Пиене от чаша - кога и как?

  • 2 008
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте!

Ще се радвам да споделите кога и как научихте децата си да пият от чаша? Ползвали ли сте т.нар. преходни чаши с накрайник и ако да, на коя марка?

Дъщеря ми категорично отказваше да пие сокове допреди 2 седмици, когато откри, че сокът от мандарина е мнооооого вкусен. Обаче го желае с лъжица, както останалата храна и категорично отказва да го приема от шише и преходна чаша. Тя ми е някаква "подарена" с дупка, от която си тече добре, не трябва да се суче, но дребосъчка отказва. Naughty Иска си сока с лъжица и това е. Опитите да пие са много неуспешни все още. Whistling

Та за това ви моля да споделите как беше при вас.

Благодаря ви предварително!  bouquet

# 1
  • Мнения: 46 437
Около 2 годишна беше.

Аз не уча на такива неща, оставям я сама да ги открие.

Цитрус преди годинка? Доста смело ...

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Едва преди около два месеца започна самостоятелно да пие от чаша, предполагам под влиянието на храненето в яслата. Не е пила нищо от биберон. Чашки с накрайник съм купувала, но интереса към тях беше мимолетен и така и не влязоха в употреба ...

# 3
  • Мнения: 8 999
Изобщо не съм се напрягала да ги уча. Отначало започнаха да пият със сламки, а после привикнаха и направо от шише или от чаша. Но във всеки случай бяха над годинка. Чаша с накрайник, неразливна, държат в леглата си, ако им се допие нощем вода да не ни будят, а само да се пресегнат и да пият.

# 4
  • Мнения: 630
Не съм я научила. Все още си пие и млякото и сока от биберон. Отказва категорично всякакви видове накрайници и сламки. Явно ще минаваме направо към пиене от чаша, но мисля, че още не може да се справи. Ще изчакам и по-нататък ще й предложа да пробва да пие от чашка, пък да видим.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 249
Цитрус преди годинка? Доста смело ...

Баба й има заслугата. Не направи реакция, хареса й - аз продължих. Но така или иначе не за това е темата. Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 262
На 9м започна да пие от чаша с накрайник,но в нея слагах само сок в началото.После вече пиеше от вс. видове.Напоследък пие и от нормална чаша,но я държа под око защото,като се напие и не я гледам излива остатъка на земята. ooooh!

# 7
  • Мнения: 1 155
Купих и чашка на Авент с накрайник, но с нея само си чеше венците и неиска да пие от нея. Затова я прибрах и ще й я предложа по-нататък.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 174
Засега не обучавам детето си.
Имаме чашка с накрайник, но да си призная честно, нещо не виждам грандиозната разлика спрямо биберона, принципът е същият.
Мисля, че детето само ще покаже кога е готово.

# 9
  • Мнения: 289
Все още не проявява желание да пие от чаша, така че чакам. Не съм привърженик на "обучението" по график  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 1 320
Не съм си го поставяла за цел, оставила съм го да открива новите неща. Инече рано се научи на 11 месеца пиеше самостоятелно, а инече почна от 10 месеца да пие от тези шишетата със сламка и после почна да иска от нашите чаши и така.

# 11
  • Мнения: 27 524
Научи се вчера  Grinning
Не съм го учила и карала да пие, сам я взе и започна. Водата си пие все още от биберон, а соковете и млякото - със сламки, които ползва от 10-месечен.

# 12
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
Пробвах заради идеята да дам от чаша. Не може да отпие, задавя се.
Иначе от Авентската чаша с накрайник пие от 1-2 седмици. Но и аз не намирам голяма разлика между нея и обикновен биберон.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 971
Изобщо не съм го научила аз. Пие си от шише със сламка, от скоро си иска една малка чашка, в която му сипвам чай и си пие сам.

# 14
  • Мнения: 93
 Моя син опита какво е да пиеш и от сламка, и от чаша с накрайник на Авент. Не остана доволен и не ги ползва. Simple Smile Като му дойде времето сам ще сипоиска Wink

Общи условия

Активация на акаунт