване в НОИ, не че те ще ти дадат по-компетентен отговор. Все пак нищо не ти пречи да попиташ и ако въобще има някаква възможност да се възползваш за стар период! Да до уточня, че дори и да си била в заварено положение, облаги ползват само майки които са осигурявани на висока заплата, а не и тези които са осигурявани на минимална работна заплата!
Да до уточня, че дори и да си била в заварено положение, облаги ползват само майки които са осигурявани на висока заплата, а не и тези които са осигурявани на минимална работна заплата

Мен ме осигуряваха на 210лв- значи ли че няма смисъл да се занимавам?

# 8
  • Мнения: 1 372
Сега вземаш 180, а при другия случай ще вземаш 189 лв! Ти прецени дали да се възползваш! Моето мнение е че държавата така или иначе ни ощетява достатъчно, така че и една стотинка да е човек трябва да си я търси!

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Определено са те прецакали.
Аз също бях в заварено положение - родих на 06.11.2006 г. и ми изплащаха всичко до стотинка. Дори се радвам, че при това заварено положение всичко се изплащаше от работодателя, не от НОИ и нямам нито едно забавено плащане досега.

# 10
  • Мнения: 469
Сега вземаш 180, а при другия случай ще вземаш 189 лв! Ти прецени дали да се възползваш! Моето мнение е че държавата така или иначе ни ощетява достатъчно, така че и една стотинка да е човек трябва да си я търси!
Определено ще си търся парите, но понеже ти писа, че важи само за тези които са с високи осигуровки и аз помислих че за мен не важи. Благодаря ти, още в понеделник ще се обадя пък дано да имам късмет! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт