Ревност към майката

  • 2 840
  • 19
  •   1
Отговори
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Здравейте,
Възможно ли е да си въобразявам, но сякаш дъщеря ми проявява някаква ревност към майка си породена (май  newsm78 ) от това, че показваме интимност един към друг в нейно присъствие (целуваме се, гушкаме се пред ТВ-то). Това се изразява в страх от раздялата с майката и опити да ни раздели когато ни види заедно. Търся във форума подобна тема, но срещам само теми за ревност между децата.


п.с. става въпрос за 3 г дете

# 1
  • Мнения: 5 393
Абсолютно възможно и много често срещано.
На познати дъщерята се сърди когато се целуват дори по бузата.(на 2г и 2месеца е)
Нямам личен опит с подобно поведение. Мисля обаче, че не трябва да оставяте това нейно поведение да се отрази на вашето държание.В смисъл, че ако усети, че за да и угодите не се прегръщате, ще се научи, че може да ви манипулира по този начин.Говорене е начина- да се обясни, че това, че мама и тате се обичат, не означава, че детето е изолирано и не е обичано също и т.н.
Дано се включи някой по-компетентен от мен и да коментира.

Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
Точно преди малко си препрочитах Спок и попаднах на тази тема. По принцип момиченцата на тази възраст би трябвало да ревнуват бащите от майките си /според автора/, но казвам по принцип, защото и в нашия случай дребната ревнува мен от баща си, а не обратното  Thinking
Според него, правилното поведение от наша страна е да не прекаляваме с интимностите пред децата, но и да не отстъпваме пред техните тиранични и изобретателни /бих добавила/ опити да се намесят...

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 912
При нас положението е същото.Малката е на 3год и ме ревнува жестоко от баща си Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 225
Големият ми син също проявяваше ревност спрямо мен. /на около 3 год./В такива моменти се гушвахме тримата.  Peace

Последна редакция: чт, 03 яну 2008, 00:21 от mama Jijina

# 5
  • Мнения: 516
Нормален период. Около 5-тата година изчезва. Идеята за всеобщото гушкане е добра. Приобщете я към вашите целувици на дивана.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 5 877
Открай време е така Simple Smile Опитвам се да смекча положението, да не се засегне татко й. Напоследък обаче е по-уравновесена, макар че все още не може да ни види да танцуваме, без да се намести по средата. Е какво пък, нищо. Либоф.

# 7
  • Мнения: 2 792
   Това не е ревност, това е най-нормалното търсене на внимание, ако детето бъде лишено от него в последствие ще се натрупа и ревността. Основното е да се търси баланса, децата не са натрапчиви ако са достатъчно задоволени от към внимание, за всеки дис баланс  можем да търсим отговор собственото си поведение.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 230
На година и почти 6 месеца е Ани и вече се бута между нас като ни види прегърнати, легнали на леглото пред ТВ или просто да седим един до друг и да си говорим. Но идва с една хитра усмивка и се гушка. Така че, я включваме и се гъделичкаме или си играем на нещо или просто се гушкаме. Но тъй като е още мъничка, бързо й писва и изчезва нанякъде. Когато се целуваме й обясняваме, че мама и тати се целуват защото се обичат, а пък и тя получава порядъчна доза целувки.

# 9
При нас е същото положението ревнува баща си от мен дори не мога да се доближа до него в последно време  Simple Smile

# 10
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Малката е на 2.6 г. и надава вой баща й като се приближи към мен - не признава никой, само мама та мама, но на мен ми се струва че е така, защото е малка и като порасне най-вероятно нещата ще си дойдат на място.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Случвало се е малката да дърпа ръката на баща й, когато ме е прегърнал или да му бута главата да не ме целува. Казваме й, че се обичаме и затова се гушкаме. Тогава и тя казва, че ни обича и си проси целувки и прегръдки. Но все пак силно изразена ревност не съм забелязала, по-скоро е като на игра и опит да имитира, когато аз целуна баща й, тя го прави по същия начин.

# 12
  • Мнения: 25 562
Моят син не е проявявал такава ревност, но пък правеше нещо друго. Независимо колко беше унесен в игра, винаги усещаше, когато се целуваме с баща му, веднага зарязваше играта и се намърдваше между нас. Предлагаше бузка на единия, на другия, после щедро ни разцелуваше и се връщаше обратно да си доиграе.  Много беше умиляващо това включване в семейните милувки, защото никой не го беше учил да прави така, отвътре му идваше на детето.  Laughing

# 13
  • Мнения: X
Нормално е за всички деца. Това не трябва да ви спира да показвате интимност пред детето, то трябва да свикне с това, иначе може да имате сериозни проблеми.

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Моят син не е проявявал такава ревност, но пък правеше нещо друго. Независимо колко беше унесен в игра, винаги усещаше, когато се целуваме с баща му, веднага зарязваше играта и се намърдваше между нас. Предлагаше бузка на единия, на другия, после щедро ни разцелуваше и се връщаше обратно да си доиграе.  Много беше умиляващо това включване в семейните милувки, защото никой не го беше учил да прави така, отвътре му идваше на детето.  Laughing

и това го има ...

Нормално е за всички деца. Това не трябва да ви спира да показвате интимност пред детето, то трябва да свикне с това, иначе може да имате сериозни проблеми.

и аз така мисля ....


благодаря мами   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт