Мед и цитрусови плодове

  • 1 586
  • 17
  •   1
Отговори
Здравейте мами!
Имам дъщеря, която скоро навърши 8 месеца. Кога мога да започвам да и давам мед. Чувала съм, че предизвиква алергии. В какви дози мога да и давам.
Също така искам да попитам кога мога да въведа в менюто и цитрусови плодове - портокал, мандарини и киви.
Ще се радвам да ми помогнете Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 15 198
И мед, и цитрусови плодове, могат да се дават след навършване на 1 година.

За меда може и да изчакаш още. Моето дете получи свирепа уртикария от пчелен продукт когато беше на година и половина, а след третата година вече няма абсолютно никакви проблеми с него.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 522
И мед и цитруси след годинката. По малко и внимателно въведени в менюто.

# 3
Благодаря. И аз така бях чела,но детето така жално ме гледаше като ядях мандаринки, та реших да попитам.

# 4
  • Мнения: 9 973
рано е,след годинката Peace

# 5
  • Мнения: 9 467
Цитруси след годинката.
Къпини, малини и ягоди след 2г.
Мед и фъстъци след 3г.
Естествено ти си решаваш и носиш последиците.. Peace

# 6
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Мед още не съм дала и не смятам скоро да дам,но цитрусови плодове давам .Малко преди годинката дадох по погрешка #Cussing out,но се радвам че не сме имали проблеми.

# 7
  • Мнения: 1 483
Цитруси дадох дни преди да навърши годинка.А мед вчера (съвсем мъничко),но мисля да поизчакам за втори път.

# 8
  • Мнения: 24 467
Мед още не съм дала и не смятам скоро да дам,но цитрусови плодове давам .Малко преди годинката дадох по погрешка #Cussing out,но се радвам че не сме имали проблеми.

При нас само с меда изчакахме.
Нарочно /не го отчитам изобщо като грешка/ дадох мандарини, банани, киви и портокал след 7-8 месечна възраст, като захраних постепенно с тях, не установихме алергични реакции и от тогава децата ми всеки ден си хапват такива плодове, особено през зимата. Не виждам смисъл да  чакам с плодовете, след като в редица държави дори захранват с портокалов сок. Лично мнение, не ангажирам никого с него.

# 9
  • Мнения: 287
Според информацията, която може да откриеш тук, в бг-мама цитруси се дават след 1 година, мед след 3 годинки. Причините за това са да избегнеш алергии.
Аз вече давам мед на моят хубостник- реших да давам преди 3 годинки, тъй като досега не е проявявал алергия. Цитрусите ги въведох наскоро, роден е юни и нямаше шанс да хапне цитруси лятото, но примерно ягоди хапна на 11 месеца без проблем.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
И двете след годинка. Peace

# 11
Много благодаря на всички които ми помогнаха да реша какво да правя аз с меда и цитрусите. Мислих,мислих  newsm78 и реших да не бързам.Та детето няма да остане без плодове, нека порасне достатъчно и ще си хапне:) До сега не е проявявала алергия към нещо, но отговорността е моя и ще поизчакам.
Още веднъж благодаря!

# 12
  • Мнения: 46 436
Правилно си решила, няма за къде да бързаш  Hug

... детето така жално ме гледаше като ядях мандаринки, та реших да попитам.

И моето много жално ме гледа като пия ракия, но стискам зъби и не давам  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 900
И двете след годинка. Peace
И аз така знам

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И двете след годинка. Не бързай има време за всичко!

Общи условия

Активация на акаунт