Пак въпрос за храненето- а АМ кога?

  • 417
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 155
Всеки ден ви задавам някви въпроси относно храненето, но се притеснявам дали детенцето ми се храни добре. Вече се храниме по 4 пъти на ден,сега когато почнахме кухнята, три от храненията са ни от кухнята. Давам второто на обяд, след обяд давам или кисела, или кисело мляко с бисквитки или овесени ядки с плодово пюренце или плодово дуетче на хип и вечерта супата от кухнята....но кога да и давам АМ. Бояна е на 10 месеца, не е ли рано да спирам АМ. Просто незнам кога да го давам. Сутрин яде попарка или кус-кус. Кажете мами, посъветвайте ме....  bouquet

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Зависи кога си ляга вечер,но си е рано за спиране на АМ.Тери още си го пие сутрин/с него закусва/ и вечер точно преди сън.Вечеряме към 19:30 - 20 часа,а млякото е към 22-22:30.Иначе останалото хранене си е добре.

# 2
  • Мнения: 508
И според мен е рано за спиране на АМ, по-добре вечер да си пие АМ,даже и супата да ви остава.

# 3
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Още е рано за спиране на млякото.Кога заспива вечер детенцето?Ако заспива по-рано му измести последното хранене малко, за да може да му дадеш млякото .

# 4
  • Мнения: 46 438
Моето пиеше сутрин, вечер преди заспиване и през деня, когато поиска.

Сутрешна закуска никога не съм давала (и до сега), само мляко.
Вечерята й беше 3-4 часа преди сън, така че имаше достатъчно време да огладнее и да си иска млякото.

# 5
  • Мнения: 1 155
Ляга си в 21 часа.

# 6
  • Мнения: 46 438

Давай вечерята в 18-18.30 ч. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 155
Ами тогава й давам след обедната закуска.
Яде в 10 часа
после в14 часа
после в 18 часа
и после м/у 20.30 и 21 часа.
Между храненията яде плодове, плодови пюрета, пие сок.

# 8
  • Мнения: 46 438
Ами щом искаш да има И мляко, трябва да го вмъкнеш накъде.

Сутрин например, вместо попара, давай мляко, предполагам обядът ще се измести към 13 ч., следобедната закуска към 16.30-17 ч., вечерята около 19 ч. и ще остане място за мляко в 21 ч.

Плодовете и плодовите пюрета давай за следобедна закуска, когато вечерята е по-хранителна, а когато си предвидила по-лека вечеря, за следобедна овесените и т.н.

Това са само насочващи примери, подреди ги, както на детето му е удобно  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 155
Ок, ще разместя малко часовете! Благодаря много!!!  bouquet

# 10
  • Мнения: 814
Да, размести ги, но е много рано за спиране на АМ. На тази възраст поне 2 пъти на ден - сутрин и вечер преди заспиване  Peace

Общи условия

Активация на акаунт