За плодовото пюре

  • 588
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте,
въпросът ми е по колко плодово пюре трябва да изяжда бебе на 7 месеца?
Знам че се редува с кашата,един ден каша-един ден пюре.
Знам че някои майки ги смесват.
Може ли да изяжда по 1 бурканче на хранене,противопоказно ли е или...какво там друго? Heart Eyes

Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 131
Аз мисля, че може да изяжда цяло бурканче. Говоря за тези на Ганчев, а то има и по-малки. Още повече, че плодовото пюре е по-леко и не засища толкова. Аз не ги редувам с кашата. Всеки ден давам каша на Слънчо - в момента ябълкова. Плодово пюре давам един път на ден между две хранения.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 157
Може да изяжда по едно бурканче.
Аз слагах вътре бисквити  Плазмон  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Не е противопоказно. Laughing Съвсем полезно си е даже.
Можеш да го даваш както решиш - между храненията, смесено с кашата и ако си откриеш други начини - също.
Обаче ако ще заместваш цяло хранене ме съмнява детето ти да не огладнее до следващото хранене, защото все пак плодовете се преработват много бързо от организма, затова не се замества хранене с него по принцип.
Но всичко си е до дете - моят син го засища и спокойно си изкарва 4 часа до другото хранене.
Колкото до количеството на плодовете - колкото поеме, никога не съм го спирала да яде плодове и плодови пюрета колкото иска.

# 4
  • Мнения: 3 306
Дори изяжда по цяло буркан4е  Peace  но по някои път и остава

# 5
  • Мнения: 887
На вашата възраст може да изяжда цяло бурканче, но с плодово пюре не се замества хранене-то се дава или между храненията или в кашата.

# 6
  • Мнения: 337
Може да, аз давам по едно плодово на ден, но разделено между храненията

# 7
  • Мнения: 5 940
Синът ми също е на седем месеца. Вече почти не давам готови пюрета, намачквам банан, настъргвам круша, ябълка. Един път дневно и самостоятелно, така се усвояват витамините по-добре и не се дразни стомаха. Купени плодови пюрета давам от време на време, заради по-голямото разнообразие.

# 8
  • Мнения: 1 596
Не е противопоказно. Laughing Съвсем полезно си е даже.
Можеш да го даваш както решиш - между храненията, смесено с кашата и ако си откриеш други начини - също.
Обаче ако ще заместваш цяло хранене ме съмнява детето ти да не огладнее до следващото хранене, защото все пак плодовете се преработват много бързо от организма, затова не се замества хранене с него по принцип.
Но всичко си е до дете - моят син го засища и спокойно си изкарва 4 часа до другото хранене.
Колкото до количеството на плодовете - колкото поеме, никога не съм го спирала да яде плодове и плодови пюрета колкото иска.

Здравейте,
благодаря ви Heart Eyes
Имам и друг въпрос.
Примерно реша да смесвам с кашата.Тя като готово количество става 200 гр.което е добро количество за бебето ми,но ако сложа вътре пюре ще стане много.А на кутията на кашите е дадено грамаж за водата 150.как на своя глава да го намаля и да добавям пюрето.
на мен ми се иска примерно да дам цяло бурканче-125гр на Хип,защото много го харесва,но казвате че не засища.Тогава какво друго да му добавям за да си стане цяло хранене,защото аз съм заместила следобедното хранене и не давам мляко,както и обедното.
Ако давам между храненията по колко?
Нали казват между храненията сок може да се дава?

Мерси

# 9
  • Мнения: 2 131
Аз бих могла да ти дам една идея за засищане, която реализирах за пръв път днес. Натроших три от най-обикновените бисквити в една купичка, залях ги с мъничко вряла вода да поомекнат, направих ги на кашичка и сложих плодовото пюре.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
За смесването с каша - смесва се в съотношение 2 към 1. Ако храненето трябва да около 200 мл. общо, значи около 120-130 каша, останалото количество до 200 - плодово пюре.

Аз кашата я правя така - измервам 120 мл. вода и започвам да добавям сухото вещество до подходящата за детето консистенция, на око. После добавям плодовете.

И да пробваш с цяло бурканче - няма да сгрешиш, може пък и да се засища твоето дете като моето, но тогава 125 гр. пък ще са му малко щом изяжда по 200 гр. каша. Thinking

Между храненията аз не съм давала, че детето ми има железен режим и каквото и да дам направо пропуска следващото хранене.
Ако решиш да даваш между храненията можеш например да даваш по половин бурканче 2 пъти през деня. Сок - също, стига детето да пие, моя син така и не пропи. Hug

# 11
  • Мнения: 1 217
Плодово пюре давам или между храненията,или като десерт.
Плодови пюрета не купувам а правя в къщи.Сега е пълно с пресни плодове,които са по-добри от бурканчетата.
Единствено купувам екзотични плодови пюрета-манго на Семпер,различни цитруси на Бебевита.

Общи условия

Активация на акаунт