Какво с рулца от раци?

  • 1 865
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Та така - от доста време във фризера ми се подмята едно пакетче рулца?И искам да ги махна вече, но в общи линии знам само две рецепти - за салата с макарони и панирани. Щеше ми се да опитам нещо ново,пуснах търсачката, но не излезе нищо. Знам, че тук непременно ще намеря съвет как да ги приготвя.  Grinning

Последна редакция: пт, 04 яну 2008, 00:32 от svetlana_78

# 1
  • Мнения: 812
Ето моята рецепта:

1 пак. рулца от раци (ситно нарязани)
1 майонеза
2 с.л. кисело мляко
1 ч.л. горчица
черен пипер (млян) на вкус
Разбърквам всичко и оставям час в хладилника. Поднасям с препечени филийки хляб (франзела най-добре, но и обикновен става) Да ви е сладко!

# 2
  • Мнения: 1 777
Ето тук има доста идеи. Simple Smile

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Една от любимите ми салати:
ролца от раци, кисели краставички, варени яйца, всички нарязани на малки кубчета, разбърквам ги в майонеза с малко горчица.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 294
Рулца от раци, краставица но не кисела, маруля и всичко се обърква с майонеза и сол на вкус  Peace

# 5
  • Мнения: 3 356
Една моя любима:

1 буркан стерилизирани гъби(750г)
500 г сварени царевични зърна
150 г ролца от раци
150 г маслини (без костички)
1/2 ч.ч. ориз
1 средна глава лук
зехтин или олио
1/2 лимон(лимонов сок)

Ориза се сварява в подсолена вода(без да се разварява), измива се със студена вода и много добре се охлажда. Изцедените гъби се на рязват на ивички, лука се нарязва на филийки, ролцата от раци се нарязват на 5-6 мм филийки. маслините се нарязват на три. Ако царевицата не от консерва, се сварява, отцежда и охлажда. В голяма купа се смесват всички продукти, овкусява се със сол ,пипер, зехтин и лимонов сок на вкус.

# 6
  • София
  • Мнения: 461
Аз правя тази салатка:
Рулца нарязани на колелца,една консерва царевица,една майонеза- Краси.Всичко се смесва и престоява 30мин. в хладилник.
Става супер  chef

# 7
  • Мнения: 1 679
Ето моята рецепта:

1 пак. рулца от раци (ситно нарязани)
1 майонеза
2 с.л. кисело мляко
1 ч.л. горчица
черен пипер (млян) на вкус
Разбърквам всичко и оставям час в хладилника. Поднасям с препечени филийки хляб (франзела най-добре, но и обикновен става) Да ви е сладко!

Аз също приготвям такава салата, а соса с майонеза го ползвам като заливка и за салата от варени картофи.

# 8
  • Мнения: 3 166
Бпагодаря ви!  bouquet  Разкошни сте! Като цяло и аз съм забелязала, че на рулцата им отива майонеза. Имам още едни въпрос - за салатата аз леко ги сварявам, за посочените по-горе рецепти предполагам също трябва да са сварени. Или греша?
Впрочем в заглавието съм написала "рОлца".... Embarassed Embarassed Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 777
Рулцата нямат нужда от варене ,те са  готови за ядене. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 5 001
Напоследък ми стана любима тази салата...

Рулца раци,сварен кус- кус,кисели краставички,колбас(по желание),грах,сварен морков - всичко нарязано на кубчета+майонеза и 1-2 с.л. заквасена сметана.......

# 11
  • Мнения: 1 494
По спомен- яла съм салата с рулца, варени яйца, лук и майонеза. Много беше вкусна, но единствено ме притеснява дали не стават прекалено много белтъчините... Thinking

# 12
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Най-елементарната ми заигравка с рулца от раци - салата от ситно нарязано китайско зеле, леко намачкано + надробени рулца от раци и заливка от малко зехтин и лимон (може и балсамов оцет или соев сос). Въпросната салата търпи добавка на домати на кубчета и пресни краставици, риба тон от консерва или настъргани твърдо сварени яйца, вероятно и на царевица от консерва.

Всъщност, от снощи това ще ни е почти ежедневната вечеря за около месец - килата от празничното плюскане трябва да бъдат елиминирани.

# 13
  • Мнения: 1 494
Toва ми звучи много по-леко. Ще се пробва.

А чували ли сте, че всъщност рулцата от 'раци' били от риба? Някой ми го каза преди време...

# 14
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Моята салатка с рулца. Една опаковка от 250 гр.нарязани рулца , 1 майонеза "Краси", 1 краставица обелена и рендосана на едро или нарязана на дребничко, 1 малка консерва царевица, 1 една малка главичка лук и 50 гр. маслини без костилки. Нарязваш/настъргваш краставицата, посоляваш и оставяш да се изцеди, добавяш другите продукти и леко охлаждане в хладилника. Мезе за бира, винце и препечена филийка.

Общи условия

Активация на акаунт