Плацента трета степен?

  • 12 246
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 781
Здравейте момичета, днес бях на преглед и се прибрах доста притеснена за първи път от женска консултация. В 34 г.с. съм и всичко на пръв поглед е наред, термин 15.02, бебко в нормите според термина обаче плацентата трета степен. Та въпроса ми е ако е имало момичета в подобна ситуация нека споделят как се процедира в такива случаи и какви са последствията?

# 1
  • Мнения: 3 116
Това доколкото знам е признак за скорошно раждане. При такава плацента бебока ще се храни по-лошо и няма да наддаде много на тегло, но 34 седмица си е вече кажи-речи в 9 месец, така че няма страшно Simple Smile Пък като гледам по лентичката вече си в 35 г.с.  newsm78

Може и да ти е сгрешен термина и оттам да идват тези разлики, а може и доктора да не е преценил правилно състоянието на плацентата  Thinking

Съветвам те да направиш още една консултация, за да се успокоиш  Hug

Всичко ще бъде наред  Hug

# 2
  • Мнения: 728
Не съм била в подобно положение,но преди време в предаването "Биберон"(мисля,че така се казваше)по телевизия СКАТ гостуваше д-р Мазнейкова,която обясни,че в 9мес.е нормално да е 3степен плацентата,но тя може да издържи от 2до3-4седм.хранейки плода,само че трябва да се наблюдава по-често и може да се роди по-рано,ако лекарят прецени,че е стигнала предела.
След като твоят гинеколог ти е казал,че е 3степен и не ти е споменал за по-ранно раждане и не те е насочил към болница,вероятно плацентата има възможност да храни плода още 2-3седм.,ходи по-често на прегледи,ако ще си по-спокойна си направи консултация и с друг гинеколог.
Лека и спокойна бременност!

# 3
  • Мнения: 3 804
при ехографски преглед ми казаха плацента 3та степен-термина ми беше на 31.12 след седмица на 07.12 ми се спука мехура и родих-но при всеки си е разли4но-успех

# 4
  • София
  • Мнения: 1 555
Не се притеснявай само!  Hug

Аз в началото на 8 месец бях с плацента 2-3 степен, в края на 8 стана 3. Лекарката ми ми каза да се подготвя, че може и в началото на 9 месец да родя. Е, подготвях се, подготвях се, накрая супер нетърпелива станах, а бебка се роди 10 дена преди термин. Освен това постоянно се притеснявах дали наддава добре, дали успява да се храни с тази презряла плацента. В края на 8 месец я измериха 1800 гр, в деня, когато родих ехографът показа 3508, а тя реално се роди 3550 гр. Т.е. за по-малко от месец беше удвоила теглото си и се беше наддала почти 2 кг. с тази презряла плацента! #Crazy Също така моята докторка ми обясни, че когато плацентата зрее по-рано, бебчетата също се раждат по-зрели.  Peace

Надявам се да съм те успокоила. Стискам палци всичко да мине добре!  Hug

# 5
  • Мнения: 781
Благодаря ви момичета   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 315
Не се притеснявай излишно.Потърси мнението и на друг специалист.Когато бях към края на 8м на консултацията ми казаха,че плацентата ми е 4 степен #Crazyи не ми каза нищо друго.След постъпването ми в патологията поради преносване,доктора ми направи преглед на видеозона и се оказа,че плацентата ми е 2-3 степен.Бебка се роди с 8 дена по-късно от термина,жива и здрава Hug

# 7
  • Мнения: 9 973
аз пиех лекарства и бях в болница на системи заради това,но 2-3дни преди да родя и ефект нямаше 2.250кг-45см.-2мес. с такава плацента и това беше резултата

# 8
  • Мнения: 398
 Аз бях в същата ситуация и родих 3 дни преди термин.Единственото , което ми направи впечатление беше ,че през цялата бременност ми казваха ,че бебо върви доста голям , а накрая се роди 2950 гр.

Общи условия

Активация на акаунт