А възпитанието на децата ни

  • 1 236
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 900
Здравейте .
Не можах да срещна подобна тема и затова реших да ви питам:
Четете ли книжки за възпитанието на децата? Как се ръководите относно възпитанието?
Аз съм се захванала с това още от както бях бременна. Имам предвид, че когато детето расте имаме доста задължения и четенето остава на заден план.(поне на този етап рядко ми остава време да чета) Crazy
Досега съм прочела няколко книги, но тези който ми харесаха най-много са
"Изкуството да бъдеш родител-Додсън" и "Детето и ние-Гинът"
Кажете на вас кой книги ви бяха найстина от полза при възпитанието на детето?

# 1
  • Мнения: 4 496
Не възпитавам децата си , ръководейки се от книги. Доверявам се на собствената си преценка. Flutter

# 2
  • София
  • Мнения: 790
Имам ги книгите, които си споменала. Прочитам от време на време, но основно карам по интуиция  Simple Smile За сега се справям.

# 3
  • Мнения: 1 900
Предполагам че и аз както всеки ще се раководя основно от интуицията си. Исках обача да прочета и науча колкото мога повече. Peace

# 4
  • Мнения: 1 155
Четях доста докато бях бременна, но книги за бременността и раждането. За възпитанието не. Смятам, че е най-добре да я възпитавам както аз реша.

# 5
  • Мнения: 1 317
Наистина е хубаво да се попрочита по нещо. Аз по време на бременността не четях особено (книги за бременни) и може да се каже, че ме е яд, че не четох повече. И сега мисля да отделям време и да чета... не смятам да си възпитавам детето по книга, но все пак едва ли ще навреди, винаги може да се научи нещо полезно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 9 973
чета,но не практикувам всичко дословно по книга Peace

# 7
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Наистина е хубаво да се попрочита по нещо. Аз по време на бременността не четях особено (книги за бременни) и може да се каже, че ме е яд, че не четох повече. И сега мисля да отделям време и да чета... не смятам да си възпитавам детето по книга, но все пак едва ли ще навреди, винаги може да се научи нещо полезно Simple Smile
Peace

# 8
  • Мнения: 351
Мъжа ми е психолог в Дом майка и дете и разчитам повече на него отколкото на книгите.Но иначе у нас такава литература има и да чела съм!Най-добре да се ръководиш от инстинктите ти на родител и собственната ти преценка! Peace

# 9
  • Мнения: 8 999
Толкова щуротии изчетох в книги за бременни и отглеждане на бебета, та смятам да се въздържам категорично от това да ползвам ръководства при възпитанието на децата. Моите родители със сигурност не са чели научна литература по въпроса, пък са успели да ме възпитат. Както и да ме отгледат. Аман от теория, тя никога няма нищо общо с практиката.

# 10
  • Мнения: 2 771
Чета книги ,ровя се из форуми за съвети и идеи,вземам от тук и от там по нещо, добавям от себе си -каквото ми подсказва интуицията и така се възпитаваме.Дали е сполучливо времето ще покаже  Joy

# 11
  • Мнения: 546
Да, чета и мисля, че е много полезно. Това не значи, че ще ги възпитавам по книга въпреки интуицията си, а че съм по-информирана и подготвена в сфера, в която нямам никакъв опит. Никой не очаква от възпитателите в детските градини да карат само по интуиция, нали?  
Книгите са и много по-добър източник от бабите и дядовците, които ни затрупват със съвети си.

# 12
  • Мнения: 1 479
Толкова щуротии изчетох в книги за бременни и отглеждане на бебета, та смятам да се въздържам категорично от това да ползвам ръководства при възпитанието на децата. Моите родители със сигурност не са чели научна литература по въпроса, пък са успели да ме възпитат. Както и да ме отгледат. Аман от теория, тя никога няма нищо общо с практиката.
Peace

# 13
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Последно четох *Изкуството да бъдеш родител*, естествено минах през Спок и Лоранс Пернау. И аз изчетох доста щуротии, но пък намерих и полезни съвети и не говоря за възпитанието на детето ми в една по-късна възраст, защото обикновено теорията и практиката се разминават драстично. За мен най-полезни бяха знанията за началото, когато бебето ми беше много малко и наистина не знаех какво точно да правя с нея. Да я оставя да плаче или да я гушкам, да я храня под строг режим или на поискване и т.н.

# 14
  • Мнения: 93
 Четох книги, но не всички неща в тях ми харесаха. Всяко дете  е различно, така че и подходите ще са различни.

Общи условия

Активация на акаунт