Да го пускам ли вече на градина

  • 1 339
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 005
След няколко дни ставаме на 2г. и 6м. , ходим на ясла , която е в друг квартал  ThinkingВеднага ще ми го приемат в детската градина в нашия квартал, но все не мога да се реша  ooooh! Все си мисля , че е малък още за там Sad съмнявам се да ли ще се справя в ДГ?! Ако може някой да ми помогне със съвет, моля ви да го направи  Hugнезнам защо се колебая още... newsm78 но ми е трудно да взема правилното решение  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 1 172
На същата възраст моят тръгна на градина.

Питай в градината какво изискват от децата и прецени дали може сам да се справи. В една група са всички деца от еди-кой си набор. Съответно разликата м/у тях е огромна. Има дечица, родени януари и такива, родени ноември. Както описваш, дори и след време твоят син ще е по средата - нито най-малък, нито най-голям в групата си. Вероятността да се справи е много голяма Wink

# 2
  • Мнения: 605
Малката тръгна на градина на 2г. 5 м. За мое учудване нямаше никакъв проблем с адаптацията, след смяната на ясла с градина.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 079
Отиди в градината и говори с директорката или с учителките как да постъпиш.
Понякога децата нямат проблеми с адаптацията.
Зависи от детето. Ти знаеш по-добре детето ти как ще се адаптира, как се държи с по-големи от него деца, може ли да се справи с предизвикателството да е в градината, при по-големите деца, може ли да се справи с ежедневните си нужди самостоятелно ....
Мен ако питаш, по-добре е да го запишеш в градината, с по-големите деца, за да се развива по-добре и да върви напред.  Peace

Успех!  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Мисля, че е редно юни да бъде първа група в ДГ. Хубаво е да върви с набора си. Peace Моят голям син е роден декември. Тръгна на градина септември, беше на 2г. и 9м.

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Е, то тази година ще тръгнат наборите му, или нещо аз греша.

Аз съм в същата дилема, но моята дъщеря не е на ясла. Така или иначе съм решила да тръгне на градина направо. Само ме спира фактът, че е здрава и със силен имунитет(това съм го решила така, защото всички вкъщи се разболяваме периодично, само тя - не) и може там при по-голяма атака от вируси да започне да боледува. Иначе отговаряме на всички изисквания по самостоятелност, хранене, спане, ходене до тоалетна и пр. подобни.

Говори с детето, нищо, че е малко, подготви го, че там ще срещне нови приятелчета, нови игри и занимания, че вече е голям и т.н.
Моята засега има голям мерак, особено, когато гледа как брат и тръгва за училище и казва, че иска и тя.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 046
Ако го запишеш сега на градина означава ли, че септември ще бъде 2 група? Или ще повтори първа още веднъж, този път с набора си?
Питам, за да ти обърна внимание на следното: ако дете тръгва на градина преди набора си, то ще завърши предучилищната група 1 год преди набора си за училище. И тогава - или ще трябва да повтори предучилищната (в някое училище, защото от градината са го изписали вече) или ще трябва да го запишеш по-рано на училище.

По-принцип напирам за глупаво това разделение на календарна година, защо имам спомен, че преди бяха не по набори а родени примерно след 2004 и преди юни 2005 - така в учебното време децата са с по-близка възраст...нали ме разбрахте, че така го обясних  ooooh!

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз пуснах Марти на 2години и 9 месеца на градина. Много бързо се научи да се справя с всичко. Проблема беше, че не искаше да ходи там, но свикна. Ако градината е добра, учителките свесни  измести го.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 378
По-принцип напирам за глупаво това разделение на календарна година, защо имам спомен, че преди бяха не по набори а родени примерно след 2004 и преди юни 2005 - така в учебното време децата са с по-близка възраст...нали ме разбрахте, че така го обясних  ooooh!

Абсолютно съгласна. Свметлин е роден на 15 декември и беше най-малък в групат. А в тази възраст и месеците са от значение. Все го третираха като по-малкия и по-неразбралия... А реално с други деца имаше почти 1 година разлика (с тези родени януари например).

# 9
  • Мнения: 4 668
Моят син е в частна детска градина и в неговата група има и по - големи деца , навън също са заедно с още по - големите .
На него му е доста добре с тях , много неща научи , гледа все с батковците да играе  Laughing
Никога не е имал проблем с адаптацията и със това да се справи с каквото и да било .
Моят съвет е да го пуснеш  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 571
Моят го преместиха на тази възраст, нямаше място за новите деца я вслата, но ги преместиха цялата ясленска група. По-добре се чувстваше отколкото на ясла. Но...и тази година пак е 1-ва група, т.е. 2 години поред...но си вървят всички заедно.

# 11
  • Мнения: 603
Според зависи...
Най-вече, дали детенцето е адаптивно. Моят син е срамежлив и сравнително бавно свиква с нови места. Дълго след като тръгна на градина си искаше старата бебешка група. По тази причина не бих го преместила по-рано. Не че зависеше от мен, но се преместихме на 3 г и 1 м
Ако е от бързо адаптивните и общителни деца, не се колебай, особено, ако и той има желание да бъде вече в голямата група. А доколкото разбирам и на теб ще ти бъде по-удобно.

Иначе, в режима на яслите и градините има някои разлики. За Никола най-трудното беше, че в градината тр да се облича сам /Но от др страна поне постигнахме някакъв напредък в тази област./

# 12
  • Мнения: 274
Моето дете го пуснах на 2 години и 9 месеца на градина нямаше проблем даже мисля че е по  добре за детето с по големички да е

# 13
  • Мнения: 24 467
Пробвайте, ако детето се чувства добре "наборът" му няма абсолютно никакво значение.
Моят син тръгна с т.нар. "предходен набор", с него завърши ДГ и с него тръгна на училище. И той и ние никога не сме съжалявали за избора си. Този "набор" е нещо излишно и изкуствено и няма нито един логичен довод, който да ме е накарал да се замислям за него. Има деца, като моето, напр., които се чувстват по- добре в среда с по- големи на възраст, но разлика от 5-6 месеца за мен не е никаква разлика. Също така в ДГ си има програма, насочени и планирани занимания, за нас яслата се оказа по- неудачният избор и затова решихме да възложим надеждите си на ДГ, които надежди се оправдаха изцяло.
Ако пък не се чувства добре в новата обстановка винаги можете да промените решението си.

# 14
  • Мнения: 394
Как ги взимат в градините без да са навършели 3 год.? newsm78
Моя син навършва 3 години февруари. и септември никъде неискат да го вземат докато ненавърши 3- а той ще е на 2 и 9 месеца и като навърше 3 неможели да го вземат по средата на годината в група а чак септември с набора му и ще е на 3 и 9 месеца -първа група!

Общи условия

Активация на акаунт