Френски Лицей - София

  • 18 318
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Потърсих назад с търсачката, но не намерих тема по това.
Може ли някой да сподели впечатления, ако детето му учи там, в училището или в детската градина?

Ще съм ви много благодарна!

# 1
  • Мнения: 15
Преди година, аз също се интересувах от това училище и мисля, че информация можеш да намериш ако напишеш Виктор Юго.
От моите проучвания, мога да кажа, че подготовката по българската програма е слаба /меко казано/ но за сметка на това подготовката по френски е на високо ниво. Аз се интересувах за моята дъщеричка, която последните 4 години учи във френско говоряща страна и исках да продължи с езика, но честно казано, като си направихме сметка, се оказа, че няма да ни стигнат силите да плащаме за това училище.  За мое най- голямо съжаление.  Sad

# 2
  • Мнения: 352
Благодаря за съвета - ще погледна!

# 3
  • Мнения: 352
Пак не намерих кой знае какво - ако някой се включи с инфо - ще съм благодарна!   bouquet

# 4
  • Мнения: 4 877
Пак не намерих кой знае какво - ако някой се включи с инфо - ще съм благодарна!   bouquet

Мисля, че е този http://www.vhugo.org/

# 5
  • Мнения: 5 255
Тема : Частни детски градини с изучаване на френски език  Wink

Децата на мой приятел посещават детската градина и училището - само положителни коментари съм чувала  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 6 999
... само положителни коментари съм чувала  Peace

И аз.
На мен лично Френската система не ми допада обаче - принципът е като на Българската.

Не знам дали е истина, но последно четох някъде, че напливът е толкова голям, че в училището можеш да се запишеш само ако си бил в градината...  Thinking

# 7
  • Мнения: 5 255
...че в училището можеш да се запишеш само ако си бил в градината...  Thinking
И аз така знам  Grinning

# 8
  • Мнения: 352
А в градината как ли записват??!? Сигурно и там има критерии?!?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
tonito, извинявай, но защо не се обадиш/отидеш и попиташ...
Не мислиш ли, че информацията дадена на място е по-достоверна що се отнася до условия за прием, такси и прочие?  newsm78

# 10
  • Мнения: 352
tonito, извинявай, но защо не се обадиш/отидеш и попиташ...
Не мислиш ли, че информацията дадена на място е по-достоверна що се отнася до условия за прием, такси и прочие?  newsm78

Уместен въпрос, таксите и горе-долу условията разбрах от сайта им преди да пусна темата...интересуваше ме по скоро информация отвътре - мнения и отзиви, които счетох, че мога да получа във форума, ако намеря майка с детенце, което да учи там....

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
А в градината как ли записват??!? Сигурно и там има критерии?!?

Това коментирах Simple Smile   bouquet

# 12
  • Мнения: 3 336
Момичета, темата е стара, но за да не пускам нова се включвам тук с въпроси, дано има кой да ми отговори Praynig

Интересува ме детската градина за сега, цените са ми ясни, интересува ме приема - кога и как става и кога се записва човек, за да се вреди /разбрах, че всички чужденци са с предимство и още няколко вида предимство има, но за българи не/? Звънях на телефона и ми казаха да се обадя след 10 септември, но се опасявам да не би да има разни опашки и т.н. като в дрегите градини и да не съм информирана навреме. Затова питам тук.

Също така ме интересува от колко до колко часа са заниманията за децата в градината, пълен ден или до обяд? Спят ли там?

# 13
  • софия
  • Мнения: 636
и аз се записвам-тъкмо пуснах подобна тема. Гледах в сайта им, но не ми стана ясно какво става за детска градина.

# 14
  • Мнения: 562
Да кажа пресни преживявания с градината на лицея:
Обадих се на 10 септември и бяхме 2-ри в списъка (местата са 20), казаха ми, че детето е записано и ще ми се обадят май месец. Но през май се оказа, че са се записали 14 французи, 7 алжирци/мароканци и има 12 деца на семейства, на които първото дете вече е в лицея. Всички те са с предимство.

Та мисълта ми е, че даже и да сте записани, не ви е сигурно мястото. С връзки не става също. Казаха ми, че ще се разширяват (почват строеж на нова сграда в Хладилника) и ако знае френски детето и има места, може да се запише в училището. Мойта кипра я записах във френска градина и се надявам, че ще има късмета да учи в лицея.

Общи условия

Активация на акаунт