Финалгон и кърмене

  • 4 239
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 801
Мили мами кърмачки, имам следния проблем: от 3 дена ме боли ужасно врата и гърба, не мога да се обръщам ни надясно, ни наляво, какво остава пък да си гледам детето. След като отказвах да се лекувам с разни мазила заради кърменето, днес не издържах. Болките са ужасни. Снощи мъжът ми ме разтри с фастум гел, но тази сутрин ефектът беше нулев, затова ми купи от аптеката финалгон. Преди малко ми намаза една малка част на врата, паренето е силно, даже мисля, че взе да ме отпуска, но незнам дали да намажа по- големи участъци. Синът ми е само на кърма, нямам вкъщи никакво адаптирано мляко, не искам и да му давам. Знаете ли нещо за финалгона и кърменето, може да предложите и други начини за лекуване.
П.С Личната лекарка ми каза да пия сутрин и вечер аулин, нидокалм и дийп хит, но и трите препарата са противопоказни при кърмене и не съм ги взимала.

# 1
  • Мнения: 10 983
Доколкото знам, почти всички мазила се смятат за противопоказни при кърмене, но ако се мажеш веднъж на ден, не вярвам да навреди.
Аулин може да се пие, но не повече от 2 на денонощие.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
А ти каза ли на лекарката, че кърмиш и не искаш да спираш, за да може да подбере препарат, който да е подходящ за употреба от кърмачки?
Не използвай Мидокалм - не успях да намеря много конкретна информация за него, но предвид че е мускулен релаксант, ако преминава в кърмата ефектът върху бебето е нежелателен (може да доведе до неефективно сучене).
Дийпхийт е ок за ползване, съдържа само ментол и метилсалицилат, които се използват при кърмачки без проблем.
Финалгонът също би трябвало да е ок, той действа основно загряващо и повърхностно.
Аулин, както почти всички нестероидни противовъзпалителни могат да се използват по време на кърмене. Кремовете, съдържащи кетопрофен (както е Фастум гела) и другите видове -профен, също са ок за локално приложение. НЕ можеш да ползваш Мовалис от най-често изписваните! (това в случай че ти се наложи отново да търсиш лекар и ти предпишат друго лечение).
Понеже наскоро имах подобен проблем (след едно падане на леда), ползвах 1-2 пъти Аулин, когато ме болеше наистина много, стриктно мазане с кремче по няколко пъти на ден (Фастум гелът е добро средство, макар да не си усетила веднага облекчение) и Невробекс витамини. Но минава бавно, да си подготвена - поне седмица Confused

# 3
  • София
  • Мнения: 2 801
hedra, благодаря ти за изчерпателния отговор! Джипито ми знае, че кърмя, но въпреки това ми ги изписа тези лекарства. Не съм ги взимала. Единствено снощи се намазах с финалгон, нали има по- голяма пауза между кърменията. Днес може да се каже, че имам съвсем леко подобрение. Да се надяваме, че финалгонът наистина няма да повлияе на малчо, а само на мен. Може да почна и с невробекс, но бях почнала профилактично да пия витамин c и може би трябва да го спра. Между другото на сина ми също му давам сутрин и вечер витамин с вече няколко дена. Колко време се дава вит.с?

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Витамин С не си влияе с Невробекса - Невробекс са само витамини от В-групата, така че няма проблем да ги съвместяваш.
Не знам защо даваш на бебето витамин С, но все пак се посъветвай с педиатърката - на толкова малко бебе не е добре да се дава вит.С в големи дози и продължително време (обикновено препоръката е 1 ампула, разделена на три приема през деня, за 2-3 дни).

# 5
  • София
  • Мнения: 2 801
Не предполагах, че вреди толкова Embarassed. По- скоро исках да му подсиля имунната система, че покрай тия болести... А за невробекса- ОК

Общи условия

Активация на акаунт