Хрема при едномесечно бебе?

  • 2 165
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте, мили майчета. Може би много се е писало по този въпрос, но аз не открих нищо за хрема при толкова малко бебе. Дъщеря ми има хрема от около седмица. Не е течна, но непрекъснато й е запушено нослето / сякаш хърка / и не може да се храни и да спи спокойно. Непрекъснато се събужда, защото не може да си поеме въздух и се стряска. Докато я успокоя и заспи...5 минути и пак същото. Слагам й какпки за нос Тетрисал и Стеримар, но те я облекчават за около половин час и почиствам нослето с тампончета за уши. Едва успява да се нахрани. Нашето педи ни изписа и Коларгол 1%, но когато мъжа ми отишъл в аптеката да го вземе фармацевтката казала, че на толкова малко бебе не се препоръчват и в крайна сметка не посмяхме да й дадем. Не знам какво да правя. Вие имате ли сте подобен проблем и как го решихте. Моля отговорете ми, че бебенцето ми се мъчи.

# 1
  • Мнения: 9 973
педито да види,секрети да вземат,може да е всичко.не лекувай току-така Peace

# 2
  • Мнения: 93
 И  ние бяхме така на 1 месец също. Като спеше и направо пишеше,защото не можеше да диша. 3 дни подред виках вкъщи педиатъра и се оказа,че е имаме бронхиолит в съвсем начален стадий. Но явно доки се изплаши и ни изпрати в болница. Там ни правеха инхалации с Вентолин и физиологичен разтвор,а в нослето само физиологичен разтвор. Изрично ми казаха от там, че на бебе нищо друго не се слага в нослето.

# 3
  • Мнения: 5 940
Слагах до леглото лайка , залята с гореща вода да се изпарява. Облекчава, но трябва да има непрекъснато дежурен да сменя лайката. Най-добре да си купиш специален уред с такова предназначение. Иначе физиологичен разтвор, Стеримар, често проветряване, за друго не се сещам. Често се случва на малки бебета да им хърка нослето.

# 4
  • Мнения: 9 973
и нашето хърка-физ.р-р Peace

# 5
  • Мнения: 22
Благодаря за отговорите. Ще опитам с лайка и физиологичен разтвор. Иначе днес бяхме при педи-то и тя каза че не вижда нищо обезпокоително. Може би е права и аз много се стягам:) За първи път съм майка и се плаша от най-малкото нещо.

# 6
  • Мнения: 12
В първия месец и малката беше така.Няма секрет,а хърка все едно има в гърлото нещо .Според педито беше заден ринит.Мазах отворите на нослето с маз ,която ми предписа-Бактробан.Оправи се за дестина дена.Обяснението на лекарката-от попадналата там и останала течност при раждането.А за физ.р-р - и аз промивах ама без резултатно(преди да почнем с лекарството).

Общи условия

Активация на акаунт