От кога вода?

  • 1 411
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 315
Дали да давам вече вода?Захранваме се с каша,но не изяжда и половината,а иска да си суче.Вие от кога почнахте да давате вода?

# 1
  • Мнения: 1 155
Давам по малко водичка от както се е родила, но ти сама трябва да си прецениш. Много мами ще те посъветват да не даваш вода, ако кърмиш.

# 2
  • Мнения: 46 437
Щом си захранила, предлагай, но не насилвай.
Следи течностите като цяло за деня, не е задължително да е вода, моето изпиваше по литър мляко на ден и вода пропи на 1 г. и 3-4 м.

# 3
  • Мнения: 451
Дъщеря ми пие вода от раждането.Първо по малко а сега пие по един литър, освен два пъти дневното мляко. Ти предлагай, пък то само ще си покаже.

# 4
  • Мнения: 2 100
Предлагай водичка, ако не иска не насилвай  Peace

# 5
  • Мнения: 545
Щом си захранила,предлагай й вода,за да не се запече.Но пък ако си суче след кашата,т.е.не си заместила хранене,не виждам смисъл във водата,при положение,че кърмата е до 80%вода.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 456
От раждането! Как без водичка!? newsm78

След кърмене/хранене задължително по мъничко за да изплакне устичката на бебчето. През другото време между храненията и т.н когато поиска.
Предложи водичка, ако му се пие ще си пийне.
Ако нямаш от водичката подходяща за кърмачета и малки деца, спокойно можеш да превариш определено количество.

Водата особено след като вече не е само на кърма не е за пренебрегване.
Дъщеря ми изпиваше огромни количества вода. Дори в един момент си помислих,че ще се "наводни"  Mr. Green, но няма страшно.

# 7
  • Мнения: 4 621
Предлагай водичка, ако не иска не насилвай  Peace
Peace

# 8
  • Мнения: 756
ти си прецени - аз не бих дала , защото няма още кой знае каква нужда , но все пак зависи какви храни си вкарала в менюто му

# 9
  • София
  • Мнения: 39 718
Давах вода от самото раждане. Но съм чела тук, че има деца, който изобщо не са пили вода. Зависи от течностите, които поема детето през деня.

# 10
  • Мнения: 756
От раждането! Как без водичка!? -ако може да ми обясните защо

# 11
  • Мнения: 2 005
От както се роди съм му давала водичка , освен кърма  newsm78Така, че можеш да предложиш и ти спокойно  bowuu

# 12
  • София
  • Мнения: 1 456
ти си прецени - аз не бих дала , защото няма още кой знае каква нужда , но все пак зависи какви храни си вкарала в менюто му

Бебетата, дечицата и изобщо хората имат непрекъсната нужда от вода още от самото раждане, независимо от менюто и храните в него. Разбира се изключвам бебенцата, които са изключително на кърма. Кърмата съдържа необходимото и достатъчно количество.

Ето една статийка за различните нужди
http://www.doctorbg.com/page.php?id=13966

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 12:53 от muzka1

# 13
  • Мнения: 2 381
До навършване на 6 месеца на бебето не му е необходимо друго, освен кърма/АМ.За справка тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73979.0

Щом си захранила, можеш да предлагаш, без да настояваш.Дъщеря ми пропи вода на 10-11 месечна възраст.

# 14
  • Мнения: 423
Започнах редовно да предлагам, когато ги захраних, но те и двамата пропиха вода след годинката.

Общи условия

Активация на акаунт